Skocz do zawartości

O co chodzi z Tatrami Bielskimi?


JKCZłowiek

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając serwis mapy.cz natrafiłem na ciekawe znaleziska. W Tatrach bielskich mimo zamknięcia szlaków ścieżki dalej są widoczne i poprzecierane, w szczególności grań Jatek i Płaczliwa skała, nie to jednak przykuło moją uwagę. Otóż po północnej stronie grani oznaczonych zostało wiele ścieżek jak i sztucznych ułatwień. Stąd pytanie, czy owe ułatwienia i ścieżki faktycznie istnieją? Czy ktoś tam był? Czy są i przez kogo są używane?

Drugą sprawą jest Faixova (Fajksowa czuba). Na stronie znalazłem tam zdjęcia nieoznaczonej ścieżki i łańcuchów, które wyglądają naprawdę świeżo. Wiadomo kto je założył? Po co? Czy ktoś tam był i orientuje się jak to wygląda teraz? Z góry dziękuję za odpowiedź. Załączam zdjęcia łańcuchów.spacer.pngspacer.pngspacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kiedyś były naciski, aby stary czerwony szlak udostępnić, ale jakoś się wyciszyło. Jest to jeden z piękniejszych szlaków widokowo, a okoliczne miejscowości pewnie by zyskały. Więcej turystów. Na razie musi legalnym wystarczyć Szeroka Przełęcz Bielska. Polecamy bo warto.

27 Panorama Przelecz pod Kopą C 4K J int.jpg

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, olaieryk napisał:

Kiedyś były naciski, aby stary czerwony szlak udostępnić, ale jakoś się wyciszyło. Jest to jeden z piękniejszych szlaków widokowo, a okoliczne miejscowości pewnie by zyskały. Więcej turystów. Na razie musi legalnym wystarczyć Szeroka Przełęcz Bielska. Polecamy bo warto.

27 Panorama Przelecz pod Kopą C 4K J int.jpg

Foto petarda 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...