Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, wjesna napisał:

może to wpływa na jakość.

wiesz kino wojenne jest trudne. Zwłaszcza jeśli chcemy pokazać  historyczne wydarzenia. Samo sprawa sprzętu , mundurów , pokazania kolejności zdarzeń. Oczywiści są ludzie dla których to tego w co są ubrani aktorzy , jaka użyta jest broń nie ma znaczenia,  ale z kolei , Szeregowiec Ryan , Kompania Braci tak zawyżyły poziom realizmu,że o jezuuu albo jeszcze bardziej. Na drugim biegunie jest Furia gdzie pokazano jak nie powinno się używać plutonu czołgów.Można oczywiście nakręcić przygodówkę  typu ,,Złoto dla Zuchwałych ,, ale nawet tam sprzęt/Tygrysy/ był na wysokim poziomie. Także jeśli się nie umie i chce stworzyć patriotyczne dzieło ku pokrzepieniu to pasowało by napisać na plakacie: ,Jeśli masz pojęcie o historii a na dodatek służyłeś w wojsku to sobie odpuść,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, barbie609 moder napisał:

wiesz kino wojenne jest trudne.

Trudne do pokazana jest wszystko, co pochodzi nie z naszej  epoki. Pomyslam  teraz jak wiele zyskałoby kino,  gdyby do oscarowych obostrzeń co do nominowanych filmów,  wpisano zgodność  historyczną a nie poprawnośc polityczną  która ta wnosi do filmów fałsz. Ten czarny oficer przy Napeonie...🫣 normalnie świat się napił gorbaczówki 

Ja się na sprzęcie wojennym nie znam zatem mnie się 

32 minuty temu, barbie609 moder napisał:

Furia gdzie pokazano jak nie powinno się używać plutonu czołgów

podoba . Wybacz 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wjesna napisał:

wpisano zgodność  historyczną a nie poprawnośc polityczną  która ta wnosi do filmów fałsz.

masz 200 % racji , nie ma nic gorszego niż poprawność

 

1 godzinę temu, wjesna napisał:

podoba . Wybacz

nie ma co wybaczać , to kawał sprawnego widowiskowego kina ,a,że dla mnie mniej w tym realizmu niż w 4panc i psie to już mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, barbie609 moder napisał:

nie ma nic gorszego niż poprawność

Psuje filmy aż żal.patrzeć. 

Widziałeś Chłopca  w pasiastej pizamie? To bardzo wzruszający film ale ten obraz że tak sobie można przy ogrodzeniu siedzieć,  rozmawiać, bawić się ...Przecież to niemożliwe.  Obraz obozu został przez to zmiękczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wjesna napisał:

Obraz obozu został przez to zmiękczony. 

czy ja wiem czy zmiękczony . Na pewno surrealistyczny ale ja jako zmiękczonego go nie odebrałem. Czytałem parę książek o kacetach i tam też opisywane były sceny takie ,,niepasujące,, do naszego wyobrażenia. Np w ,,Byłem asystentem doktora Mengele,,  jest scena jak Sonderkomando mieszkające na strychu krematorium je sutą kolację , coś tam popija , ktoś czyta książkę . Też takie surrealistyczne i może być odebrane jako ,, miękkie,,. A to wspomnienie człowieka ,który tam był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, barbie609 moder napisał:

wiesz kino wojenne jest trudne. Zwłaszcza jeśli chcemy pokazać  historyczne wydarzenia. Samo sprawa sprzętu , mundurów , pokazania kolejności zdarzeń. Oczywiści są ludzie dla których to tego w co są ubrani aktorzy , jaka użyta jest broń nie ma znaczenia,  ale z kolei , Szeregowiec Ryan , Kompania Braci tak zawyżyły poziom realizmu,że o jezuuu albo jeszcze bardziej. Na drugim biegunie jest Furia gdzie pokazano jak nie powinno się używać plutonu czołgów.Można oczywiście nakręcić przygodówkę  typu ,,Złoto dla Zuchwałych ,, ale nawet tam sprzęt/Tygrysy/ był na wysokim poziomie. Także jeśli się nie umie i chce stworzyć patriotyczne dzieło ku pokrzepieniu to pasowało by napisać na plakacie: ,Jeśli masz pojęcie o historii a na dodatek służyłeś w wojsku to sobie odpuść,,

Z klasyki wojennej dorzuciłbym jeszcze "Pluton". A z nowszych "Przełęcz Ocalonych" i "Na zachodzie bez zmian". Aaa, i "Czas Apokalipsy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, barbie609 moder napisał:

Sonderkomando mieszkające na strychu krematorium je sutą kolację , coś tam popija , ktoś czyta książkę . Też takie surrealistyczne i może być odebrane jako ,, miękkie,,. A to wspomnienie człowieka ,który tam był

Przypomina mi to ,, i była miłośc.w getcie"To, że zdarzają się dobre chwilę nie znaczy, że jest ich dużo. No i sonderkomando jednak było tam na innych zasadach 

Wspomnienia są cenne i bez takich okruchów  człowieczeństwa  można oszaleć w trudnych czasach. Chyba w książce   ,,wojna nie na w sobie nic z kobiety " jest właśnie opisane, jak zolnierki,  czy praczki czy po prostu kobiety  na wojnie mialy frajdę  gdy któraś zdobyła szminka i mogły nią pomalowac usta. W obdartych łachach,  jedząc bule co, z pęcherzami na dłoni  ake ta czerwona szminka  pomagala6 nie zwariować  i wierzyć w lepsze czasy. 

A filmu się czepiam bo choć ładny to nie zdarzyło się, żeby zginęło dziecko komendanta obozu. A to podchodzenie pod ogrodzenie,  podkopy ... a gdzie pas śmierci czy betonowe ławy ogrodzenia 

 

13 minut temu, Mnich Admin napisał:

Czas Apokalipsy".

Klasyk.

A wczoraj szedł   Łowca jeleni , też klasyk 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mnich Admin napisał:

Z klasyki wojennej dorzuciłbym jeszcze "Pluton". A z nowszych "Przełęcz Ocalonych" i "Na zachodzie bez zmian". Aaa, i "Czas Apokalipsy". 

Pluton i Czas Apokalipsy to taka raczej klasyka antywojenna🙃. Tu dorzucił bym jeszcze ,,Full Metal Jacket,, a do ,,Przełęczy Ocalonych ,,dobrze pasuje ,,Cienka Czerwona Linia,,

Fajne sceny walki pancernej można znaleźć w rosyjskich ,, Biały Tygrys,,  i ,,T-34,,

Wracając do polskich klimatów jest taka książka , która dobrze zekranizowana pokazała by trochę historii II Korpusu a i taktyka walki czołgów  paluszki lizać. ,,Na imię jej było Lily,,Bohdana Tymienieckiego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2024 o 21:36, barbie609 moder napisał:

Właśnie sobie odświeżam starego Janosika. No cóż umieli u nas kręcić filmy. No i te nie zarośnięte pienińskie krajobrazy.

Moje dwa ulubione cytaty:

"Co ci powiem, to ci powiem, ale ci powiem ... Ciepło" 👍

 

"Z babom źle...

A bez baby? Jesce gozej" 🙃

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2024 o 13:10, barbie609 moder napisał:

Na drugim biegunie jest Furia gdzie pokazano jak nie powinno się używać plutonu czołgów

W tym filmie jest tyle bzdur że po prostu ręce opadają. 

 

Dnia 9.04.2024 o 16:33, barbie609 moder napisał:

,,Na imię jej było Lily,,Bohdana Tymienieckiego. 

Fakt, mało znana rzecz, a naprawdę bardzo interesująca.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, wjesna napisał:

Kos.
Chwaliliscie film ale trochę nie dowierzałam, że to będzie dobre.  W końcu obejrzałam i muszę przyznać,  że mieliście rację. Naprawdę  dobrze wyszedł. Aktorstwo mega.
  Więckiewicz gdyby tylko mu kostium zmienić od razu mógłby grać Stalina

A mówiłem. Zakończenie - majstersztyk. Czysty Tarantino 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...