Jump to content

Czerwone Wierchy w listopadzie z dziećmi.


Recommended Posts

Cześć, chciałabym się Was poradzić, czy wyjście o tej porze roku wraz z dziećmi (12 i 13 lat) jest bezpieczne. Zastanawiam się czy wystarczy nam czasu na przejście w obie strony,  przed zachodem słońca. To jest nasza pierwsza wyprawa na Czerwone Wierchy, wcześniej  (zimą) na pieszo przeszliśmy Morskie Oko, Dolina Chochołowska, Kościeliska. 

Link to post
Share on other sites

@KamilaS  @jaaga76 ma rację całe Czerwone Wierchy full wypas Kościeliska -Kuźnice to ponad 8 godzin czystego marszu. Dzień krótki , z  tego co piszesz Wasze doświadczenie to Morskie Oko i doliny.Zrobiliście wszystko w Kościeliskiej ?Może lepiej rozpędzać się powoli.: Może wychodzenie wyżej zacząć od szczytów w reglu : Gęsia Szyja , Kopieniec , Sarnia. Pooglądaj dział Wasze Wycieczki myślę ,że znajdziesz tam parę pomysłów.Jak już koniecznie to może rzeczywiście sama Kopa?

  • Like ! 3
Link to post
Share on other sites

Byliśmy, zobaczyliśmy, wróciliśmy :) 

Pierwszego dnia dla smaczku była Dolina Pięciu Stawów, momentami oblodzenia, ale świetnie daliśmy sobie radę, dzieci weszły bez żadnych problemów. 

Całe Czerwone wierchy odpuściliśmy, i to był dobry pomysł, przeszliśmy Kuźnice - Polana Kalatówki- Polana Kondratowa-   Przełęcz Pod Kopą Kondracką- Kopa Kondracka- Kasprowy Wierch- zjazd kolejką. Warunki dopisywały, zachód słońca podziwialiśmy z Kasprowego bo  pogoda była  cudna! Raczki się przydały ze względu na oblodzenia w niektórych miejscach.  Dziękuję za Wasze spostrzeżenia, były przydatne! pozdrawiam 

  • Like ! 4
Link to post
Share on other sites

Zawsze priorytetem jest dla mnie bezpieczeństwo, z każdej trasy wyciągnęliśmy wnioski co należy poprawić.  Dzień krótki, więc ważne było aby wrócić przed 16:00 w bezpieczne miejsce.  

Na wiosnę kolejne szlaki, zimową porą odpuszczamy ze względu na brak doświadczenia. 

Co polecacie na kolejne wyprawy?  

  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites

@KamilaSdoświadczenie kiedyś trzeba nabyć ,także może nie odpuszczajcie całkiem zimy.Można pokręcić się w strefie regla, można zajrzeć w trochę niższe góry.Są w Gorcach czy Pieninach szlaki , które przy odpowiednim przygotowaniu są atrakcyjne i w zasadzie bezpieczne. Zachęcam do wejścia w świat śniegu ,oczywiście rozważnie i ostrożnie. Jeśli będziesz miała pytania pytaj, kto pyta nie błądzi.

naprawdę chcecie odpuścić takie widoki?

Trzy Korony z Wysokiej 1050mnpm. Małe Pieniny

IMG_8346.thumb.jpg.96daec2e32e12810df58e33255e797af.jpg

Beskid Sądecki z Wysokiej

IMG_8351.thumb.jpg.9237d2338c81e52bc789087d3f5ee631.jpg

Tatry z Wysokiego Wierchu 898mnpm

IMG_8514.thumb.jpg.ad5bdbd2fbd9bdcea4eefc893a8f6881.jpg

 

jak widzisz nie wysoko a fajnie

  • Like ! 5
Link to post
Share on other sites

@KamilaS super że wycieczka się udała👍. Trasa bardzo fajna i widokowa🙂

Latem możecie przejść całe Wierchy bo i dzień długi i bezpiecznie z dziećmi. A jak się dzieciakom spodoba to polecam szlaki w Tatrach Zachodnich np. Ornak i Siwa Przełęcz z Kościeliskiej albo Grześ i Rakoń z Chochołowskiej 🙂

Edited by Zośka
  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli Rakoń i Grześ to może strona sąsiadów Was zaciekawi Rohackie Stawy , Grzebień Salatyna , ludzi dużo mniej,ceny takie same jak u nas. A od wschodniej strony Dolina Zimnej Wody,  dalej do Chaty Zamkowskiego i jeszcze dalej do Terryego, Zielony Staw Kieżmarski.Tylko pamiętajcie o dodatkowym ubezpieczeniu.

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Piękne widoki, przedyskutujemy to z rodzinką i mam nadzieję, że prócz nart zima również zaczniemy ''buszować w śniegu'' dla widoków i nie tylko. Dzieciom się podobało, Syn śmigał jak Kozica 😉 wręcz trzeba było go stopować. 🙂 Dziękuję za zdjęcia, najbardziej przemawiają do człowieka 🙂

  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites
5 hours ago, barbie609 said:

A od wschodniej strony Dolina Zimnej Wody,  dalej do Chaty Zamkowskiego i jeszcze dalej do Terryego, Zielony Staw Kieżmarski.

Ale tam już trzeba się przeprawiać dalej w pełnym sprzęcie, często wręcz samemu przecierać trasę 😜 Więc chyba na początek to średni pomysł.

Prócz Rohaczy to całe Tatry Zachodnie zimą są w miarę przystępne - tak w sam raz dla treningu z potomkami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...