Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 08/26/2021 in all areas

 1. Pierwsze zdjęcie może zaskoczyć. Z żoną odkryliśmy dobry sposób na "krótkie" wyjazdy. W czwartek praca.. po niej o 16 pociąg ze Słupska do Gdyni z przesiadką na bezpośredni z miejscówką sypialną do Zakopanego (planowo 8 12 rano na dworcu). Wysiadasz wyspany i nie tracisz dnia na podróż. I taki właśnie wyjazd rozpoczęliśmy na początku lipca. Zaplanowaliśmy go spontanicznie 2 tygodnie wcześniej. Telefon do Murowańca. Są 2 miejsca na 2 noce. Jedziemy !!! Był to nasz pierwszy wspólny wyjazd w góry bez dzieci przy sprzyjającej pogodzie. Plan był taki by pochodzić tam gdzie z dziećmi jeszcze się boi
  8 points
 2. Tym razem padło na spokojną wycieczkę częścią Orlej Perci. W składzie wycieczki dzisiaj przeważają Panie ? i jest niezwykle wesoło. Wychodzimy z Brzezin żeby siły zachować na zdobywanie Granatów. Zaczynamy od Zadniego zielonym szlakiem. Nikt zupełnie nim nie idzie oprócz nas. Możemy się delektować spokojem i umiarkowaną ciszą ponieważ tego dnia tłumy szły na Przełęcz Zawrat. Tuż powyżej rozwidlenia szlaków w stronę Żlebu Kulczyńskiego na kamieniach wygrzewa się spora rodzinka świstaków. Dwa maluchy przebiegają przez szlak na łąki poniżej ,a cztery dorosłe osobniki siedzą spokojnie wyżej i nas
  5 points
 3. @vatra ta kaczka na zdjęciu @Krzysiek Zd wydaje się być zbyt wymuskana na Rohacką kaczkę ? Rohackie są bardziej stonowane. I Jest ich tam więcej. i tak jak napisał @barbie609 - te Rohackie atakują całym oddziałem. Solo podchodzą tylko kaczki-partyzanci ? @vatra muszę policzyć ile kaczek było na moich zdjęciach... Widzę, że za bardzo się nimi zachwyciłaś, przez co obawiam się, że jak tam wrócę to mogę nie zastać kompletu ?
  5 points
 4. 5 points
 5. @vatra widzisz to? Na zdjęciach jest około 10 kaczek! Jak będziesz to je skrupulatnie policz, a ja później tą liczbę zweryfikuje. Jak będzie ich 9 to gwarantuje Ci, że ta kaczka odbije Ci się kwaczką ? yyy, w sensie czkawką ?
  4 points
 6. @Luk_ żal zrobiło mi się tych "Twoich" Rohackich kaczek, że postanowiłem trochę pomóc Ci je policzyć ??
  4 points
 7. Znam temat. ? No cóż będzie trzeba wejść na Krywań raz jeszcze. Co do psów to jak byliśmy na Krywaniu to razem minęliśmy jakieś 10 psów. Ciekawostka był jamnik który końcowy stromy odcinek przeszedł w plecaku ?
  4 points
 8. @Zośka Zapomniałem dodać, że wyjazd prawie został odwołany bo tydzień przed prognozy przewidywały ulewy przez 3 dni, ale postanowiliśmy jechać i najwyżej czekać na słońce. Opłaciło się.
  4 points
 9. @ukasus 3 dni i 3 super wycieczki?, w dodatku świetna pogoda a zdjęcia wyszły bardzo ładne?.
  4 points
 10. @vatraMożliwe , te z Rohackich też są ciekawskie wycwanione dobrze odżywione, reagują na otwieranie plecaka?i to całą ekipą.
  4 points
 11. To uważaj żebyś na Siwej Polanie nie zobaczył czegoś takiego
  4 points
 12. Przez 2 lata ich populacja sądząc po zdjęciach Krzyśka się nie zmieniła ? Myślisz, że Twoje metody przyczynią się do ich częstszego spółkowania? ?
  3 points
 13. @Luk_ ja planuję tam być już niedługo ale myślę, że zanim Ty się tam pojawisz to kaczek może być już znacznie więcej?
  3 points
 14. @PawełBla o butach na tym forum napisano już chyba wszystko a może jeszcze więcej?. W rubryce Sprzęt jest kilka tematów o butach. Ja tylko dodam że jak chcesz częściej chodzić po górach to na butach nie oszczędzaj. Nie muszą być z najwyższej półki ale muszą być wygodne i niezawodne?.
  3 points
 15. @ukasus piękna relacja? Śmigacie po tych skałkach jak kozice? brawo! Zdjęcia bardzo ładne, to nic że telefonem, ważne że uchwycone ciekawe momenty.
  3 points
 16. No mówiłem Ci @vatra, na zdjęciu @Krzysiek Zd są zbyt zadbane ? @vatra myślisz, że swoich kaczek bym nie rozpoznał? Przecież ja dla nich jak matka... ? z filmiku poniżej ?
  3 points
 17. Najpierw @Krzysiek Zd musi dokładnie określić skąd wziął te kaczki ? a potem się zastanowimy co z nimi zrobić? A co, myślisz że jakiś biwak i grill nad stawem to dobry pomysł??
  3 points
 18. @Krzysiek Zd czy to są kaczki @Luk_ znad Rohackich stawów???
  3 points
 19. Ostatni weekend w Tatrach i... aż żałowałem że do telefonów nie ma obiektywów ? ale chmury wijące się pomiędzy górami tworzą niesamowity spektakl
  3 points
 20. @ukasus dobrze że się nie wystraszyliście prognoz ?
  2 points
 21. @Zośka @vatra jeśli w Jamskim Stawie i dzika to na pewno musiała być od Słowaków, z zachodniej części Tatr ? Tam tak właśnie jest, jak się idzie szlakiem. Trochę dziko i zapomnianie ? Idealnie pasuje do tej kaczki
  2 points
 22. @vatra nie są to 'Rohackie' kaczki @Luk_a ?, chociaż Ty akurat powinnaś wiedzieć skąd ona jest bo to Twoja ulubiona dolina ?☺. Ale @vatra @Luk_ czekam na jakieś jeszcze fajne propozycje bo ciekawie kombinujecie ??
  2 points
 23. Będziesz grillować moje biedne kaczki??! ? To Ty je miałaś nakarmić, a nie one Ciebie... sobą ?? Biwak nad Rohackimi na pewno też musi być fajnym doświadczeniem ?
  2 points
 24. Na krótkich wypadach najważniejsze to trafić z pogodą, bo tłuc się z północy Polski na dwa, trzy dni, żeby łazić w deszczu, raczej średnia przyjemność. Wam jeszcze trafiło się miejsce w schronisku, jako bonus. I to się nazywa udany wyjazd. ? Zdjęcia są ok, wszystko wygląda naturalnie. Mnie osobiście nieco drażnią takie super dopracowane, a wręcz przedobrzone obrazki, których teraz sporo w internecie.
  1 point
 25. @ukasus trzy pięknie w pełni wykorzystane dni w górach, super wycieczki gratulacje! ?? Fajna, ciekawa relacja, zdjęcia też bardzo ładne ?
  1 point
 26. Opcje na ten dzień były dwie- Rysy od słowackiej strony albo Koprowy Wierch. Wszystko miało zależeć od od tego czy idziemy sami czy dołączą do nas znajomi ale jak zwykle zależało od czegoś zupełnie innego i tym razem nie była to mgła ani chmury ale czynnik ludzki. Ale po kolei...... Znajomi przyjechali w Tatry tylko na dwa dni i tylko po to żeby wejść na Rysy a ponieważ wcześniej byli tylko na Kopie Kondrackiej zaproponowaliśmy im słowacki wariant wejścia jako łatwiejszy i mniej oblegany przez turystów. O 6.00 zaparkowaliśmy auto na parkingu Popradske Pleso i wyruszyliśmy zdobywać najwyższy sz
  1 point
 27. @Zośka nie, to nie nasza, za chuda i jakaś taka dzika??
  1 point
 28. @vatra @Luk_ jakby Wam brakowało kaczek to ja spotkałam jakąś zagubioną przy Jamskim Stawie. Trochę nieśmiała była i zwiała?.Może to Wasza (albo sąsiadów ?) ?
  1 point
 29. Widać że od sąsiada! Jest bardziej dorodna, ma intensywniejsze kolory. Widać, że tam im się lepiej żyje, dobrze odżywione, ale co się dziwić jak Słowacy mają wyższe PKB per capita ?
  1 point
 30. @szesc_kolorowpolecam sypialny. My mieliśmy szczęście bo dostaliśmy sypialny w cenie kuszetki. Podobno jest niedobór wagonów z kuszetkami. Najlepsze jest to że nie traci się dnia na podróż. Wysiadasz wyspany. Stopery mogą być przydatne bo "wózki" nie należą do najcichszych. Zresztą te same stopery przydają się w schronisku. ?
  1 point
 31. Hmm, @Krzysiek Zd a te kaczki są nasze czy od sąsiada? Bo jak nasze to zielone gąsienicowe, jak od sąsiada to litworowe?
  1 point
 32. @Luk_ czekam na moment, aż zaczniesz tak reklamować Chochołowską jak te Rohackie Stawy ?
  1 point
 33. Spokojniutko? Każdą kaczkę po kolei nakarmię, ucałuję i fotkę zrobię ?
  1 point
 34. Okej, ale nie przesadź z siłą tych uścisków, bo jak tam wrócę to mam nadzieję, że będą wszystkie kaczki w komplecie ?
  1 point
 35. @ukasus wrzesień i październik to bardzo dobry czas na góry. Warto planować ? bo pogoda może być bardziej korzystna niż w deszczowo-burzowe wakacje.
  1 point
 36. Ciekawska Kaczka
  1 point
 37. Kolejne częściowe rozpoznanie terenu przed planowaną granią Morskiego Oka poszerzone o przejście Żabiego Muru. Bardzo fajna wycieczka wymagająca trochę kondycji ? Kilometrów wyszło około 28. Pogoda mimo prognozowanych opadów wytrzymała i udało się przejść przez mur ? Zapraszam również na materiał filmowy z tego przejścia ? Czarny Staw pod Rysami z widokiem na Miedziane Galeria Cubryńska , Mnich i Szpiglasowy Wierch Żabi Koń, Żabia Turnia Mięguszowiecka i Wołowa Turnia Kazalnica i Mięguszowieckie Szczyty Żabi Mur zakończony W
  1 point
 38. Na Jagnięcym Szczycie byłam chyba cztery lata temu i obiecałam sobie że jeszcze na pewno wrócę na niego . I wróciłam. Z kwatery w Jurgowie wyjechaliśmy dopiero o szóstej bo pół godziny zajęło mi szukanie antyperspirantu który schował się nie wiadomo gdzie i dopiero moja bystrzejsza połowa wypatrzyła go pod fotelem. Teraz można było jechać bez obawy że po kilkugodzinnym marszu będziemy odstraszać nie tylko komary ale także innych turystów, Po drodze zaliczyliśmy jeszcze sklep ze świeżutkim pieczywem i właśnie w sklepie spotkaliśmy pana Zbyszka. Usłyszał naszą rozmowę i zapytał czy mógłby zabrać
  1 point
 39. Piękna sprawa, gratuluję konsekwencji, ja też nie wyobrażam sobie teraz urlopu bez gór, ale mam dużo łatwiej bo jeżdżę z Krakowa ? Choćbym był w którymś miejscu po raz któryś i znał dobrze widoki to nie potrafię przejść obojętnie i nie zrobić zdjęcia lub dwóch ? I choć w pełni nie oddają uroków wycieczki to zawsze to miła pamiątka ? Poza tym fotoksiążka z tego roku sama się nie zapełni ?
  1 point
 40. Parkingi na Łysej tylko z e-biletem. Ale stań po stronie słowackiej. Tam rano jest miejsce i w dodatku taniej niż u nas.
  1 point
 41. To i ja się podzielę mieszkańcami z ostatniego wyjazdu
  1 point
×
×
 • Create New...