Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 07/27/2020 in all areas

 1. Cześć Wszystkim! Jestem Andrzej, już od jakiegoś czasu czytam wpisy i w końcu postanowiłem się przywitać! ? Jestem z okolic Poznania, w Tatry póki co jeździłem raz w roku w sezonie letnim, ale mam silne postanowienie żeby zwiększyć tą częstotliwość. Miło Was wszystkich poznać ?
  5 points
 2. Macie przepiękne zdjęcia! Ode mnie wschód słońca z Rusinowej Polany - zdjęcie typu "z komórki" ? . Polecam mocno, bo droga jest łatwa i krótka, a i można się załapać na dojenie owieczek i świeże mleko ?
  4 points
 3. Myślę, że temat ten jest na tyle gorący, że zasługuje na oddzielne miejsce na tym forum do dyskusji. Jak już pewnie wiecie, chcąc zaparkować w rejonie Palenicy Białczańskiej należy wcześniej zakupić e-bilet. Czy jest to dobry pomysł? Moim zdaniem zdecydowanie nie. Dlaczego? Ponieważ osoby takie jak ja, które planują wyjazd z dnia na dzień, a plany te zmieniają się nieraz w ostatniej chwili (głównie ze względu na pogodę), a także osoby, które wybierają się w góry spontanicznie, zmieniają trasę jeszcze w trakcie jazdy na Podhale, nie mają możliwości zaparkować na Palenicy. Nie wiem na ile w
  3 points
 4. Zgadzam się z @Mateusz Z. 50/50 to dobra opcja. Jak jestem na urlopie to fajnie sobie zarezerwować i wiedzieć że miejsce czeka ale dla tych którzy jadą spontanicznie powinny być dostępne zwykłe bilety. Wiadomo że tych miejsc na parkingach jest za mało i można by pomyśleć o jakiejś rozbudowie parkingów ale pewnie jakieś przepisy na to nie pozwalają. Natomiast bardzo mi się podoba to że egzekwują wreszcie zakaz parkowania na poboczach bo po południu krew mnie zalewała jak miałam wyjechać z Palenicy i dojechać do ronda. Auta po obydwóch stronach ulicy, busy jeżdżące w jedną i drugą stronę i przec
  3 points
 5. Hej. Moim zdaniem powinno być 50/50 (połowa e-bilet, połowa kto pierwszy ten lepszy) . Tak samo z noclegami w schroniskach. Niestety w tych chorych czasach zebranie jak najszybciej największej ilości pieniędzy jest najważniejsze, czego nie popieram. Też jeżdżę zazwyczaj tylko wtedy, kiedy jest prognozowana dobra pogoda. Zdarzało się z dnia na dzień podejmować decyzję o przyjeździe w Tatry. Z drugiej strony co jakiś czas jeżdżą busy, zaparkować można w mieście i dojechać. Z trzeciej strony warto wybrać się w Słowackie Tatry. Kawałek dalej, a z parkingami dużo mniejszy problem
  3 points
 6. Lepiej bym tego nie ujęła ?
  3 points
 7. Kto to słyszał, żeby za cel wycieczki obierać Morskie Oko? Dobrze mu powiedziała ?
  3 points
 8. Autentyczne. Idziemy do Moka i doganiamy młode małżeństwo z dzieckiem w wózku. Idzimy już około pół godziny jest bardzo ciepły lipcowy poranek. Ona: Gdzie to Morskie Oko miało być 20 minut ? On. (Cicho pod nosem) 2.20 Ona. Co ?!!! On. 2 .20 Ona. Ty i te twoje ku..... pomysły !!!!! - i jeszcze soczek dałeś dziecku zobacz jak ono teraz wygląda. Zajb.....
  3 points
 9. Moraska Góra - dumne 154 m.n.p.m ??? No i obok meteoryty, a raczej kratery po nich. Fajne miejsce.
  2 points
 10. Witamy na forum Andrzeju ?? PS. Właśnie jestem w Poznaniu. Tu się nie da żyć. Uciekaj w góry częściej. ⛰️ Do zobaczenia na szlaku.?
  2 points
 11. Żeby nie było pomysły był ku... Dobry. Tylko ten soczek. ??
  2 points
 12. @Krisbin znam ten bar i potwierdzam że dużo i smacznie ?
  2 points
 13. Rzeczywiście porcyjka godna chłopa. Podobnie daję w Barze Mlecznych Regionalnym. Jadacie tam? Naprawdę polecam.
  2 points
 14. Czwartkowy ( 23.07 ) wschód słońca z Wysokiego Wierchu w Pieninach - widok na Beskid Sądecki.
  2 points
 15. O, tak ! Często te filmy są kręcone z perspektywy kamerki na głowie i poza kamieniami niewiele na nich widać. A często jak wizualnie jest lepiej to podkład muzyczny doprowadza do szewskiej pasji. Bo albo muzyka rodem z horroru(żeby podkreślić straszność np. Orlej), albo dyskotekowe umpa-umpa, które do Tatr pasuje jak kwiatek do kożucha i psuje całą przyjemność z oglądania?
  2 points
 16. Nie minęły 2 tygodnie od ostatniego wyjazdu a już pojawiła się okazja do następnego ? 3 dni wolnego, optymistyczne prognozy pogody, znajomi z zaklepanym noclegiem, nic tylko spakować plecak i ruszać, co tez, bez dłuższego namysłu, uczyniłem ? Pobudka we środę nad ranem i jazda - plan na ten dzień zakładał pętelkę po Tatrach Zachodnich, zameldowałem się więc na parkingu na Siwej Polanie, ubrałem buty do biegania i ruszyłem... muszę przyznać, że to fajna sprawa pokonać Chochołowską dużo szybciej niż to przewiduje szlakowskaz, bowiem około 40 minut od wyruszenia z parkingu byłem już na Polanie ?
  1 point
 17. Mam nadzieję, że wróciłaś na stałe ?
  1 point
 18. @Andrzejb witaj ! Ciebie też miło poznać ? Ja też zaczynałam od letnich urlopów a teraz kilka razy w roku muszę pobyć w Tatrach czego Tobie też życzę? @RudaMaRysia Witaj ! Również pozdrowionka ?
  1 point
 19. Gdzie ? może się wybiorę następnym razem.
  1 point
 20. Eee... nie jest tak źle... Nawet gór(k)ę mamy, niewielką, ale mamy ?
  1 point
 21. Cześć @Andrzejb, miło Cię poznać. ?
  1 point
 22. @staroń bardzo fajna relacja i zdjęcia! Tę drugą trasę czyli Czerwone Wierchy i szlak do Kasprowego robiłam przy pięknej pogodzie i również uważam że to jedna z ciekawszych wycieczek.
  1 point
 23. Szczelina Chochołowska to największa atrakcja speleologiczna w Dolinie Chochołowskiej. Jaskinia znajduje się w Wyżniej Bramie Chochołowskiej powyżej leśniczówki i ma trzy otwory wejściowe (1051, 1072 i 1083 metrów). Otwór jaskini został odkryty przez Stefana Zwolińskiego i Jerzego Zahorskiego w roku 1933 a w roku 1956 jaskinię penetrowała wyłącznie kobieca wyprawa pod kierownictwem Zofii Łukaszczyk, zorganizowana przez członkinie Krakowskiej Sekcji Taternictwa Jaskiniowego.
  1 point
 24. Dwa dni później, w piątek, wstałem nad ranem i znów wybrałem się w Tatry Zachodnie. Tym razem wystartowałem z Kuźnic. Przez myśl przeszło mi wejście na Giewont, jednak gdy dotarłem do Kondrackiej Przełęczy i zobaczyłem ile ludzi idzie w tamtym kierunku, odpusciłem. Zamiast tegp, skierowałem się w stronę Kopy Kondrackiej i reszty Czerwonych Wierchów. Po dotarciu na Ciemniak uznałem, że wolę wrócić do punktu wyjścia niż wracać przez Kościeliską i brać busa, wróciłem więc na Kopę Kondracką. Pogoda była na tyle dobra a ja czułem się na tyle dobrze, że wróciłem do Kuźnic, ale szlakiem przez Kasprow
  1 point
 25. Wodospad Skok w Dolinie Młynickiej. Bardzo ładne miejsce?
  1 point
 26. Takie tam z weekendowego wypadu.
  1 point
 27. Pamiętajcie, na Grzesia się wspinamy, a po Orlej spacerujemy ?
  1 point
 28. Nie nie ! To nie reklama butów ??
  1 point
 29. „Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Rozmowa o górach z wyszpejonym po uszy facetem, jedzącym zupę na stołówce. On: Za kilka miesięcy mam wyprawę na Mount Everest, to jest w Himalajach.’ Ja: O, to pan jest wspinaczem wysokogórskim! On: Nie. Tylko formę ćwiczę. Ja: A jak z wydolnością organizmu? On: No właśnie po to tu przyszedłem, żeby się sprawdzić. A może Pani by mnie wzięła latem na jakieś mocniejsze szczyty w Tatrach? Ja: Ale ja się chyba od Pana uczyć powinnam. On: No to może chociaż na Giewont, albo jakiś inny szczyt. Chciałbym się z liną obyć.
  1 point
 30. O takie wschody walczyłem.
  1 point
 31. Melduję, że Sławomir zdobyty! Pogoda nie mogła trafić się lepszą, było pięknie. Dziękuję Wam za wskazówki?
  1 point
 32. Aż tak źle to nie jest ? A jeśli jesteś miłośniczką Łomnicy i Pośredniej Grani to po każdym końcu kolejnego zakosu ukazują się te dwie ślicznotki w coraz piękniejszym otoczeniu. Nawet jeśli to co widzisz po drodze nie rzuci Cię na kolana to widok ze szczytu przy pięknej pogodzie pozwoli w ułamek sekundy zapomnieć o wylanym pocie. Na Sławkowski po prostu trzeba wejść, jeśli ktoś jest tatrolubem. Na wyciągnięcie ręki Gierlach, Lodowy, Jaworowe, Staroleśny......w dolinie piekne stawy - czego chcieć więcej ?
  1 point
×
×
 • Create New...