Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/28/2019 in all areas

 1. 4 points
  @Bieszdzadzki_tatromaniak śledź koniecznie komunikaty http://lawiny.topr.pl👍 Powodzenia i bezpiecznych wypadów 👍😊
 2. 3 points
  witajcie, Jestem Marcin, mam 22 lata i jak mój nick wskazuje pochodzę z podkarpacia spod Ustrzyk, a obecnie studiuje i pracuje w Krakowie, większość swojego życia spędziłęm w Bieszczadach aczkolwiek Tatry to moja druga miłość, która coraz bardziej w sercu goreje z każdą wizytą w górach.
 3. 2 points
  Kochani, wielu z nas zapewne dojeżdza do Zakopanego różnymi środkami transportu z najodleglejszych stron Polski, myślę że to miejsce to dobra okazja aby polecić sobie książki o tematyce górskiej i nie tylko na czas wojaży.
 4. 2 points
  Dziesiątki lat temu - pamiętam gdzieś początki XXI wieku gdy schodziłem gąsiennicową i usłyszałem potężny łoskot - początkowo myślałem, że trwa zrywka drewna traktorem... lecz myliłem się. Praktycznie pod drzwi schroniska doturlał się autobus turystyczny pełen bachorów (co ciekawe posiadających pełen komplet kończyn i wyglądających na sprawnych ruchowo). Czyli już wtedy był hotelem... Ktoś pamięta jego dzieje w latach 90"?
 5. 2 points
  Przeczytałam także całkiem niedawno książkę "Kurtyka. Sztuka wolności". Również jest to biografia z różnymi wątkami, jednak jest to głównie taki portret psychologiczny p. Kurtyki. Tę również polecam 🙂
 6. 2 points
  Z Rysów i morze chmur w oddali
 7. 2 points
 8. 1 point
  Ja polecam "Mój wybór" Krzysztofa Wielickiego. To dwutomowy wywiad rzeka z jednym z największych polskich himalaistów. Napisane lekko i z poczuciem humoru! A wczoraj ukazała się najnowsza biografia K.Wielickiego "Piekło mnie nie chciało" i ją również zamierzam jak najszybciej kupić i przeczytać.
 9. 1 point
  Używacie kasku czy nie? Jeśli tak to gdzie? Jakie cechy musi posiadać idealny kask i czy faktycznie się przydaje? Służy głównie do osłony przed spadającymi kamieniami czy bardziej ma nas chronić przed ewentualnym urazem podczas upadku? Jakie kaski polecacie?
 10. 1 point
  może kiedyś 😅 słownik w telefonie winny temu lapsusowi
 11. 1 point
  Babia w kwietniu i we wrześniu z nietypowych pustych szlaków 😜
 12. 1 point
 13. 1 point
  Zatem niech będzie. Skąd zrobione zdjęcie?
 14. 1 point
  Poniżej wrzucam kilka fotek z wejścia tego dnia (26-10-2019) na Kozi z Zawratu. Szlak jest trudny, uważam, że to ogromny przeskok w trudnościach między innymi szlakami w Tatra ch. Przejście tego odcinka sprawa niesamowitą przyjemność!!! Że była idealna pogoda, to widoczki były niesamowite.
 15. 1 point
  A to nie przypadkiem stawek w dolinie mięguszowieckiej?
 16. 1 point
 17. 1 point
  Nie. Ale nie aż tak daleko. Zdjęcie ze szlaku :)
 18. 1 point
  Dzień dobry. Raczków na zimę nie polecam. Moje się zepsuły na pierwszej wyprawie Tatrzańskiej na Kozi Wierch. Śnieg był przepascisty, gdzie nie gdzie wywiany do granitu i lodu. Solidne raki to podstawa. Jak najbardziej raki + czekan, ewentualnie kijki. Czasem nawet na prostych drogach raki się mocno przydają. Pamiętam grudniowe zejście ze Szrenicy... W dzień wiało niemiłosiernie, temperatura lekko na plusie. Wieczorem ścisnął mróz i zrobiła się ślizgawica jakich mało. Nawet przy bardzo małym nachyleniu nie szło ustać na takim lodzie. Przy lawinowej 1 śmiało te 3 trasy masz do przejścia 🙂
 19. 1 point
  Pewnie że warto. Zimą jest tak samo pięknie jak latem 👍
 20. 1 point
  Kojarzy mi się Koprowy Szczyt. Ale jakaś taka perspektywa dziwna...
 21. 1 point
  Również niecelnie. Ale, że na Słowacji się zgadza 🙂
 22. 1 point
 23. 1 point
  Dokąd prowadzi ten żleb?
 24. 1 point
  Czy to będzie Miedziana Siklawa?
 25. 1 point
  Nie mam nic trudnego... :/ Co to za dolina i jak nazywają się te stawy?
 26. 1 point
  Hruba Turnia, na drugim planie Litworowy Szczyt - Październik 2019
 27. 1 point
  Z różnych powodów mogę sobie pozwolić jedynie na jednodniowe wypady w góry, dlatego dostępne są dla nas jedynie pasma położone niedaleko granicy w Chyżnem czy Jurgowie. Ponieważ powoli brakuje już tatrzańskich celów dostępnych znakowanymi ścieżkami to coraz częściej spoglądam w kierunku innych gór . Całkiem przypadkiem trafiłem w ubiegłym roku do Małej Fatry i....przepadłem. To niewielkie pasmo górskie jest niezwykle urokliwe i gwarantuje masę estetycznych doznań. Poniżej kilka fotek z naszej pierwszej wędrówki po tych górach. Początek trasy w osadzie Biely Potok koło hotelu Diery, potem Janosikove Diery , Mały Rozsutec i powrót tą samą trasą. Może jeszcze kogoś z tatromaniaków zauroczyły te góry i podzieli się wrażeniami, by zachęcić innych do wycieczek w te rejony ?
 28. 1 point
  Skąd zrobione zdjęcie i jaki szlak jest na drugim planie?
 29. 1 point
  Kościelce z podejścia na Śwnice
 30. 1 point
  Hej. Na pewno Magistrala od Popradzkiego do Ślaskiego Domu. Start w Szczyrbskim, koniec w Tatrzańskiej Polance. Fajna trasa. Dojeżdża elektriczka. Od Szczyrbskiego do schroniska pod Soliskami. Jak się czujesz na siłach to na Przednie Solisko można wejść i zejść żółtym doliną furkotną. Ze Smokowca przez Wodospady zimnej wody przez Chatę Zamkowskiego po Jezioro Łomnickie. Zejście do Tatrzańskiej Łomnicy. No i większość dojść do schronisk, no może poza Chatą pod Rysami. Dla wytrwałych i przy dobrej pogodzie Sławkowski. :)
 31. 1 point
  Skok, ten szum trzeba usłyszeć :) VID_20190910_084252.mp4
 32. 1 point
  Hej! Dodam kilka wodospadów od siebie z ostatniego wypadu :) Na zdjęciach wodospad Skok i wodospady z przejścia Sucha Bela i Wielki Sokół w Słowackim Raju.
 33. 1 point
  Jak najbardziej przydatny, szczególnie dla schodzących. Patrząc w dół z tego miejsca jest lekka lufa, tak więc warto mieć ten dodatkowy punkt podparcia dla komfortu psychicznego, chociaż tam skała jest nieźle urzeźbiona. Spokojnie tam można zejść "dupozjazdem" po skale :D
 34. 1 point
  Gratulacje! Szkoda tylko, że nie mieliście obszerniejszych widoków, bo jest co podziwiać. Trzeba się tam wybrać kiedyś przy idealnej lampie :)
 35. 1 point
  Dało radę spokojnie bez. Nikt na szlaku nie miał raczków. Śniegu za wiele nie było i oblodzenie też w niektórych miejscach tylko. Solidne buty i jazda 😛 Im później tym wszystko bardziej topniało i zamiast lodu mokra skała się robiła.
 36. 1 point
  Cześć. Ostatnio odwiedziłem Krywań przy nawet niezłej pogodzie. Szlak jest stosunkowo łatwy (od trzech studniczek), aczkolwiek dobra kondycja się przyda - spore przewyższenie. Ponad krywańskim żlebem jest kilka miejsc, gdzie trzeba się lekko zastanowić i wspomóc rękoma. Najwięcej trudności chyba sprawiał (robiły się małe zatory) taki mikro żleb pod kopułą szczytową (zdjęcie). Przy oblodzeniach i mokrej skale może być nieco trudniej. Moim zdaniem szlak dla każdego sprawnego turysty nie powinien sprawiać trudności. Poniżej kilka zdjęć. PS. Ponadto utrudnieniem są chmary turystów, niekoniecznie przygotowanych do wejścia na tak wysoką górę. Robi się zadymka żlebik Tatry Zachodnie spod szczytu Na Tatry Wysokie Szczyt
 37. 1 point
  Hej. Byłem na nim ostatnio i tak naprawdę nie jest tak źle jak o nim piszą. :) Fakt, jest mozolnie, dużo zakosów, sporo przewyższenia, ale fajnie wejść dla widoków. Mnie niestety spotkało załamanie pogody na nim, ale warto było. Najgorsze z tego wszystkiego jest zejście. Żeby zaoszczędzić kilka minut jak koledzy wyżej pisali - wjazd kolejką na Hrebieniok. Ogólnie zero trudności, jedyne miejsce gdzie trzeba zachować chwilę uwagi to lekko eksponowana grań przez 10-15 metrów. A i zapomniałbym, że w niepogodę łatwo zboczyć ze szlaku. :) Poza tym 5 godzin to spora przesada z podejściem. Śmiało poniżej 4 godzin można wejść z przerwami na picie i zdjęcia. Poniżej klika zdjęć ze szlaku.
 38. 1 point
  Z Furkota na Krywań, 10.09.2019
 39. 1 point
  Kasiu, a jesteś pewna, że ta karta jest dostępna dla każdego? Znalazłam w necie spis hoteli gdzie można ją kupić i tego "mojego" na tej liście nie ma. Nie ma też nic o tym, że to można kupić w informacji turystycznej?
 40. 1 point
  Cześć. Mamy 2 miejsca w aucie, wracamy z Tatry jutro około 16. Jedziemy przez Nowy Targ do Warszawy. Szczegóły na BlaBlaCar 🙂 Wyjazd prawdopodobnie że Szczyrbskiego plesa
 41. 1 point
  W tej cenie to nie pomogę, ale warto kupić kurtkę wojskową, bodajże Wz 93 z GoreTexem. Kosztuje dużo mniej niż kurtki innych firm, a spisuje się bardzo dobrze - mi jeszcze nie przemokła 🙂
 42. 1 point
  Hej. Jeszcze nie pada 🙂 Aktualnie chmury jakieś 2000 plus. Ciepło, może się rozpogodzi. Na śnieg się nie zapowiada Edit: nad chmurami ledwo widoczna Łomnica i fragment grani Sławkowskiego. Nie są białe 🙂
 43. 1 point
  Hej. Pytanko. Co oznaczają te chmury? Będzie jutro padać? 🙂
 44. 1 point
  Dopiszę jeszcze dla śmiechu - wyobraźcie sobie miny tej piątki osób, gdy nagle zza drzew wybieglam za nimi cała czerwona, zdyszana 😂a po chwili wyjęłam wodę, napiłam się spokojnie i potem już spokojnie za nimi szłam...patrzyli na mnie jak na wariatkę😂🤦‍♀️ ale przynajmniej w grupie czułam się bezpieczna 😉
 45. 1 point
  Hmmm. Powiem szczerze, że na pierwszy rzut oka te forum powinno kręcić się wokół gór. Przede wszystkim pierwsze skrzypce powinny grać Tatry a jako pomoc cała orkiestra innych polskich rejonów górskich. Jak to mówią jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Nie chciałbym aby te forum szło w tym kierunku. To tylko moje zdanie, chcę być szczery. Oczywiście jestem ciekaw co na to inni. @Przemo zgadzam się z Tobą, że Polska jest piękna i ma dużo do zaoferowania poza górami. Mam nadzieję, że mimo braku znajdujesz czas na "nią". Oczywiście zachęcam też na zagospodarowanie czasu dla "nas".
 46. 1 point
  Cześć. Na zimę polecam buty ze sztywną podeszwą, wysokie i ciepłe. Aktualnie używam Salewy Crow GTX. Korzystam z raków paskowych, choć buty pod pół automaty się nadają. Szedłem w nich w Karkonoszach w czasie odwilży, gdzie wody było czasem po kostki i dały radę. W halny w Tatrach też się sprawdziły. Na Babią Górę przy średnich warunkach obuwie jak znalazł. :) Zaopatrzeć się tylko dodatkowo w dobre skarpety, stuptuty i można chodzić wszędzie gdzie umiejętności pozwolą. Mały minus to chodzenie pod górę bez raków po lodzie/mocno ubitym śniegu. (W dół o dziwo jakoś lepiej się trzymałem)
 47. 1 point
  Cześć Ja preferuje buty wysokie. Fakt, są cięższe, ale mimo to osobiście wolę mieć komfort psychiczny, że jednak ten but za kostkę zmniejszy ryzyko skręcenia stawu (kostki mam podatne na kontuzję, bywały skręcone/złamane). Ostatnimi czasy upodobałem sobie nawet na lato buty w Tatry ze sztywną podeszwą.
 48. 1 point
  Dzięki 🙂 Niestety jestem zacofana technologicznie i nigdy żadnych biletów przez sms-y nie kupowałam :P. Cóż, trzeba się w końcu ogarnąć 🙂
 49. 1 point
  Witam wszystkich Tatromaniaków 🙂 Kasia, 28 lat, z okolic Warszawy. W Tatrach staram się być przynajmniej raz w roku, zazwyczaj latem. Najwyżej byłam na Świnicy (z Kasprowego, potem przez Zawrat do D5S ). Od tamtej pory pokochałam wysokość i łańcuchy 😁 W tym roku byłam w Tatrach już 3 razy 🙂 w lipcu byłam sama, bez towarzystwa i z tego powodu nie chciałam szarżować, ale postawiłam sobie jeden trudniejszy cel - Krzyżne - i udało się 💪 😉 Nie jestem profesjonalistą, ale z każdą kolejną wyprawą zdobywam cenne doświadczenie i przy okazji cudowne wspomnienia 🙂 Do zobaczenia na szlaku, hej!
 50. 1 point
  Siemanko wszystkim Adrian z tej strony! W końcu się udało zarejestrować na forum i jetem już na tej nowości 😁 lepsze od spoleczniosciowki to nie będzie ale myślę że będzie miało swój urok więc zobaczymy 😉 Pozdro dla wszystkich ✌️
×
×
 • Create New...