Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 28.11.2019 uwzględniając wszystkie działy

  1. z trasy przez Suche Czuby :) ❤ ? ?? październikowe ??? pozdro dla Tatromaniaków! ?
    3 punkty
  2. Widok z Mogielicy na Tatry. 24.11.
    3 punkty
  3. Dziesiątki lat temu - pamiętam gdzieś początki XXI wieku gdy schodziłem gąsiennicową i usłyszałem potężny łoskot - początkowo myślałem, że trwa zrywka drewna traktorem... lecz myliłem się. Praktycznie pod drzwi schroniska doturlał się autobus turystyczny pełen bachorów (co ciekawe posiadających pełen komplet kończyn i wyglądających na sprawnych ruchowo). Czyli już wtedy był hotelem... Ktoś pamięta jego dzieje w latach 90"?
    2 punkty
  4. Raki już były konieczne w wyższych partiach gór w połowie listopada. Potem przyszedł halny i wszystko wytopił (akurat 12 listopada, gdy wyjeżdżałem). Na dniach znowu ma spaść śnieg i mróz ma trzymać, jak piszesz, więc raki bym wziął na pewno.
    2 punkty
  5. Hej. Polecam Komin Pokutników Jana Długosza. Fajne historyjki ?
    2 punkty
  6. witajcie, Jestem Marcin, mam 22 lata i jak mój nick wskazuje pochodzę z podkarpacia spod Ustrzyk, a obecnie studiuje i pracuje w Krakowie, większość swojego życia spędziłęm w Bieszczadach aczkolwiek Tatry to moja druga miłość, która coraz bardziej w sercu goreje z każdą wizytą w górach.
    2 punkty
  7. Z Rysów i morze chmur w oddali
    2 punkty
  8. Kask dotychczas używałem tylko na: - Rysach od polskiej strony - Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem - Orlej Perci i dojściowych na Kozią Przełęcz oraz Żlebem Kulczyńskiego Co do parametrów to się nie wypowiem bo się nie znam, ale jak poleci kamień wielkości pięści ze 100 metrów to nic nie pomoże. Co ciekawe kamienie najbardziej fruwały na Wrotach Chałubińskiego i kilka drobnych poleciało przy zejściu ze Skrajnego Granatu na Granacką Przełęcz a nie np na słynnych Rysach. Dużo zależy od tego kto idzie przed tobą i czy jest tłok bo wtedy niecierpliwi wyprzedzają poza szlakiem i strącają.
    2 punkty
  9. Kochani, wielu z nas zapewne dojeżdza do Zakopanego różnymi środkami transportu z najodleglejszych stron Polski, myślę że to miejsce to dobra okazja aby polecić sobie książki o tematyce górskiej i nie tylko na czas wojaży.
    1 punkt
  10. Używacie kasku czy nie? Jeśli tak to gdzie? Jakie cechy musi posiadać idealny kask i czy faktycznie się przydaje? Służy głównie do osłony przed spadającymi kamieniami czy bardziej ma nas chronić przed ewentualnym urazem podczas upadku? Jakie kaski polecacie?
    1 punkt
  11. Pytanie do bywalców słowackiej części Tatr. Pod koniec września wybieramy się do Novej Lesnej, a jako, że na tamtejszym dworcu nie ma kasy biletowej i w pociągu też biletów kupić nie można to gdzie je kupujecie? Na jednym z popularnych blogów są wyszczególnione miejsca gdzie można te bilety kupić(np. sklep, poczta- tam czynne chyba do 18, a co jeśli przyjedzie się wieczorem, a start na szlak nazajutrz wcześnie rano?) ale, że są to informacje z 2015 roku, to obawiam się, że mogą być nieaktualne.
    1 punkt
  12. Poniżej wrzucam kilka fotek z wejścia tego dnia (26-10-2019) na Kozi z Zawratu. Szlak jest trudny, uważam, że to ogromny przeskok w trudnościach między innymi szlakami w Tatra ch. Przejście tego odcinka sprawa niesamowitą przyjemność!!! Że była idealna pogoda, to widoczki były niesamowite.
    1 punkt
  13. Hej. Był ktoś zimą na Krzyżnem? Jak wygląda szlak pod kątem lawin? Coś mi się kojarzy że w tamtym roku zeszła tam samoistnie lawina, ale przy czwórce lawinowej.
    1 punkt
  14. Czy to będzie wschodni stok Ornaka?
    1 punkt
  15. Niestety nie tędy droga prowadzi. Po prostej bliżej Krywania, niż Rysów. Minimalnie poza szlakiem. Popularna droga dość
    1 punkt
  16. Ostatnio miałem przyjemność przejść piękny szlak w Beskidach. Szczyrk - Skrzyczne - Barania Góra - Schronisko Przysłop. Pogodę miałem super, chociaż w nocy przyszedł wiatr fenowy(halny?). Trudności nie ma w ogóle, szlak bardzo przyjemny i prawie cały czas mega widoczki na wszystkie strony. Według mnie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Beskidach. Poniżej kilka fotek :)
    1 punkt
  17. Również niecelnie. Ale, że na Słowacji się zgadza ?
    1 punkt
  18. Czy to będzie Miedziana Siklawa?
    1 punkt
  19. Cześć. Spałem tam jedynie na glebie. Jest kuchnia, wrzątek, prysznice, zlew. Z tego co kojarzę to jest "lodówka" ale z colą i batonikami ? albo to może automat stojący na korytarzu.. Ogólnie jest tam fajny górski klimat. Mało który niedzielny turysta tam wchodzi odpocząć, czy schronić się przed warunkami atmosferycznymi. W kuchni można przyrządzić spokojnie swój posiłek, jest gdzie usiąść przy stoliku. W pokojach nigdy tam nie byłem. Na sam nocleg spoko baza wypadowa na Rysy czy przełęcz pod Chłopkiem.
    1 punkt
  20. Czy to będzie dolina Świstowa?
    1 punkt
  21. 1 punkt
  22. Mój Jagnięcy był we mgle, zero widoków. Muszę wybrać się jeszcze raz?
    1 punkt
  23. Ja używam tylko poza szlakiem w Tatrach Wysokich na Słowacji. Dla mnie dwa czynniki były najważniejsze w wyborze kasku: waga (jak najlżejszy) i kolor (jak najmniej widoczny z oddali). Kask głównie chroni przed spadającymi kamieniami tam, gdzie te kamienie mogą spadać. Przy upadkach to różnie, zależy co to za upadek, w jakim terenie i z jakiej wysokości.
    1 punkt
  24. Z różnych powodów mogę sobie pozwolić jedynie na jednodniowe wypady w góry, dlatego dostępne są dla nas jedynie pasma położone niedaleko granicy w Chyżnem czy Jurgowie. Ponieważ powoli brakuje już tatrzańskich celów dostępnych znakowanymi ścieżkami to coraz częściej spoglądam w kierunku innych gór . Całkiem przypadkiem trafiłem w ubiegłym roku do Małej Fatry i....przepadłem. To niewielkie pasmo górskie jest niezwykle urokliwe i gwarantuje masę estetycznych doznań. Poniżej kilka fotek z naszej pierwszej wędrówki po tych górach. Początek trasy w osadzie Biely Potok koło hotelu Diery, potem Janosikove Diery , Mały Rozsutec i powrót tą samą trasą. Może jeszcze kogoś z tatromaniaków zauroczyły te góry i podzieli się wrażeniami, by zachęcić innych do wycieczek w te rejony ?
    1 punkt
  25. Przez Boboty jeszcze nie szedłem bo niestety w tym roku zdrowie nie pozwoliło na górskie wędrówki - mam zamiar to nadrobić w przyszłym roku . Żeby zachęcić innych forumowiczów do poznawania piękna Małej Fatry - parę zdjęć z głównej grani krywańskiej Fatry, bo koleżanka Fibi troszkę oszczędnie potraktowała temat . Najlepiej wystartować z Vratnej i wjechać kolejką, bo podejście jest mocno męczące i mało widokowe - lepiej zachować siły na przejście większego odcinka malowniczej grani?
    1 punkt
  26. @Artur S byłam. Ja generalnie w góry jeżdżę zawsze na minimum tydzień(no chyba, że w Karkonosze to wtedy na weekend, bo ja na zachodzie mieszkam) Mała Fatra była zatem 2x po tygodniu. Jak chcesz się wykończyć kondycyjnie, to polecam szlak na Boboty, też całkiem ciekawy :) Zejście z Bobotów(a miało trudności żadnych nie być ;) A Zbójnicki Chodnik to kiedyś robiliśmy w pierwszy dzień, od razu po wyjściu z samochodu. o 17 wymarsz, przed 21 byliśmy na dole. Czerwiec był, dzień długi...
    1 punkt
  27. Długi, ale ja sobie ułatwiłam życie zjeżdżając kolejką :)
    1 punkt
  28. A to ze szlaku główną granią, która mi przypomina coś między Bieszczadami a Tatrami Zachodnimi. Oba Rozsutce widać w tle:
    1 punkt
  29. @Agnieszka GP Obowiązkowo trzeba też wpaść na Wielki Rozsutec - startując ze Stefanowej można tam zrobić fajną pętelkę.
    1 punkt
  30. Gratulacje ? i jak wrażenia że szlaku? Potwierdzasz tę "monotonnie"? Pogodę żeś trafił bajka ? Zazdroszczę ?
    1 punkt
  31. Skok, ten szum trzeba usłyszeć :) VID_20190910_084252.mp4
    1 punkt
  32. Cześć. Południowe stoki już są w barwach jesieni :) http://pogoda.topr.pl/ . Myślę, że jutro tylko w niektórych miejscach w Tatrach wysokich będzie śnieg. Prognozy nie podają na Kasprowym mrozu na jutro rano (oprócz google, gdzie ma być -2 stopnie). W okolicach Karbu od strony Stawu Gąsienicowego może być różnie. Typowałbym małe płatki śniegu nie na szlaku i mokrą skałę z samego rana. Sprawdź kamerki jeszcze wieczorem, wszystko się rozjaśni. Ja bym się nie zastanawiał, tylko szedł w ten szlak :) A nawet i wyżej.
    1 punkt
  33. Cześć. Myślę, że w niedziele śmiało możesz uderzać na Szpiglas. Prognozy są wyśmienite! Fakt, o świcie może być lekko ślisko, ale później się woda zrobi (o ile nie wyschnie w sobotę wszystko). Szlak nie jest trudny, dasz radę. Śnieg lada dzień powinien znikać. Łańcuchy tylko Ci pomogą przy wejściu (podobno na szlaku do MOKa też coś tam zamontowali), nie masz się czego obawiać. E, PS. Kto nie ryzykuje, nie pije szampana :)
    1 punkt
  34. Dało radę spokojnie bez. Nikt na szlaku nie miał raczków. Śniegu za wiele nie było i oblodzenie też w niektórych miejscach tylko. Solidne buty i jazda ? Im później tym wszystko bardziej topniało i zamiast lodu mokra skała się robiła.
    1 punkt
  35. Cześć. Czy ktoś wspinał się może na ściance przy zalewie Bardowskiego w Warszawie? Ścianka jest wysoka, są haki, stanowisko zjazdowe. Dodatkowo zupełnie darmowa i na świeżym powietrzu i bez tłumów! Wydaje mi się, że jednak ścianka ta nie spełnia wymagań bezpieczeństwa oraz chwyty są zrobione na "odpierdol". Ma ktoś jakąś wiedzę na temat tej ścianki? W internetach nie znalazłem nic ciekawego...
    1 punkt
  36. 1 punkt
  37. Gerlach o poranku. Trochę śniegu jest
    1 punkt
  38. Kasiu, a jesteś pewna, że ta karta jest dostępna dla każdego? Znalazłam w necie spis hoteli gdzie można ją kupić i tego "mojego" na tej liście nie ma. Nie ma też nic o tym, że to można kupić w informacji turystycznej?
    1 punkt
  39. Hej. Pytanko. Co oznaczają te chmury? Będzie jutro padać? ?
    1 punkt
  40. Hej! Miałem to szczęście, że na Bystrą wchodziłem w idealnych warunkach - jesień, słonecznie, super widoczność. Szlak od Kir przez Ornaki i powrót dość wymagający kondycyjnie. Trudności technicznych brak. Mała ekspozycja gdzieniegdzie przy przejściu od Siwego Zwornika do Bystrego Karbu. Poniżej kilka zdjęć z wyprawy :)
    1 punkt
  41. Cześć Ja preferuje buty wysokie. Fakt, są cięższe, ale mimo to osobiście wolę mieć komfort psychiczny, że jednak ten but za kostkę zmniejszy ryzyko skręcenia stawu (kostki mam podatne na kontuzję, bywały skręcone/złamane). Ostatnimi czasy upodobałem sobie nawet na lato buty w Tatry ze sztywną podeszwą.
    1 punkt
  42. Dzięki. Ogarnąłem w Novej Leśnej :) Faktycznie cena kosmicznie różna niż w Smokowcu
    1 punkt
  43. no to i ja przedstawie moja skromna osobe. Serwus, Szymon z Katowic. Turystyką gorska zarazil mnie wujek (znakarz i przodownik pttk) w wieku moze 12 lat, wiec doswiadczenie w beskidach i tatrach mam "dopiero pelnoletnie". Od tej pory w gorach regularnie tak na szlaku jak i poza nim (+scianki/baldy, czasem jura na linie ale rekreacyjnie, VI-tki w skale mnie jeszcze pokonują bezapelacyjnie). Aktualnie w trakcie zwiedzania tzw. WKT. Wszelkie wyjazdy z aglomeracji w ramach resztek wolnego czasu - jak najbardziej. Ewentualny kawałek porady tak chętnie przyjmę jak udzielę. Spokoju i bezpieczeństwa wszystkim!
    1 punkt
  44. Witam serdecznie. Myślę, że owe forum to dobry pomysł. Sam często w poszukiwaniu informacji, porad itp. głównie staram się kierować na strony tego typu. Mam nadzieję, że będzie tu taki tłum ludzi jak w Zakopanem w ostatni weekend.
    1 punkt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...