Skocz do zawartości

PRZEWODNIK


Doota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, pragnę spełnić marzenie miłośnika Tatr które dotyczy Orlej Perci. W ramach prezentu na 40 urodziny chcialabym podarowac mu wyprawe na Orlą Perć z przewodnikiem. Sama niestety nie jestem w temacie i szukam jak dziecko we mgle 🤦‍♀️dlatego pozwolę sobie poprosić Was o pomoc... Czy mogłabym prosić o wskazanie godnego do realizacji tego planu przewodnika ?🙏🙃

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Doota napisał:

Witam serdecznie, pragnę spełnić marzenie miłośnika Tatr które dotyczy Orlej Perci. W ramach prezentu na 40 urodziny chcialabym podarowac mu wyprawe na Orlą Perć z przewodnikiem. Sama niestety nie jestem w temacie i szukam jak dziecko we mgle 🤦‍♀️dlatego pozwolę sobie poprosić Was o pomoc... Czy mogłabym prosić o wskazanie godnego do realizacji tego planu przewodnika ?🙏🙃

https://www.przewodnik-tatrzanski.pl/stowarzyszenia

a jak u niego z kondycją bo 40 to już dosyć poważny wiek

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Doota napisał:

Trener motoryki, maratonczyk i miłośnik górskich biegów i wędrówek więc myślę że sobie poradzi 😉

to moim zdaniem na Orlą Perć może się wybrać bez przewodnika, tam idzie się w tłumie ludzi

Jak już chcesz wydać kasę na przewodnika to najlepiej na atrakcyjny szczyt nieznakowany

np. Mnich,  Cubryna z Mięguszowieckim

albo na Słowacji : Gerlach, Lodowy, Pośrednia Grań, Vysoka, Durny, Ganek przez Galerie,

  • Lubię to ! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Doota napisał:

przewodnikiem

Nie zniechęcaj się do przewodnika. Przewodnicy nie tylko zabezpieczają, ale przede wszystkim dzielą się wiedzą. Myślę, że dla osoby która startuje to jest bardzo dobra opcja. Moje dotychczasowe przejścia z przewodnikami zwykle były mega rozwijające. Wielu rzeczy się nie wyczyta, ale od przewodnika usłyszy.

 

@J@n dobrze podpowiedział. Zadzowń do kilku osób i pogadaj. Jestem pewna, że znajdziesz kogoś fajnego. 

powodzenia 🙂 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Doota napisał:

Trener motoryki, maratonczyk i miłośnik górskich biegów i wędrówek więc myślę że sobie poradzi 😉

Na Orlej radzą sobie zakonnice, 10-letnie dzieci, starsi panowie z brzuszkiem itp itd. 

Nie demonizujmy szlaku który przechodzą setki ludzi dziennie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Doota napisał:

Wspominał że pierwszy raz chciałby z przewodnikiem

No i ok, jeśli dobrze trafi to przyjemnie spędzi ten czas. 

Wbrew potocznej opinii, przewodnik to nie jest jedynie ktoś kto klienta prowadzi "na sznurku".  Dobry przewodnik jest po prostu jak bardziej doświadczony w górach kolega. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jędrek napisał:

Dobry przewodnik jest po prostu jak bardziej doświadczony w górach kolega

I właśnie kogoś takiego szukam😊 przewodników jest całe mnóstwo i jak w każdej dziedzinie są ci lepsi i "mniej dobrzy". Miałam nadzieję że znajdzie się tu ktoś kto będzie mógł wskazać konkretne osoby z którymi warto ruszyć w taka wędrówkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Doota napisał:

I właśnie kogoś takiego szukam😊 przewodników jest całe mnóstwo i jak w każdej dziedzinie są ci lepsi i "mniej dobrzy". Miałam nadzieję że znajdzie się tu ktoś kto będzie mógł wskazać konkretne osoby z którymi warto ruszyć w taka wędrówkę 

A kiedy miałaby być ta wycieczka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Doota napisał:

I właśnie kogoś takiego szukam😊 przewodników jest całe mnóstwo i jak w każdej dziedzinie są ci lepsi i "mniej dobrzy". Miałam nadzieję że znajdzie się tu ktoś kto będzie mógł wskazać konkretne osoby z którymi warto ruszyć w taka wędrówkę 

https://www.redbull.com/pl-pl/praca-przewodnik-andrzej-bargiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do wynajęcia przewodnika Tatrzańskiego to po pierwsze nie na szlak tylko poza nim. I koniecznie przeczytaj o tym gdzie warto wydać sporą w końcu kasę . To Twoja kasa i Ty wybierz piękną wycieczkę. Przewodnicy często proponują trasy krótkie lub mało ciekawe bo po co męczyć się wiele godzin np. na Mięguszowiecki Szczyt jak można iść na Mnicha gdzie wspinania jest tylko ok. 20 min. A już paranoją jest iść na Kieżmarski Szczyt. Banalny bo bardzo łatwy a trasa nieciekawa. W najbliższym numerze miesięcznika Góry będzie ranking najwspanialszych tras. A w naszych Tatrach to idź na Cubrynę i jak dasz radę to jeszcze na Mięguszowiecki Szczyt. Warto też wejść na Żabi Szczytów Wyżni.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2024 o 20:36, jaaga76 napisał:

Jest przereklamowany....

Dokładnie. To tylko około 20 minut wspinaczki. Zobaczcie jak Mnich wygląda od strony pleców a tamtędy się idzie z przewodnikiem. Jeżeli już w tym rejonie to Zadni Mnich. O wiele ciekawszy a widoki piękniejsze. Najlepsza opcja to zaliczyć Mnicha i Zadniego Mnicha razem.

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...