Skocz do zawartości

Jakie buty w góry


falograf

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, barbie609 moderator napisał:

Uwaga lokowanie produktu.

Jak już wcześniej pisałem moje szczęście zamówiło sobie zimowe buty w naszej ulubionej firmie z Ludźmierza . Oczywiście trochę wymyślała no i wyszło coś takiego :

IMG_7090.JPG.e05f34fdd263d1631937dcffe99961d6.JPG

ten model jest w stałej ofercie ale to jest pierwszy egzemplarz , i może ostatni, w kolorze czerwonym

Bardzo ładne. A kolor super 👌No i na vibramie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, barbie609 moderator napisał:

niestety trochę to kosztowało/ więcej niż seryjne/ bo to egzemplarz pojedynczy

Trochę czyli konkretnie ile vs model seryjny? 

Drugie pytanie - oni robią but dopasowany konkretnie do stopy danego klienta?

I trzecie - jaki jest czas realizacji takiego specjalnego zamówienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jędrek napisał:

Drugie pytanie - oni robią but dopasowany konkretnie do stopy danego klienta?

zamawiasz rozmiar , możesz  powymyślać z membraną czy nie , jaka podszewka itp

31 minut temu, Jędrek napisał:

I trzecie - jaki jest czas realizacji takiego specjalnego zamówienia? 

a to już mówisz ustalić w czasie zamawiania , my czekaliśmy tydzień ale takimi całkiem normalnymi klientami nie jesteśmy.

 , standart tego typu ok 500 pln

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.01.2024 o 15:14, jaaga76 napisał:

One pełnia wówczas funkcje ochronną. Mnie ociera but narciarski i juz teraz profilaktycznie naklejam. 

Wypróbowałam 

 Do tego dołożyłam jeszcze inne skarpety i przeszłam bez boku. Czułam coś ale  mnie nie obtarlo. 

Dzięki, fajnie się sprawdziło!

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2024 o 19:22, barbie609 moderator napisał:

zamawiasz rozmiar , możesz  powymyślać z membraną czy nie , jaka podszewka itp

a to już mówisz ustalić w czasie zamawiania , my czekaliśmy tydzień ale takimi całkiem normalnymi klientami nie jesteśmy.

 , standart tego typu ok 500 pln

Czyli jak rozumiem kopyt pod daną stopę nie robią? Bo to by mnie chyba najbardziej interesowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Zastanawiam się nad zakupem nowych butów. W góry zazwyczaj wybieram się późną wiosną, latem i jesienią, ale zimy nie wykluczam. W tej chwili mam salewy ms ultra flex 2. Buty lekkie, wytrzymałe, wygodne tylko mają jeden duży minus, na wilgotnych kamieniach bardzo się ślizgają. Zastanawiam się nad kilkoma modelami

https://www.skalnik.pl/buty-trango-trk-leather-gtx-savana-tiger-1020236?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwn7mwBhCiARIsAGoxjaI8GQIzJVdxfCS44Dn5Rbf3dM45uPXkXrNbvqkFfJmHGw6NZoG0jTIaAvR7EALw_wcB

https://8a.pl/buty-gore-tex-la-sportiva-trango-tech-leather-gtx-savana-tiger?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwn7mwBhCiARIsAGoxjaLiK95mImiv36D1encWPr4xgnp0W8pAnPrbTvM4PAonRCHp4dVB3PMaAkNVEALw_wcB

https://mmtsklep.pl/buty-kento-advanced-high-gtx-men-dark-cheddar-black

 

Opinie o la sportivie ogólnie są bardzo dobre tylko o mammutach ciężko znaleźć. Czy nie są to "przesadzone" buty na wyprawy wiosną i latem? Podzielcie się opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gregory1908 napisał:

Z pozycji użytkownika - to bardzo dobre buty, ale przede wszystkim na zimę. Będą dobrze współdziałać z rakami. Na skale  z uwagi na ich sztywność nie będą się dobrze trzymać. Może jednak rozważysz  podejściówki. Jeśli mają być na jesień i wiosnę to wtedy gore. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2023 o 12:36, Mnich Admin napisał:

Bardzo mi przykro, trafiłaś chyba na jakiś trefny model. 
 

@Zośka - w dalszym ciągu mam wrażenie, że nie do końca się rozumiemy. Istotą internetowych forów jest to - zwłaszcza w działach dotyczących porad - ze każdy wyraża swoje opinie dotyczące konkretnych produktów. I nie zawsze są to opnie pochlebne. Błędnie rozumujesz, że tu o jakąś satysfakcję chodzi. Jeżeli dajmy na to, byłem wczoraj na obiedzie w „Knajpie u Józka”, jedzenie mi kompletnie nie podeszło, to wybacz, ale wyrażę swoją opinię i będę odradzał to miejsce. Mimo ze wg Ciebie mogą tam smażyć najlepsze schaboszczaki 🙂 To właśnie na tym polega wymiana doświadczeń, nie zawsze musimy sie zgadzać. 

Ja mam bardzo złe, osobiste doświadczenia z Salewami. Niektórzy moi znajomymi również. Ale to wcale nie oznacza, że dla kogoś - chociażby dla Ciebie - mogą to być najlepsze buty ever ☺️

 

 

 

 

 

Zgodzę się z kolegą chociaż miałem jak do tej pory tylko jedna parę butów marki salewa. Trochę w nich przeszedłem i mam jeden wniosek, buty ogólnie ok ale na mokrej skale zachowują się jak letnie opony na lodzie. Szwagier kupił dokładnie takie same i ślizgają się tak samo jak ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam, że przeczytałem cały wątek i...wiem mniej niż przed zadaniem pytania...

3 godziny temu, jaaga76 napisał:

Na skale  z uwagi na ich sztywność nie będą się dobrze trzymać.

No właśnie. Jak na razie chodzę po górach lato-jesień ale chciałbym zacząć też zima-wiosna(jednak zima to raczej sporadycznie) i dlatego szukam butów całorocznych. Kwestia tego ślizgania...trochę lipa wydać niemałe pieniądze za buty i nie moc z nich korzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregory1908 napisał:

i dlatego szukam butów całorocznych.

to może być problem. Ja jestem bardzo nietypowy bo używam jednej pary cały rok , zmieniam tylko skarpety. Moja nietypowość polega na tym ,że przez bardzo wiele lat używałem wysokich , skórzanych , potem z odrobiną cordury  butów. Nosiłem je po wiele godzin dziennie i po prostu moja stopa się przystosowała.Czy Ty tak będziesz mógł , nie wiem i Ty tego też nie wiesz póki nie spróbujesz. Sugerował bym jednak rozgraniczenie but na ciepło i but na zimę. Jaki ma być zimowy ? Piszesz,że chcesz zacząć w zimie. Chodzenie w zimie wiąże się, a przynajmniej powinno się wiązać, z używaniem dodatkowego sprzętu. Jego rodzaj jest zdeterminowany celami planowanych wycieczek a to z kolei wpływa na rodzaj buta. Inne będą do raków , a inne wystarczą do raczków. Tak więc wybór nie jest prosty.  Co do podanych przez Ciebie modeli butów nie zajmę stanowiska bo nie mam z nimi żadnych doświadczeń.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jestem tego świadomy. Nie mam żadnego doświadczenia jeżeli chodzi o zimowe wyjścia więc na początek nie będę się pchał na bardzo trudne trasy, chociaż zdaję sobie sprawę, że zima żaden szlak nie jest łatwy. To że zimą te buty będą dobre to raczej nie ma wątpliwości. Bardziej mnie nurtuje pytanie jak np latem, kiedy popada deszcz. Nie chodzi o przemakanie,  wody się nie boję, skarpete sie zmieni i dalej,tylko o przyczepność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gregory1908 napisał:

Zgodzę się z kolegą chociaż miałem jak do tej pory tylko jedna parę butów marki salewa. Trochę w nich przeszedłem i mam jeden wniosek, buty ogólnie ok ale na mokrej skale zachowują się jak letnie opony na lodzie. Szwagier kupił dokładnie takie same i ślizgają się tak samo jak ja. 

Salewy mają dwa rodzaj podeszwy. Jedna jest naprawdę bardzo dobra - Pomoca®, ta druga zdecydowanie nie. Zobacz co masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gregory1908 napisał:

No powiem wam, że przeczytałem cały wątek i...wiem mniej niż przed zadaniem pytania...

No właśnie. Jak na razie chodzę po górach lato-jesień ale chciałbym zacząć też zima-wiosna(jednak zima to raczej sporadycznie) i dlatego szukam butów całorocznych. Kwestia tego ślizgania...trochę lipa wydać niemałe pieniądze za buty i nie moc z nich korzystać. 

Boję się, że znalezienie takich butów będzie się wiązało z mega dużymi kompromisami. Ja podobnie jak @barbie609 moder wiele lat chodziłam w jednych butach cały rok, ale dziś wiem, że to był duży błąd. Myślę, że lepiej rozłożyć inwestycje na dłużej, ale mieć dwie pary butów.  

Co do ślizgania - nie ma takich butów, które nie będą się ślizgać wcale. Ale warto szukać tych, które będą dawały radę jak najdłużej. I tu uwaga powinna być skierowana na Scarpy.

Ja mam Montury Yaro (niskie) i sobie je chwalę.   

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, barbie609 moder napisał:

Ja jestem bardzo nietypowy bo używam jednej pary cały rok , zmieniam tylko skarpety

Tak się zapytam jeszcze. Skoro chodzisz w jednej parze cały rok to jakie to buty? Jak jest z przyczepnością na mokrej skale i poceniem się stopy przy wyższych temperaturach. Na pewno masz doświadczenie w tej kwestii. Oczywiście dobrze wiem, że to co sprawdzą się u ciebie nie musi sprawdzić się u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jaaga76 napisał:

Podpowiadam: wiele sklepów m.in. 8a i Skalnik ma już system płatności odroczonych. Można sobie do domu zamówić kilka par butów, ze spokojem pomierzyć, pochodzić i wybrać te właściwe. 

Szczerze mówiąc pierwsze słyszę. Ile to się człowiek jeszcze musi nauczyć 😅 pisząc pochodzić chyba nie masz na myśli wyjścia w góry na 20-30 km tylko trochę po podwórku? Jak to jest później że zwrotem?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregory1908 napisał:

to jakie to buty?

w chwili obecnej te https://www.sklep.hanzel.pl/pl/p/Grel-DG022/145

poprzednie te sam model tylko z nubuku.Jeśli chodzi o pocenie to u mnie ten problem w zasadzie nie istnieje, jeśli chodzi o przyczepność to jest po prostu przeciętna . To jest uniwersalny but, w zimie pracuje z raczkami . Nie chodzę w miejsca gdzie konieczne są raki , ale myślę,że z koszykowymi  z elastycznym łącznikiem dały by radę.

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gregory1908 napisał:

Szczerze mówiąc pierwsze słyszę. Ile to się człowiek jeszcze musi nauczyć 😅 pisząc pochodzić chyba nie masz na myśli wyjścia w góry na 20-30 km tylko trochę po podwórku? Jak to jest później że zwrotem?

Raczej po domu 😅, bo towar musi wyglądać jak nieużywany. Jak się już zdecydujesz to robisz zwrot w firmie obsługującej Twoją płatność i w sklepie, gdzie kupiłeś buty i odsyłasz te, których nie chcesz. Płacisz tylko za te, które chcesz zostawić.  Naprawdę, to bardzo fajna opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...