Jump to content
karpasani

Zimowy Kozi Wierch

Recommended Posts

Witajcie 馃檪

Pod koniec zesz艂ego roku powiedzia艂em sobie,偶e wejd臋 na Kozi Wierch w zimie.Taki mia艂em za艂o偶enie.

Korzystaj膮c z wolnego w pracy i to w 艣rodku tygodnia,decyzja zapad艂a-Tatry.Prognozy by艂y bardzo optymistyczne.

Wyjechali艣my w pi膮tk臋 w nocy.Bezchmurne gwie藕dziste niebo wprawi艂o nas w dobry nastr贸j.W Palenicy Bia艂cza艅skiej byli艣my rano,akurat 艣wita艂o.

Ustalili艣my,i偶 idziemy do Doliny Pi臋ciu Staw贸w Polskich,a tam zdecydujemy.馃槈

Ruszyli艣my w stron臋 Wodogrzmot贸w Mickiewicza,a nast臋pnie Dolin膮 Roztoki do schroniska.Zapowiada艂 si臋聽 fajny dzie艅.Na szlaku cisza i spok贸j,a wok贸艂 bia艂o.Do tego s艂o艅ce nam聽 przy艣wieca艂o -ale mi si臋 zrymowa艂o馃槂

W drodze do 5ki spotkali艣my tylko dwie osoby,za艣 w samym schronisku by艂o nas oko艂o dziesi臋ciu.Zjedli艣my 艣niadanie i zapad艂a decyzja.Ja z koleg膮 id臋 id臋 na Kozi Wierch a reszta ekipy dzia艂a z aparatami na dole.

Pogoda przepi臋kna:lekki mr贸z,delikatny wiaterek i pi臋kne s艂o艅ce.

Zrobili艣my kilka zdj臋膰 na przy mostku i w drog臋.By艂o bardzo twardo i 艣lisko ale w rakach ok.

Szli艣my sobie spokojnie podziwiaj膮c dolin臋 z coraz to wy偶szych partii.

I uda艂o si臋馃槏Zimowy Kozi Wierch zdobyli艣my.Siedzieli艣my sobie przy herbacie delektuj膮c si臋 widokami.By艂o fantastycznie馃憤馃槉

Zadowoleni zeszli艣my do schroniska na obiad i piwo.Do Palenicy wr贸cili艣my po ciemku.Reszta ekipy zrobi艂a pi臋kne fotki i wszyscy zadowoleni wr贸cili艣my do dom贸w.

20200123_083658.jpg

20200123_131840.jpg

20200123_125212.jpg

20200123_132104.jpg

20200123_133225.jpg

• Like ! 7
  • Wow 2

@karpasani聽 Pi臋kne zdj臋cia i przepi臋kne widoki! Zapewne by艂e艣 na Kozim i w lato. Jak por贸wna艂by艣 obydwa wej艣cia, kt贸re trudniejsze? Wiem, 偶e zim膮 nie zawsze oznacza trudniej, ale jak jest tutaj, w wypadku Koziego?

• Like ! 2
  • Thanks 1

@vatra聽 Nie mia艂am okazji zim膮 spotka膰 kozic, chyba chowa艂y si臋 przede mn膮 馃槃聽Latem sporo ich widywa艂am 馃檪聽Nawet by艂y takie, kt贸re nie chcia艂y zej艣膰 ze szlaku 馃槃

33-20170804_175413.jpg

35-20170804_175710.jpg

34-20170804_175552.jpg

• Like ! 5

@Anna M. I co, musia艂a艣 ust膮pi膰?馃榾 Kozice s膮 艣liczne! Chyba przyzwyczai艂y si臋 do obecno艣ci ludzi na szlaku i mo偶e dlatego nie uciekaj膮.

• Like ! 3

@vatra聽Podchodzi艂am bardzo powoli robi膮c ca艂y czas zdj臋cia. Ta jedna zosta艂a na szlaku i to nie ja j膮 wystraszy艂am, ale niechc膮cy m膮偶, upad艂 mu kijek. A by艂am ju偶 prawie przy niej i sama jestem ciekawa, co dzia艂oby si臋 dalej? Kt贸ra zesz艂aby ze szlaku, ja czy ona? 馃槃

• Like ! 1
  • Haha 4

3 minuty temu, Anna M. napisa艂:

Kt贸ra zesz艂aby ze szlaku, ja czy ona?

Tatromaniaczki nie chodz膮 poza szlakiem馃榾 Zawsze s膮dzi艂am, 偶e kozice g贸rskie s膮 p艂ochliwe i raczej uciekaj膮 na widok zagro偶enia jakim jest cz艂owiek! Ciekawe jak w tym roku przetrwaj膮 zim臋 bo podobno w zesz艂ym roku wiele zgin臋艂o.

• Like ! 2

@vatra聽Czyta艂am ostatnio, 偶e na jesieni wcale nie by艂o ma艂o tych k贸zek, jednak聽wiadomo, 偶e w zim臋 jest najwi臋ksza ich 艣miertelno艣膰. Na razie radz膮 sobie dobrze聽 馃檪

• Like ! 2

19 godzin temu, Anna M. napisa艂:

@karpasani聽 Pi臋kne zdj臋cia i przepi臋kne widoki! Zapewne by艂e艣 na Kozim i w lato. Jak por贸wna艂by艣 obydwa wej艣cia, kt贸re trudniejsze? Wiem, 偶e zim膮 nie zawsze oznacza trudniej, ale jak jest tutaj, w wypadku Koziego?

Anno widoki faktycznie by艂y pi臋kne ale i warunki mieli艣my 艣wietne.Kto艣 kto u偶ywa rak贸w na pewno sobie poradzi wchodz膮c na Kozi Wierch z Dolina Pi臋ciu Staw贸w.Nie mieli艣my problem贸w z wej艣ciem. Do czego by to por贸wna膰 馃 ? O czu艂em si臋(kondycyjnie) jakbym wchodzi艂 zim膮 na Kop臋 Kondrack膮. Przyznam Ci si臋,偶e na samym Kozim Wierchu by艂em pierwszy raz馃槈. W zesz艂ym roku pr贸bowa艂em i艣膰 od Murowa艅ca ale na Koziej Prze艂臋czy musia艂em zawr贸ci膰.Tam by艂o mi trudniej.

Trasa z 5ki na Kozi bardzo przyjemna.Polecam馃槂A jak trafisz na pustki,tak jak ja to nic tylko siedzie膰 i podziwia膰馃ぉ.

• Like ! 3
  • Wow 1

5 godzin temu, Anu艣 napisa艂:

@karpasani聽zdj臋cia pi臋kne, wycieczka pewnie na d艂ugo pozostanie w pami臋ci 馃榿 gratuluj臋 馃憣

Dzi臋kuj臋.Tak to jeden z moich najbardziej udanych wyjazd贸w w Tatry i plan zrealizowany w 100%馃槉.

Mieli艣my okazj臋 zobaczy膰 Toprowc贸w w akcji.

• Like ! 2

16 minut temu, karpasani napisa艂:

Anno widoki faktycznie by艂y pi臋kne ale i warunki mieli艣my 艣wietne.Kto艣 kto u偶ywa rak贸w na pewno sobie poradzi wchodz膮c na Kozi Wierch z Dolina Pi臋ciu Staw贸w.Nie mieli艣my problem贸w z wej艣ciem. Do czego by to por贸wna膰 馃 ? O czu艂em si臋(kondycyjnie) jakbym wchodzi艂 zim膮 na Kop臋 Kondrack膮. Przyznam Ci si臋,偶e na samym Kozim Wierchu by艂em pierwszy raz馃槈. W zesz艂ym roku pr贸bowa艂em i艣膰 od Murowa艅ca ale na Koziej Prze艂臋czy musia艂em zawr贸ci膰.Tam by艂o mi trudniej.

Trasa z 5ki na Kozi bardzo przyjemna.Polecam馃槂A jak trafisz na pustki,tak jak ja to nic tylko siedzie膰 i podziwia膰馃ぉ.

Ja na Kozim by艂am latem i dlatego pyta艂am o zim臋. Mam raczki, ale nie mam rak贸w i zastanawiam si臋, czy raczki dadz膮 rad臋? Chodzi g艂贸wnie chyba o zej艣cie, bo na wej艣ciu my艣l臋, 偶e dadz膮 rad臋 馃檪

Na zdj臋ciu widok z Koziego 4.07.2016

DSC01134.JPG

• Like ! 7

Dnia 11.02.2020 o 18:58, Anna M. napisa艂:

Mam raczki, ale nie mam rak贸w i zastanawiam si臋, czy raczki dadz膮 rad臋?

Dzie艅 dobry.

Na Kozi wchodzi艂em jesieni膮 przy 艣rednim 艣niegu w raczkach od Pi臋ciu Staw贸w. Raczki da艂y rad臋, aczkolwiek przy zej艣ciu, gdzie pojawi艂a si臋 ska艂a to 艂a艅uszek z raczk贸w poszed艂 si臋 ... p臋kn膮膰. Ale nie by艂o 藕le. ;) Wr贸ci艂em ca艂y i zdrowy. Ale fakt, lepiej mie膰 typowy sprz臋t zimowy

• Like ! 5

W艂a艣nie mia艂em odpisa膰 馃檪 Jak byli艣my w styczniu to my艣l臋,偶e w raczkach da艂oby rady wej艣膰 ale pewniej i bezpieczniej b臋dzie w rakach.

• Like ! 6

Dnia 19.02.2020 o 16:58, Mili Wi napisa艂:

@karpasani聽聽gratulacje zdobycia zimowego Koziego! 馃槉 艢wietnie, 偶e si臋 wszystko uda艂o 馃檪馃憤

Dzi臋kuj臋 :) By艂o 艣wietnie 馃槈

• Like ! 2