Skocz do zawartości

Buty na lato


Bieszczadzki_tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem mocno ukontentowany TNF'ami Ultra 109, ale ciężko je gdzieś już dorwać w sprzedaży. Ich następca z numerkiem 110 jest już mniej ogumowany i praktycznie bez otoku ;<

Ale jakbym miał teraz wybierać letnie kapcie to z pewnością stawiałbym na buty do trailu z membraną i agresywnym bieżnikiem. Będziesz wyprzedzać ludzi w podejściówkach, może nawet dwukrotnie podczas jednego okrążenia ?

BTW. Jeśli rzadko pomykasz, a zależy Ci na komforcie to zerknij łaskawym okiem na Hokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Anuś said:

Ja też polecam Meindle, mam któryś sezon i są jak nowe. Lekkie i wygodne. 

Meindle owszem, są nie do zarżnięcia, lecz używam je głównie do miasta (w jednym z modeli zrobiłem ponad 3k kilometrów) - problem w tym, iż jeszcze nie uświadczyłem w ich produktach przyczepnej podeszwy ?

Pewne nadzieje wiążę z modelem X-SO 70, choć trudno go będzie czyścić z błota.

Edytowane przez Q'bot
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, vatra said:

Które z tych modeli mają najlepszą przyczepność? Też szukam czegoś nowego na lato!

Pokaż bieżnik, a prawdę Ci przepowiemy ?‍♂️

 

Ja mam najlepsze doświadczenia z takimi bieżnikami: 

e9be9ed2158a409e0548b7e823e1c059.jpg

Czyli dwie mieszanki gumy miękkiej i jeszcze bardziej miękkiej + mocno ryflowane przody oraz zady do podchodzenia i schodzenia + przestrzenie między wypustkami na tyle duże, by mogły się w miarę oczyszczać same z błota.

Zadowalającą przyczepność oferują także 'dendrytowe' podeszwy, zaczerpnięte z butów do biegnia, lecz trzeba się już liczyć ze sporadycznymi uślizgnięciami i dyskomfortem na piargach:

24F_835_01_big.jpg?v=19

Buty%20Trekkingowe%20Salomon%20X%20Ultra

Edytowane przez Q'bot
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Meindle i Salewy. Przy dobrej pogodzie jedne i drugie spisują się świetnie aczkolwiek Salewy szybciej się ścierają. Natomiast schodzenie z Rohatki w strugach deszczu (a właściwie to spływanie) w Salewach nie było komfortowe a złażenie po mokrym podłożu po burzy z Jagnięcego w Meindlach nie stanowiło problemu. ale każdy inaczej "czuje" buta i podłoże więc trudno coś sensownego doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q'bot  po raz pierwszy jak je miałam na stopach ( meindle) to nie "polubilismy się" błoto schodząc z Grzesia w lato - ślizgały się .... Ale w miarę noszenia buty się " wyrobiły" . Serio teraz to moje ulubione buty i nie zauważyłam żebym miała w nich problem z przyczepnością ? są też super do biegania np po lesie i błocie. Noszę na zmianę z wysokimi letnimi Jack Wolfskin ( zależy gdzie idę, jaka pogoda i jaki mam nastrój ) ? na nie też nie narzekam ?

@Nobody masz racje wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. ? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Anuś said:

Wczoraj przyszły moje zimowe moge pokazać bieżnik, przepowiesz czy się w nich nie zabiję ?

W zimówce bieżnik jest nieistotny, gdyż i tak raki zakładasz ? Ja w swoich zimówkach zrobiłem największy ślizg zakończony wywrotką na chodniku przed urzędem miasta Zakopane

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, vatra said:

https://salewa24.pl/pol_pl_Buty-Salewa-WS-ALPENVIOLET-MID-GTX-0455-Grisaille-Ethernal-Blue-14714_1.jpg

Upatrzyłam sobie takie i nie wiem czy będą dobre?! Czytam wszystko co piszecie ale potrzebuję jakiś konkret bo muszę się na coś zdecydować!

Tragedii nie ma - choć ja takie buty bym zaliczył do twardszych na wiosnę i jesień. Albo do skakania po dolomitach ? 

Jak masz okazję przymierzyć to sprawdź jak dobrze czujesz nierówności, gdyż po bokach stopy będą Cię skały atakować, tam gdzie kończy się otok.  

Edytowane przez Q'bot
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Nobody said:

nie wyglądają zbyt solidnie

W pełni się z Tobą zgadzam - ten but wygląda na ewolucję obuwia biegowego z wyższą cholewką ? Dlatego może być wygodny i trzymać się naiwerzchni.

A problemów z reklamacją w 8a jeszcze nie miałem ☺️

Edytowane przez Q'bot
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Q'bot napisał:

W pełni się z Tobą zgadzam - ten but wygląda na ewolucję obuwia biegowego z wyższą cholewką ? Dlatego może być wygodny i trzymać się naiwerzchni.

A problemów z reklamacją w 8a jeszcze nie miałem ☺️

Moje były kupione w Skalniku i tam też nie było problemu np. z wymianą bo numer był nieodpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vatra napisał:

Wiecie co super się Was czyta!?? Jasne tyle opinii ile osób! Zanim zadałam pytanie chyba byłam bardziej pewna tego co chce kupić niż teraz?

Bierz to co się Tobie podoba bo wiesz gdzie kucharek sześć....

A tak serio to najlepiej poprzymierzać i zobaczyć jak noga się czuje w bucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, vatra said:

Wiecie co super się Was czyta!?? Jasne tyle opinii ile osób! Zanim zadałam pytanie chyba byłam bardziej pewna tego co chce kupić niż teraz?

Hah!

Ja od lat stosuję technikę dorocznej wymiany butów letnich gdyż kupuję to co wygodne, miękkie, a przez to nietrwałe. Zawsze coś strzeli przez te kilka wyjazdów w góry, więc co roku jest powód by zwrócić buty do sklepu/producenta. Więc nawet się do danego modelu butów nie przyzwyczajam zanadto, gdyż zakładam, że w trudnych warunkach i tak je szlag trafi. 

Owszem, możesz sobie kupić skórzane, pancerne buciory z twardą podeszwą, ale prócz wieloletniej trwałości nie zyskasz czegokolwiek w zamian. No... może parę pęcherzy i odparzonych stóp latem. 

Edytowane przez Q'bot
  • Wow 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vatra napisał:

Wiecie co super się Was czyta!?? Jasne tyle opinii ile osób! Zanim zadałam pytanie chyba byłam bardziej pewna tego co chce kupić niż teraz?

Bo tak jest zawsze, im więcej opinii tym więcej wątpliwości. Ale każda opinia jest przydatna. Ja nie mam aż takiego doswiadczenia z trekkingami, jak coś mi nie "pasiło" w butach to teraz już ich nie mam ? A te które się dobrze nosi zostają ze mną na dłużej.... Ale pewnie każdy z nas ma w domu po kilka par trekkingów ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...