Skocz do zawartości

Słowacka Policja Górska


Rupicapra rupicapra

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Q'bot napisał:

Ooo... ciekawe informacje ?

A jak ich w ogóle poznałeś? Przebierają się za granitową skałę, czy za krzak kosodrzewiny, by ich ludzie nie omijali szerokim łukiem?

BOJ czyli po polsku Jednostka Prewencyjno-Operacyjna wchodzi w skład Horskiej Służby i ubrana jest jak oni. Ja na szczęście osobiście ich nie spotkałem.

Sami na fejsie zamieszczali zdjęcia i posty gdzie stali, kogo złapali etc. Robili to już po akcji(następnego dnia zwykle). I np. pod Gerlachem stali w miejscu gdzie się zespoły przebierają(tuż pod Wielicką Próbą), pod Łomnicą byli na Grzebieniu powyżej przełęczy. A teren Teryho Chaty lornetkują. Polaków pod Gankiem(też opis z fejsa) wyłapali lornetką i spokojnie na nich czekali.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Udało mi się dowiedzieć od słowackiego i pewnego źródła, że ekipa BOJów liczy 25 osób. Patrolują najbardziej popularne rejony gdzie przewodników jest dużo, a więc Gerlach, Łomnicę, Lodowy i Wysoką. I tam raczej, jak ktoś ma pecha, może ich spotkać. Generalnie z powodu pandemii dali sobie na luz w tym roku bo nic nie zamieszczali na fejsie i cisza się zrobiła. Ale istnieją jeszcze...?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sickboy777 napisał:

@peter1 To trzymaj za mnie kciuki, bo w weekend idę na jeden z wymienionych przez Ciebie szczytów ?

Spokojna głowa! Raczej będę trzymał aby policja nikogo nie zatrzymała bo poza kwarantanną to i trochę euro można stracić. Nie sądzę byś kogoś z BOJów spotkał, już po wakacjach, a oni nie byli widoczni w tym sezonie. Powodzenia! A jaką trasę robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...