Jump to content

Czerwone wierchy - pierwsza wycieczka w Tatrach


Recommended Posts

Witam,

 

Planuję na sobotę wyjazd w Tatry. Będzie to moja pierwsza wycieczka po tych górach. Zaplanowałem sobie trasę przez Czerwone Wierchy jak poniżej. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jaki może być rzeczywisty czas przejścia w porównaniu do tego szacowanego przez aplikację. Pytam, ponieważ nie mam doświadczenia w chodzeniu po górach. Mówimy o wysportowanej osobie w wieku 32 lat z dobrą kondycją.

 

obraz.thumb.png.e83f08c608023b4417114e39a1598269.png

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, marcel089 napisał:

nie mam doświadczenia w chodzeniu po górach.

Nie masz doświadczenia , więc załóż sobie margines bezpieczeństwa , z moich doświadczeń wynika że ta witryna dość realnie podaje czasy , ale to tylko sam czas marszu , dorzuć jeszcze 1,5 lub 2 h na podziwianie ,popasy i odpoczynki.Jeśli to zrobisz zauważysz , że ocierasz się o zmierzch tak więc się na to przygotuj/spadek temperatury , światło/ .Moi przedpiścy to wymiatacze? ,ja piszę z pozycji starzejącego się amatora.A tak w ogóle to jestem zwolennikiem stopniowego zdobywania górskich doświadczeń i na pierwszy raz w Tatrach takiej  trasy bym nie wybrał.

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

@Fibi oczywiście, że liczyłem sam marsz ale nie biegiem ?? Nie wiem jak dlugie przerwy w miejscach widokowych i na samych szczytach @marcel089będzie robił ( myślę, że sam jeszcze tego nie wie ? ) bo to już sprawa trochę bardziej indywidualna. Całkiem sporo jest ludzi, którzy szybciej chodzą po to wlaśnie żeby później mieć wiecej czasu na podziwianie widoków ☺ Oczywiscie w przpadku tej trasy należy doliczyć ok. 2- 2,5h na odpoczynek i właśnie podziwianie widoków ? 

Edited by Krzysiek Zd
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Luk_ napisał:

W 7h do zrobienia na spokojnie. Zależy jak dobrą masz kondycję i ile przewidujesz na przerwy ? Na tej trasie nie ma żadnych trudności technicznych, takze nie powinno być kolejek, zatorów, itp.

Biegów górskich nie uprawiam, ale regularnie trenuję i mam dobrą kondycję, więc chyba zaryzykuję ?

Link to post
Share on other sites

Zamykając temat wczoraj zaliczyłem trasę, aczkolwiek musiałem trochę zmienić plany, z uwagi na brak czasu. Z planowanych 23km, 1650 przewyższeń i 4 szczytów ograniczyłem się do Ciemniaka i Krzesanicy i wyszło jak poniżej. Sam marsz zajął 6:20h. Na górze była zerowa widoczność, więc specjalnie się nie zatrzymywałem. Poza tym nie miałem rękawiczek, co w połączeniu z moim specyficznym krążeniem i problemem wiecznie zimnych dłoni sprawiło, że już przestawałem ruszać palcami. W drodze powrotnej ręce trak spuchły, że ciężko było trzymać kierownicę ? Miałem zatem tylko krótki postój pod schroniskiem na opróżnienie pudełka z obiadem. Biorąc pod uwagę wczorajszy wynik, to pierwotnie planowana trasa była do przejścia w 7-7:30h nie nadmiernie wymagającym tempem.

obraz.png.91ee09be61f09c670f863d319dd0beba.png

 

P.S. Jak się uda i pogoda dopisze to za tydzień zaliczę jeszcze Wołowiec. Muszę tylko kupić kijki, bo zauważyłem, że to przydatna rzecz na podejściach.

  • Like ! 3
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...