Jump to content
a chodźże na pole

Kozi Wierch.

Recommended Posts

Taka oto trasa. 

https://mapa-turystyczna.pl/route/mcy3

z Palenicy idziemy do D5S, a dalej na Kozi Wierch. Miał być powrót, ale spontanicznie ruszyliśmy na Buczynową Strażnice i tam w dół Żlebem Kulczyńskiego, fantastyczny szlak jak chce się poczuć dreszczyk emocji. Potem już Kozia dolinka, murowaniec i Kuźnice.  

Minus tej spontaniczności to to, że trzeba po auto wracać na Palenicę  

Trasa na 10 godzin, wiec wyjść trzeba zdecydowanie rano. 

A tu krótka relacja: 

• Like ! 4

Ja na Kozim byłem w tym roku, schodziłem tą samą drogą, co wchodziłem, czyli bezpiecznym szlakiem od D5S 🙂

Widoki super, to prawda. Chyba moje ulubione na Piątkę.

Kozi1.JPG

Kozi2.JPG

Kozi4.JPG

Kozi6.JPG

• Like ! 4

Szlak bardzo fajny,  widoki również (przy słonecznej pogodzie),  ale nadal są osoby,  które przed szczytem na Kozi (w miejscu tej większej ściany,  którą trzeba przejść niejako w poprzek) zwracają.  Z jednej strony to dobrze -  jeżeli nie czują się pewnie lepiej zawrócić niż dostać ataku paniki na opisanej skale,  z drugiej to przykre,  iść taki kawał drogi,  żeby ostatecznie nie spojrzeć na góry ze szczytu.

@Ann  Chodzi Ci o przejście z Piątki? Moja przyjaciółka w tym miejscu się popłakała... obiecałem jej, że nie będzie ciężko i nie było! Potem się z tego śmiała. Sporo górskiego strachu siedzi w głowie! 🙂 

Edited by staroń

A przede mną szedł ostatnio chłopak z lękiem wysokości,  trzesące nogi bylo widać z daleka,  ale wszedł! (Co prawda nie wiem czy bezpiecznie zszedł...)  Myślę,  że dla takich osób to największa satysfakcja.  I to prawda,  dużo siedzi w głowie,  a gdy już się pokona "przeszkodę"  to wydaję się taka banalna.  Gdy pierwszy raz miałam styczność z łańcuchami też chciałam zawrócić,  teraz przestały robić na mnie wrażenie :) Może gdyby na tym jednym odcinku też jeden zainstalowali byłoby łatwiej dla osób,  które chcą zawrócić tylko przez tę jedną ścianę...

3 minuty temu, Ann napisał:

I to prawda,  dużo siedzi w głowie,  a gdy już się pokona "przeszkodę"  to wydaję się taka banalna. 

Dokładnie, ja tak miałem w ostatni czwartek na Zawracie, w myślach pytałem siebie "co ja tu robię", "trzeba było wybrać szachy jako hobby" 😄 wszystko kwestia wprawy.

Może faktycznie w tym jednym miejscu, dla nas całkiem łatwym, przydałoby się zamieścić łańcuch, skoro mówisz, że widziałaś, że ludzie mieli problemy. Też tego doświadczyłem, w rozmowie ze znajomymi też wyszedł podobny problem. Gdzie się takie rzeczy zgłasza? 😄 

3 minuty temu, a chodźże na pole napisał:

O to chodzi ? 🙂 

5D6F8CC4-453A-460E-A6E5-FF0A1D49791F.jpeg

Właśnie o to!  Tylko chyba na nasze życzenie łańcucha tam nie zrobią,  a szkoda 😄

Jak się patrzy na zdjęcia to i tak mrozi krew w żyłach,  chyba wygląda na zdjęciu gorzej niż w rzeczywistości 

😄

Edited by Ann

15 minut temu, a chodźże na pole napisał:

Można trochę aparat przechylić i wtedy zdjęcie może mrozić krew w żyłach 😉 

7945692F-7F5E-4CF4-B59E-9A62FAED9955.jpeg

Jakbym to zobaczył jakiś czas temu to w życiu na Kozi bym nie poszedł 😄 

• Haha 2

Mam sentyment do tego szlaku. Może dlatego że mój syn szedł ze mną, a trudno go namówić(zawsze ma swoje sprawy). Mieliśmy wtedy piękną pogodę 👍

DSC_1477.JPG

• Like ! 4

W rzeczywistości jest tam na tej płycie dużo punktów oparcia dla stóp, a można ja również przejść na czterech literach 😉 😄 

20160704_095111.jpg

• Like ! 2
  • Haha 1

Znacznie częściej zejścia uskuteczniam na czterech literach (gdy nie chce już mi się myśleć gdzie postawić stopę albo kolana dają o sobie znać)  ^^

• Like ! 1
  • Haha 1

Dnia 7.09.2019 o 18:57, a chodźże na pole napisał:

Taka oto trasa. 

https://mapa-turystyczna.pl/route/mcy3

z Palenicy idziemy do D5S, a dalej na Kozi Wierch. Miał być powrót, ale spontanicznie ruszyliśmy na Buczynową Strażnice i tam w dół Żlebem Kulczyńskiego, fantastyczny szlak jak chce się poczuć dreszczyk emocji. Potem już Kozia dolinka, murowaniec i Kuźnice.  

Minus tej spontaniczności to to, że trzeba po auto wracać na Palenicę  

Trasa na 10 godzin, wiec wyjść trzeba zdecydowanie rano. 

A tu krótka relacja: 

bardzo zacna relacja!! A jak graficznie zrobić odzwierciedlenie przebytej drogi, tak jak jest na początku filmu ??

Bardzo fajnie na spokojnie spojrzeć jeszcze raz na tą trasę 🙂 Kozi Wierch taki niezpozorny od DS5, a spoglądając od strony Czarnego Stawu nie moge oderwać od niego oczu. 

20190909_165241.jpg

• Like ! 1