Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/25/2019 in all areas

 1. Nam też ostatnio udało się zrobić szybki spontaniczny wypad na Diablak. Piękna pogoda, super widoki, prawie bez ludzi i wiatru. A poniżej taki szybki przegląd trasy:
  3 points
 2. Tak sobie jeszcze myślę..... nowy regulamin jest potrzebny choćby dlatego, że ten poprzedni już dawno stracił ważność. Gdyby Słowacy podeszli do tego z głową a nie "po polsku" to byłaby szansa na wprowadzenie kilku rozsądnych zapisów. Jestem w stanie zaakceptować fakt, że zwierzęta w Tatrach powinny mieć swoje ostoje i takie miejsca jak Dolina Świstowa, Rówienek, cze Niefcyrka niechby były rezerwatami całkowicie niedostępnymi dla turystów czy wspinaczy. Mogę też zrozumieć, że takie szczyty jak Gerlach, Lodowy, Staroleśny czy Wysoka mogły by zostać dostępne tylko dla osób z odpowiednim doświ
  2 points
 3. Witajcie! Czy ktoś z szanownych forumowiczów wychodził może na ww. szczyt? Czy faktycznie końcówka to jak orla, czy bardziej Koscielec ? Jakieś informacje? Zdjęcia? Filmy? To co można znaleść na YT to jakaś porażka, poza widokami, żadnych informacji.
  1 point
 4. Zwykle nie chwale się jakoś za bardzo swoimi trasami, ale ta będzie wyjątkiem. Bo nie codziennie robi się samotnie drogę Lublin-Zakopane, 10-godzinną trasę po górach i powrót Zakopane-Lublin w ciągu 24 godzin. To było czyste szaleństwo ale jestem z tego dumny, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem pasonatem :D Start 0:45 z Lublina, 6:15 Zakopane, 6:45 Kuznice, nastepnie Przełęcz Miedzy Kopami przez Boczan -> Murowaniec -> Czarny Staw -> Zawrat -> D5S -> Szpiglasowa Przelecz i Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko -> 16:45 Palenica Bialczanska, bus do Zakopanego, 18:00 wyj
  1 point
 5. Witam. Tak na gorąco z dzisiejszej trasy. Palenica => 5 Stawów => Szpiglasowa Przełęcz => Szpiglasowy Wierch => Morskie Oko => Palenica. Trasa dość łatwa, trochę sztucznych ułatwień przed przełęczą, myślę że każdy chodzący po górach zrobi to z łatwością. Pozdrowienia dla wszystkich Tatromaniaków!
  1 point
 6. Wygarłeś - pora obalić piwerko ?
  1 point
 7. Ten "Nowy regulamin" jest zapowiadany już któryś rok z rzędu, a jakoś wersji ostatecznej nie możemy się doczekać i nie wiadomo, czy od nowego sezonu ten projekt wejdzie w życie, czy zostanie znów całkowicie zmieniony jak to już wcześniej bywało. Niby dla turystów ta wersja jest korzystniejsza niż poprzednie, ale byłbym rad gdyby faktycznie znalazł się tam zapis o mozliwości uprawiania turystyki pozaszlakowej latem w niektórych rejonach np. tam gdzie wolno iść dziś z przewodnikiem. Niech ubezpieczenie kosztuje w takim przypadku więcej, może być konieczność wpisu wyjścia przez Internet do
  1 point
 8. No nie mogę powiedzieć, że mi to odpowiada... ? Ale z perspektywy Słowaków: Mają sporo pagórów na powierzchni ponad połowy kraju - więc nie traktują ich ze zbytnim 'namaszczeniem', lecz traktują użytkowo. I tak lepsze to niż stawianie między graniami słupów wysokiego napięcia, jak ma to miejsce choćby w Alpach, czy rumuńskich Karpatach ;|
  1 point
 9. świetne te Twoje filmiki - subskrybuję
  1 point
 10. Lepiej wchodzić po zmroku, gdyż wtedy jest mniejszy ruch na trasie. A idąc ze Świnicy na Rysy przecież mijasz Zawrat bokiem? ?
  1 point
 11. Przy Czerwonym Stawie Kieżmarskim, w Dolinie Jagnięcej, wrzesień 2019
  1 point
 12. Chyba reszta "zgadywaczy" zapadła w sen zimowy. No dobrze skoro jesteśmy przy dolinkach - jaka to dolina ??
  1 point
 13. Trochę to trwało, ale udało się coś zmontować z wycieczki ? - kto lubi oglądać ładne widoczki, to zapraszam.
  1 point
 14. Co zabieracie ze sobą na szlak? Jakie jest wasze wyposażenie plecaka, co macie na sobie? Ufacie prognozom pogody, czy macie cały zestaw ze sobą. nie chodzi mi tu o chwalenie się markami, ale o ogólny zarys wyposażenia górskiego na lato. U nas w plecaku zawsze jest peleryna p/deszczowa taka która zakryje również plecak, ciepła bluza jakby przyszła zimna chmura, rękawiczki, czapka, cienka kurtka która ochroni od wiatru, podstawowe leki, plastry bandaże, papierowa mapa, telefon, powerbank. No i jedzenie. A na sobie mam moje ulubione spodnie z odpinanymi nogawkami, pod
  1 point
 15. Rusinowa Polana od Wierch Porońca i może jeszcze na Słowacji Hrebienok. Można asfaltem dojść, wiecheć kolejka. Stamtąd już wózkiem się nie dojedzie, ale nie daleko do Wodospadów Zimnej Wody. A tu na początku widać szlak na Rusinową.
  1 point
 16. Taki sobie szlak zrobiliśmy zaraz po przybyciu w góry. Ale ogólnie wszyscy przeżyli. Trudności większych nie ma, dopiero przed szczytem trochę wchodzenia po skałach, czasem trzeba użyć wszystkich dostępnych kończyn ? Starujemy o 5:45 z tri studnicky, zielonym szlakiem. Atakujemy szybko bo deszcz w planach na popołudnie. Na szczycie jesteśmy 9:10. Widoki mocno średnie, ale też miały swój urok. Trzeba było użyć trochę wyobraźni i od razu pojawia się w głowie piękna panorama ?. Jako, że jestem zwolennikiem pętelek, idziemy dłuższym szlakiem, schodząc trzymamy się niebieskiego, potem w Jamsk
  1 point
 17. Z naszym szczęściem to będzie lampa a nad szczytem będzie klosz z chmurki ?
  1 point
 18. Droga z Lublina potrafi wymęczyć, więc tym bardziej brawo za wyczyn ?
  1 point
 19. Dużo kawy, ale też taka adrenalina, że człowiek nie czuł zmęczenia, mimo, że był kierowcą :)
  1 point
 20. Widoki są super z góry, zazdroszczę wschodu! Wyspa faktycznie potrafi namieszać z pogoda. Niby słonce, piękna pogoda, ale przejrzystość słaba, co dobrze widać z góry. (Zdjęcie) Dla tych co nie maja czasu na wejście na górę, zostawiam poniżej pare informacji, może będą dla kogoś przydatne.
  1 point
 21. Kiedyś w październiku udało mi się na Wielki Kopieniec wejść samemu po ciemku, przez las, z mała czołówka. Z każdym latającym ptaszkiem, i każdym ruchem w krzakach gacie coraz bardziej ciężkie się robiły ?. Ale opłaciło się ?
  1 point
 22. Aplikacja na telefon Relive, która robi taką animacje z przebytej trasy, dane zbiera z telefonu, zegarka czy czym tam się rejestruje trasę. Jest darmowy okres na miesiąc wiec można się pobawić.
  1 point
 23. dlatego prawdziwe zdjęcie zamieściłem wcześniej ?
  1 point
 24. Można trochę aparat przechylić i wtedy zdjęcie może mrozić krew w żyłach ?
  1 point
 25. @Ann, @staroń o który wam odcinek chodzi ? Już na czarno czerwonym szlaku przed wierzchołkiem? Czy pod koniec samego czarnego ?
  1 point
 26. @Tatromenno cóż, nie musi, będziemy na nią narzekać, ale i tak będziemy nią podążać, jak sam napisałeś "ona przeca prowadzi w serce Taterek !!!!" ?
  1 point
 27. "W górach jest wszystko co kocham, góry to przystań, niekończąca się nadzieja, że można żyć życiem i wierzyć nie dotykając." Ksiądz Tischner No i jeszcze nie o górach, ale góralskie: - Ksiądz Tischner mówił, że górale mają trzy prawdy: Święta prawda, tyż prawda i gówno prawda. ?
  1 point
 28. Kochamy, kochamy, ale to, że coś, kochasz nie znaczy że nie może Cię wkurzać ? (tak mi się skojarzyła ta grafika)
  1 point
 29. Nie miałem wątpliwej przyjemności iść tym szlakiem do Murowańca, ale dzięki Twojej rekomendacji chyba go nie zobaczę ?
  1 point
 30. Raczej dużo czasu przy postprodukcji ?
  1 point
 31. Może nie same Tatry, ale góry, i blisko ? Taka alternatywa dla Słowackiego Raju i dużo mniej ludzi. Przynajmniej my przez cały dzień spotkaliśmy w sumie 14 osób. Całodniowa wycieczka Zakopane => Janosikowe Diery => Zakopane. Całość na spokojnie można w 10 godzin zrobić. TRASA: https://mapa-turystyczna.pl/route/cyws Film z wycieczki, którą popełniliśmy niedawno.
  1 point
 32. Ostatnio zaliczyliśmy dwa dni w tych pięknych górach, idealnie trasy na aktywny weekend. Jeden szlak, taki typowo spacerowy, (ale wózka to raczej bym tam nie brał) Szczawnica - Czerwony klasztor - Szczawnica. Druga trasa już zdecydowanie ciekawsza, => Krościenko - Trzy Korony - Sokolica
  1 point
 33. To już ma wymienną optykę, może coś bardziej uniwersalnego np. COOLPIX A900, tańszy, z mega zoomem. Obraz może nie będzie taki plastyczny jak z bezlusterkowca, ale jak @piterson777 sam się określił, nie jest pro ?
  1 point
 34. Wg mnie lepiej jak kupisz gimbal do obecnego telefonu niż tanią kamerkę. P8L kręci niezłe filmy, wątpię że znajdziesz coś lepszego w tej podanej kwocie.
  1 point
 35. Ło matko, ale się tu gorąco zrobiło. Chyba idę zrobić popcorn, bo temat rzeka to będzie co czytać ? Jak dla mnie to najlepsze są te buty w których mi wygodnie i czuje się pewnie. Mam wysokie i niskie, wole niskie, ale chodzę w wysokich bo mniej boli jak się kostką w kamień pier........ tzn. uderzę. A i jeszcze jedno. W pracy, schodząc po schodach, w roboczych butach, takich ciężkich, wysokich, myślałem że już jestem na płaskim, ale był jeszcze jeden schodek. Stanąłem tak feralnie, że mimo usztywnianej kostki - skręciłem ją. Wiec panowie, jak ktoś ma pecha to i palca w dupie złamie ?
  1 point
 36. Oczywiście, że każdy system pomagający chronić zdrowie czy życie jest mile widziany. Pod takim systemem musiałaby być jeszcze jakaś obszerna instrukcja obsługi, regulamin. Jak napisał @Luk_ do edukacji nikogo nie zmusisz, ale w tym kierunku chyba też warto próbować.
  1 point
 37. Nie wiem czy to dobry pomysł. W dzisiejszych czasach, gdzie roszczeniowość ludzi zaczyna przechodzić wszelkie granice, postawienie takiej tablicy może wzbudzić lawinę pozwów. Załóżmy, że taki napalony „turysta” usłyszał, że jest coś takiego jak Orla Perć, zobaczył na tablicy słonko z chmurką i idzie zadowolony, a po 6 godzinach przyjdzie załamanie pogody, może nawet nie burza, ale go zleje. I co? Miało nie padać. zniszczyły mi się buty, TPN oddaj kasę, bo miało nie padać. Takie zagrożenie widzę.
  1 point
 38. A jak sprawdzają te bilety? I jak z kolejką do okienka? Pokazujesz i idziesz i inni pożerają Cię wzrokiem? czy Pan z okienka musi odpalić specjalistyczne urządzenie które oczywiście się zawiesi? Jak wchodzę wcześnie rano to albo budka zamknięta, albo jest jedna czy dwie osoby, więc i tak w kolejce nie stoję. Raz kupiłem to i tak budka była zamknięta, wiec nikt nie sprawdził, dlatego się pytam. Ciekawi mnie to, bo nie używam praktycznie gotówki, wiec chciałbym wiedzieć na przyszłość.
  1 point
 39. Jest to ciekawy temat, ale chyba w górach to trzeba być przygotowanym na każdą pogodę. Nie znam się na chmurach za dobrze, zwłaszcza na ich nazwach ale jak widzę jak zbliża takie ciemne monstrum jak na zdjęciu wyżej to uciekam. ? Ale i tak nic tak dobrze nie przewidzi pogody jak kamień w Wąchocku .
  1 point
 40. My oprócz mapy turystycznej do planowania tras, używamy jeszcze PogodaRadar do patrzenia na pogodę. Dosyć dobrze się sprawdza, zwłaszcza przydatna jest symulacja ruchu chmur, z której można lepiej przewidzieć np. w którą stronę idzie burza.
  1 point
 41. Rozumiem Cię doskonale :)) Chociaż nie jem tego regularnie na trasach, to ostatnio naszło mnie, że na Kozim Wierchu muszę zjeść turystyczną, i jak pomyślałem, tak uczyniłem!
  1 point
 42. Nie daleko za przejściem w Jurgowie leży Bachledova dolina. Taka wycieczka na parę godzin. https://g.page/chodnikkorunamistromov?share https://chodnikkorunamistromov.sk/pl/
  1 point
 43. Jak dla mnie nie jest rozsądne. A nawet powiedziałbym - nieodpowiedzialne. Na Szczeliniec z tego co pamiętam idzie się po kładkach i schodkach. Na Rysy nawet od słowackiej strony trzeba się na szczyt wspiąć. A wejście na szczyt nie jest miłe i komfortowe, i drugi raz bez kasku bym się tam nie wybrał, bo kamienie często lecą spod butów. Macie jeszcze kupę innych szczytów z KGP do zrobienia, a Rysy to myślę, że dopiero z dobrze przygotowanym kondycyjnie, zapoznanym z wyższymi partiami gór ośmiolatkiem. Koniecznie z kaskiem. Góry są wspaniałe i super że chodzicie, ale trzeba dostosowywać trasy do
  1 point
 44. Ja mogę polecić wille Zwiajczówka. http://www.zwijaczowka.pl/index.php?go=1 bardzo sympatyczni właściciele, czyste pokoje, pyszne śniadania. Obiady tez można zamówić. Jest ogród, można rozpalić grilla lub ognisko.
  1 point
 45. Ja mam podobne to tych. Mojego modelu już nie ma, ale cena i zasada podobna. Odpinane nogawki w taki sposób, że nie trzeba ściągać butów. Wygodne, wytrzymałe, śmigam już drugi rok. https://www.decathlon.pl/spodnie-2w1-trek-500-mskie-id_8501895.html pozdrawiam.
  1 point
 46. Trasa nie wymagająca, trochę kondycji trzeba mieć. W 8-9 godzin na spokojnie można zrobić. => https://mapa-turystyczna.pl/route/61r2 Jak dziecko daje radę, to chyba każdy starszy przejdzie ? Chociaż nie, jak się ktoś zaprze to nie... http://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/swistowka-turystka-z-blokada-psychomotoryczna-konieczny-byl-smiglowiec,2479 Ale to wyjątkowe sytuacje, trudno oceniać jak się tam nie było. No a tu jeszcze wizualizacja trasy:
  1 point
 47. Z kiedy to zdjęcie? Ja robiłem mu zdjęcie w tamtym roku i siedział w tym samym miejscu. To chyba taki piesek na etacie ?
  1 point
 48. Dolina Pięciu Stawów Polskich, mostek na końcu zielonego szlaku nad potokiem Roztoka. DO
  1 point
 49. Zależy co komu leży ? Najpiękniejsza widokowo dla mnie to chyba Chata Teryego, rano gdy się jest jeszcze samemu. A jeśli chodzi o samo przejście to chyba Orla Perć, daje najwięcej wrażeń ?
  1 point
×
×
 • Create New...