Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/14/2019 in all areas

 1. Cześć. Ostatnio odwiedziłem Krywań przy nawet niezłej pogodzie. Szlak jest stosunkowo łatwy (od trzech studniczek), aczkolwiek dobra kondycja się przyda - spore przewyższenie. Ponad krywańskim żlebem jest kilka miejsc, gdzie trzeba się lekko zastanowić i wspomóc rękoma. Najwięcej trudności chyba sprawiał (robiły się małe zatory) taki mikro żleb pod kopułą szczytową (zdjęcie). Przy oblodzeniach i mokrej skale może być nieco trudniej. Moim zdaniem szlak dla każdego sprawnego turysty nie powinien sprawiać trudności. Poniżej kilka zdjęć. PS. Ponadto utrudnieniem są chmary turystów, nie
  2 points
 2. Zwykle cieszymy się na ich widok (no, jest jeden wyjątek, którego nikomu nie życzę ?), sprawiają, że to, czego doświadczamy, wydaje się bardziej prawdziwe. Osobiście uwielbiam patrzeć na kaczki pływające po czystych tatrzańskich stawach czy kozice hasające po stromych zboczach. Ubolewam za to nad faktem, że część z tych naturalnych mieszkańców naszych pięknych gór jest bezmyślnie dokarmiana przez turystów w okolicach schronisk oraz nad faktem, że dawno nie widziałem świstaka ? tylko czasem słyszę gdzieś dziada...
  1 point
 3. Cześć! Dalej ode mnie z Polski w Tatry, mają chyba tylko Ci ze Szczecina ? Górołaz zakochany w naszych Tatrach od kilkunastu lat. I choć pochodzę z innego rejonu Polski (pogranicze mazursko-kurpiowskie), to z uwagi na ścieżkę zawodową, po studiach 2krotnie zmieniłałem miejsce zamieszkania na "coraz dalej od Tatr". Niemniej jednak mimo sporych odległości, pasji jaką są Tatry nie odpuszczam i przynajmniej 3 razy do roku jestem w górach. A czas pomiędzy wyjazdami gdy nie mogę fizycznie doświadczać Tatr, uzupełniam literaturą o tematyce górskiej, prenumeratą n.p.m. czy magazynem TPNu TA
  1 point
 4. W 2018 roku Krywań niestety nie wpuścił mnie na szczyt. Ok. 20minut przed szczytem zaczęło grzmieć i padać. Trochę czekałam na poprawę, ale niestety rozsądek podpowiadał wycof. ? Ale szlak piękny. Może następnym razem mi się uda dotknąć krzyża na Krywania.
  1 point
 5. No i Skrajny Granat dziś został zdobyty. Oczywiście na szczycie skończyła się wycieczka OP i wróciliśmy tą samą drogą. Szlak nie sprawił nam problemów. Owszem dość długie podejście, faktycznie łatwo zboczyć że szlaku i sporo luźnego materiału skalnego, ale generalnie super. Świetne na sprawdzenie jak się reaguje na umiarkowaną ekspozycję.
  1 point
 6. http://natatry.pl/tatry-wysokie/okolice-hali-gasienicowej/zlebem-kulczynskiego - 4 stopień trudności na 5. Pewnie do zrobienia, ale niech Ania na pewno jest świadoma, na co się pisze.
  1 point
 7. Nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę, ale jednorazowo super sprawdzają się plastry compeed.
  1 point
 8. TRASA Kiry - Schronisko PTTK na Hali Ornak - Iwanicka Przełęcz - Ornak - Siwy Zwornik -Starorobociański Wierch Trasa dosyć długa ale jak wyruszyć wcześnie rano to na Ornaku pusto. Tylko chmurki omywające szczyt. ? W późniejszej porze wspaniałe widoki w kierunku Bystrej jak i całego pasma Tatr Zachodnich. Sam Ornak urzeka swoim pięknem, a piramida Starorobociańskiego na koniec to świetny punkt do planowania dalszych tras w Tatrach Zachodnich.
  1 point
 9. Niedźwiedzi na tej trasie ostatnio (lipiec br.) nie spotkałem, za to wśród tych białych kamieni w wyschniętym potoku kręciło się całe stadko lisów. Szedłem tym szlakiem do Murowańca po raz pierwszy, wiec nawet kamienista droga mi nie przeszkadzała ? Za to kolejny szlak na mapce już zdrapany ?
  1 point
 10. Ja mam album "Tatry w panoramach" Tadeusza Ogórka i Wandy Łomnickiej-Dulak. Super panoramy, dobrze opisane i do tego krótki opis szczytu z którego robiono zdjęcie ? Album super wykonany, często do niego wracam. Z czystym sumieniem mogę go polecić! Wrzucam linka: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/314817/tatry-w-panoramach
  1 point
 11. Zejście z Bystrej przez Błyszcz.
  1 point
 12. Cześć ? Postaram się Wam pomóc, ale w sposób niestandardowy, bo korzystając z różnych stron i dostępnych informacji ? Niektóre rzeczy wyjaśnię pokrótce, a w przyszłości je rozwinę. Na początku zacznę jednak od kilku sprostowań ? @Marta, jeśli chmura jest płaska od spodu oznacza to tyle, że mamy do czynienia z chmurą konwekcyjną. Od razu może odpowiem dlaczego podstawa takich chmur jest płaska? Wynika to z tego, że ciepłe powietrze zawierające parę wodną unosi się ku górze. Na pewnej wysokości (a wiemy, że najczęściej temperatura obniża się wraz z wysokością) dochodzi do osiągnięcia temper
  1 point
 13. To może się też dołożę, 2018 ale sierpień :)
  1 point
 14. Czyli ja ? ? Ostatnio podróż pociągiem zajęła 14 godzin ale czego się nie robi dla górskich widoków! ❤️
  1 point
 15. Ja uwielbiam busy! Są dla mnie częścią lokalnego kolorytu, więc muszą być. Im bardziej busiarz szalony, tym lepiej? Dużo zależy od tego gdzie się mieszka, zwykle stacjonujemy gdzieś bliżej Tatr wysokich, więc w Zachodnie częściej jedziemy samochodem. Jedno mnie w tych busach wkurza tylko- na dworcu upychają ludzi na maxa i jak się wsiada gdzieś dalej, to problem jest z miejscem w ogóle, a o miejscu siedzącym można zapomnieć. Nie pamiętam kiedy siedziałam w busie na Palenicę, pewnie z 5 lat temu? mogliby wprowadzić ulgowe bilety za te niedogodności.
  1 point
 16. Tam zawsze jest pusto, czy to latem, jesienią , czy zimą ? Kilka, kilkanaście lat temu przeważnie przez Ornak chodziliśmy, z Kościeliskiej. teraz z Chochołowskiej przez Dolinę Starorobociańską na Siwą Przełęcz i dalej na Starorobociański lub w lewo na Bystrą ?
  1 point
 17. Wyruszenie na szlak wcześnie rano nawet na początku lipca gwarantuje pustki na trasie i prawie pewne spotkanie z mieszkankami Tatr.
  1 point
 18. Ja miałem na Starorobociańskin super pogodę, więc wstępnie możecie ocenić czy ładnie ? na pierwszym planie Bystra ?
  1 point
 19. W przyszłym roku mam zamiar zebrać inną ekipę?
  1 point
 20. Miłośniczka Gór z Mazur pozdrawia ?
  1 point
 21. Cześć Wszystkim ! Tutaj admin ze starej społeczności. Mam nadzieję, że forumowe doznanie będzie dla Was o wiele lepszą opcją i każdy znajdzie tu dla siebie miejsce. Jestem strasznie ciekaw Waszych opinii i już nie mogę się doczekać jak forum będzie wypełniać się zawartością ?
  1 point
×
×
 • Create New...