Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 14.09.2019 uwzględniając wszystkie działy

  1. Cześć. Ostatnio odwiedziłem Krywań przy nawet niezłej pogodzie. Szlak jest stosunkowo łatwy (od trzech studniczek), aczkolwiek dobra kondycja się przyda - spore przewyższenie. Ponad krywańskim żlebem jest kilka miejsc, gdzie trzeba się lekko zastanowić i wspomóc rękoma. Najwięcej trudności chyba sprawiał (robiły się małe zatory) taki mikro żleb pod kopułą szczytową (zdjęcie). Przy oblodzeniach i mokrej skale może być nieco trudniej. Moim zdaniem szlak dla każdego sprawnego turysty nie powinien sprawiać trudności. Poniżej kilka zdjęć. PS. Ponadto utrudnieniem są chmary turystów, niekoniecznie przygotowanych do wejścia na tak wysoką górę. Robi się zadymka żlebik Tatry Zachodnie spod szczytu Na Tatry Wysokie Szczyt
    2 punkty
  2. Zwykle cieszymy się na ich widok (no, jest jeden wyjątek, którego nikomu nie życzę ?), sprawiają, że to, czego doświadczamy, wydaje się bardziej prawdziwe. Osobiście uwielbiam patrzeć na kaczki pływające po czystych tatrzańskich stawach czy kozice hasające po stromych zboczach. Ubolewam za to nad faktem, że część z tych naturalnych mieszkańców naszych pięknych gór jest bezmyślnie dokarmiana przez turystów w okolicach schronisk oraz nad faktem, że dawno nie widziałem świstaka ? tylko czasem słyszę gdzieś dziada...
    1 punkt
  3. W 2018 roku Krywań niestety nie wpuścił mnie na szczyt. Ok. 20minut przed szczytem zaczęło grzmieć i padać. Trochę czekałam na poprawę, ale niestety rozsądek podpowiadał wycof. ? Ale szlak piękny. Może następnym razem mi się uda dotknąć krzyża na Krywania.
    1 punkt
  4. No i Skrajny Granat dziś został zdobyty. Oczywiście na szczycie skończyła się wycieczka OP i wróciliśmy tą samą drogą. Szlak nie sprawił nam problemów. Owszem dość długie podejście, faktycznie łatwo zboczyć że szlaku i sporo luźnego materiału skalnego, ale generalnie super. Świetne na sprawdzenie jak się reaguje na umiarkowaną ekspozycję.
    1 punkt
  5. http://natatry.pl/tatry-wysokie/okolice-hali-gasienicowej/zlebem-kulczynskiego - 4 stopień trudności na 5. Pewnie do zrobienia, ale niech Ania na pewno jest świadoma, na co się pisze.
    1 punkt
  6. Nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę, ale jednorazowo super sprawdzają się plastry compeed.
    1 punkt
  7. TRASA Kiry - Schronisko PTTK na Hali Ornak - Iwanicka Przełęcz - Ornak - Siwy Zwornik -Starorobociański Wierch Trasa dosyć długa ale jak wyruszyć wcześnie rano to na Ornaku pusto. Tylko chmurki omywające szczyt. ? W późniejszej porze wspaniałe widoki w kierunku Bystrej jak i całego pasma Tatr Zachodnich. Sam Ornak urzeka swoim pięknem, a piramida Starorobociańskiego na koniec to świetny punkt do planowania dalszych tras w Tatrach Zachodnich.
    1 punkt
  8. Zejście z Bystrej przez Błyszcz.
    1 punkt
  9. To może się też dołożę, 2018 ale sierpień :)
    1 punkt
  10. Ja uwielbiam busy! Są dla mnie częścią lokalnego kolorytu, więc muszą być. Im bardziej busiarz szalony, tym lepiej? Dużo zależy od tego gdzie się mieszka, zwykle stacjonujemy gdzieś bliżej Tatr wysokich, więc w Zachodnie częściej jedziemy samochodem. Jedno mnie w tych busach wkurza tylko- na dworcu upychają ludzi na maxa i jak się wsiada gdzieś dalej, to problem jest z miejscem w ogóle, a o miejscu siedzącym można zapomnieć. Nie pamiętam kiedy siedziałam w busie na Palenicę, pewnie z 5 lat temu? mogliby wprowadzić ulgowe bilety za te niedogodności.
    1 punkt
  11. Tam zawsze jest pusto, czy to latem, jesienią , czy zimą ? Kilka, kilkanaście lat temu przeważnie przez Ornak chodziliśmy, z Kościeliskiej. teraz z Chochołowskiej przez Dolinę Starorobociańską na Siwą Przełęcz i dalej na Starorobociański lub w lewo na Bystrą ?
    1 punkt
  12. Wyruszenie na szlak wcześnie rano nawet na początku lipca gwarantuje pustki na trasie i prawie pewne spotkanie z mieszkankami Tatr.
    1 punkt
  13. W przyszłym roku mam zamiar zebrać inną ekipę?
    1 punkt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...