Skocz do zawartości

Pierwsze porządne buty


patroll22

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jako że w połowie czerwca planuje ponad tygodniowy wyjazd w tatry chciałbym kupić nowe buty. Do tej pory używałem Regatta Holcombe Low, wktórych przeszedłem wręcz cale karkonosze i pare szlaków w tatrach typu giewont, szpiglas czy przejscie z 5 stawow do moka świstówką. Ogólnie odczuwam brak przyczepności w tych butach i nawet na sucho oraz mam problem z rozwiązującymi się sznurówkami. Planuje w tym roku szczyty takie jak kościelec, zawrat, kozi może świnica itp.

Na ten moment na oku mam Scarpa Mescalito oraz La sportiva tx4. Czy może dla osoby z moim stażem na takie szlaki lepszą opcją byłyby wyższe buty a może i kompletnie inne modele? Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jaaga76 napisał:

Buty to bardzo indywidualna sprawa. Zamów sobie kilka do domu i wypróbuj, albo idz do sklepu i mierz.  

No niestety właśnie nie mam żadnego sklepu w okolicy aby przymierzyć albo zasięgnąć tam porady. Także to, że zamówie pare par to pewne ale szukam polecanych modeli poza tymi, które wymieniłem😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, patroll22 napisał:

wymieniłem

Te, które wymieniłeś są ok. Popatrz w wątek o butach, tam przewija się kilka modeli. Co to tego czy wysokie, czy niskie- to dylemat na miarę "Jaworzynkę vs. Boczań". Jeśli nie masz problemów ze stawami, kontuzji, itd. to powinny Tobie podejsciówki pasować. 

Najlepiej pomierzyć tak, czy inaczej. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patroll22 napisał:

Hej, jako że w połowie czerwca planuje ponad tygodniowy wyjazd w tatry chciałbym kupić nowe buty. Do tej pory używałem Regatta Holcombe Low, wktórych przeszedłem wręcz cale karkonosze i pare szlaków w tatrach typu giewont, szpiglas czy przejscie z 5 stawow do moka świstówką. Ogólnie odczuwam brak przyczepności w tych butach i nawet na sucho oraz mam problem z rozwiązującymi się sznurówkami. Planuje w tym roku szczyty takie jak kościelec, zawrat, kozi może świnica itp.

Na ten moment na oku mam Scarpa Mescalito oraz La sportiva tx4. Czy może dla osoby z moim stażem na takie szlaki lepszą opcją byłyby wyższe buty a może i kompletnie inne modele? Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂

Oba modele to bardzo dobry wybór. Kup ten, który bardziej Ci podejdzie. Jeżeli planujesz wędrówki w cieplejszych miesiącach, to zdecydowanie polecałbym Ci krótkie obuwie. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patroll22 napisał:

Hej, jako że w połowie czerwca planuje ponad tygodniowy wyjazd w tatry chciałbym kupić nowe buty. Do tej pory używałem Regatta Holcombe Low, wktórych przeszedłem wręcz cale karkonosze i pare szlaków w tatrach typu giewont, szpiglas czy przejscie z 5 stawow do moka świstówką. Ogólnie odczuwam brak przyczepności w tych butach i nawet na sucho oraz mam problem z rozwiązującymi się sznurówkami. Planuje w tym roku szczyty takie jak kościelec, zawrat, kozi może świnica itp.

Na ten moment na oku mam Scarpa Mescalito oraz La sportiva tx4. Czy może dla osoby z moim stażem na takie szlaki lepszą opcją byłyby wyższe buty a może i kompletnie inne modele? Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂

Tatry, Giewont, Morskie Oko .... itd piszemy z dużej litery

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patroll22 napisał:

La sportiva tx4

W tych butach przechodziłam trzy bardzo intensywne sezony w Tatrach po szlakach o różnym stopniu trudności. Jestem z nich bardzo zadowolona, oprócz innych zalet maja przede wszystkim świetną przyczepność. Sprawdzają się zwłaszcza na skalę. Ponieważ po kilku latach  częstego używania zwyczajnie się zużyły, w zeszłym roku kupiłam Scarpy Mescalito. I tu pojawią się problem. Scarpy buty niemal idealne,  przeszły ze mną Krywań,  Koprowy , Małą Wysoką i takie tam ale w sumie po kilkunastu dniach spędzonych na szlaku zaczęły się rozsypywać. Poszły oczywiście do reklamacji. Szkoda bo to naprawdę świetne buty ale nie kupiłabym ich już.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J@n napisał:

Tatry, Giewont, Morskie Oko .... itd piszemy z dużej litery

Zgadzam się. I nie to, żebym się czepiał, ale jeśli już tak dbamy o poprawną polszczyznę, to powinno być: dużą/wielką literą lub od dużej/wielkiej litery. Ot taki językowy drobiazg 😀😎

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...