Skocz do zawartości

Stary Smokovec - Terycho - Lodowa - Jaworzyna Tatrzańska


Pablo P

Rekomendowane odpowiedzi

Plan był taki aby ze Smokowca przedostać się na drugą stronę Tatr, padło na przejście przez Lodową Przełęcz, trasa chyba trochę krótsza od przejścia przez Polski Grzebień i Dolinę Białej Wody.  Poza tym chciałem odwiedzić Lodową, Jaworową po kilku latach nieobecności w tych miejscach. Pogoda super, bezchmurne niebo, coś pięknego.  

Znowu jedno z moich ulubionych miejsc w Dolinie Małej Zimnej Wody (z choinką)

IMG_0884.JPG

 

Durny i Łomnica

IMG_0887.JPG

IMG_0888.JPG

IMG_0889.JPG

IMG_0891.JPG

Edytowane przez Pablo P
  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, barbie609 moder napisał:

no cóż to zależy od punktu widzenia , jak dla mnie to trasa dość ambitna. A że piękna to fakt.

Oczywiście to wszystko zależy od punktu widzenia, pełna zgoda. Trasa piękna , wysokogórska, wymagająca, na pewno ta na którą warto wracać.  

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q'bot napisał:

Przyjemnie zielono, kiedyś na lodowej długo zalegało błoto przez co mnie podejście zniechęcało

Fakt. Podejście i zejście z Lodowej zawsze było niewygodne, albo kruszyzna, pył, albo błoto, często piargi szczególnie od strony Jaworowej. Najwyżej położona przełęcz w Tatrach - można by się spodziewać litej skały a wygląda to inaczej.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, barbie609 moder napisał:

no cóż to zależy od punktu widzenia , jak dla mnie to trasa dość ambitna. A że piękna to fakt.

Ja też bym nie powiedziała, że to mało ambitna trasa. Sama długość czyni ją ambitną 😉 Ma to swoje plusy, bo przynajmniej jest tam pusto, tylko strach przed 🐻 robi się tam jakby większy.

Herbatka w Terince chyba nigdy mi tak nie smakowała jak po przejściu Lodowej.

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2024 o 12:25, Fibi napisał:

Ja też bym nie powiedziała, że to mało ambitna trasa. Sama długość czyni ją ambitną 😉 Ma to swoje plusy, bo przynajmniej jest tam pusto, tylko strach przed 🐻 robi się tam jakby większy.

Herbatka w Terince chyba nigdy mi tak nie smakowała jak po przejściu Lodowej.

Fakt już chyba 10 raz szedłem przez Jaworową i szczególnie po południu Jaworowy Las może trochę zaniepokoić , czy z za krzaka nie wyjdzie Miś.  Ostatnio przez całą dolinę spotkałem tylko trzy osoby, w lesie nikogo a było już koło godziny 18.  Co jakiś czas mówiłem na głos mimo że szedłem sam😀, tak aby nie zaskoczyć futrzaków. Misia w Tatrach widziałem trzy razy z bezpiecznej odległości, jednak nie chciałbym znaleźć się z nim 'oko w oko'. 

Edytowane przez Pablo P
  • Lubię to ! 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, barbie609 moder napisał:

miś to pikuś , sprawa Kaszniców dalej nie wyjaśniona😉

Przy tym kamieniu widziałem kiedyś kwiaty. Tajemnicza sprawa.  Góry są pomnikiem tych którzy nie wrócili.  Czytałem opowiadania Wawrzyńca Żuławskiego,  między innymi Tajemnica Doliny Jaworowej, czy też Zdradziecka Pułapka Granatów.  Sporo jest takich miejsc które skłaniają człowieka do przemyśleń, często są owiane tajemnicą.  W Jaworowej zginął też Klimek Bachleda, na ścianie Małego Jaworowego pod lawiną kamieni. Miejsce piękne, trochę tajemnicze, momentami może wydawać się groźne.  Gęsia skóra gwarantowana , lubię tam wracać. 

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vatra napisał:

Kwiaty bywają przy kamieniu na którym kiedyś była tablica poświęcona Klimkowi Bachledzie ale nie wiem czy piszemy o tym samym kamieniu.

20230902_100937.jpg

być może to ten sam kamień,  na tym ewidentnie widać ślad po tablicy.  Nie przyjrzałem się wtedy kiedy były kwiaty i nie wiem czy były właśnie przy tym. Całkiem możliwe. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2024 o 17:13, Pablo P napisał:

Nie przyjrzałem się wtedy kiedy były kwiaty

Kwiaty są tam skladane  chyba w sierpniu w rocznicę śmierci Klimka. A tak przy okazji Dolina Jaworowa to moim zdaniem jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Ten skalisty mur Jaworowych szczytów rozpostarty nad kwiecistą łąką przecietą szemrzącym strumykiem - naprawdę robi wrażenie ♥️🔥

20230902_090513 (11).jpg

20230902_112156.jpg

20230902_090521 (4).jpg

20230902_090531.jpg

20230902_093345 (5).jpg

Edytowane przez vatra
  • Lubię to ! 4
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vatra napisał:

Kwiaty są tam skladane  chyba w sierpniu w rocznicę śmierci Klimka. A tak przy okazji Dolina Jaworowa to moim zdaniem jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Ten skalisty mur Jaworowych szczytów rozpostarty nad kwiecistą łąką przecietą szemrzącym strumykiem - naprawdę robi wrażenie ♥️🔥

To było w sierpniu a więc wszystko się zgadza,  Klimek zginął 6 sierpnia.  

Mur Jaworowy jest genialny, uwielbiam tą formację 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...