Jump to content

Dolina za Mnichem

Recommended Posts

To nie będzie relacja z wycieczki, bo wycieczka była na Szpiglasowy ale o tym opowiem innym razem? Tu parę zdjęć które zrobiłam po drodze.
Dolina za Mnichem, to jedno z takich miejsc w Tatrach, które bardzo lubię, przede wszystkim dlatego, że nawet przy super pogodzie (taka była właśnie wczoraj) jest tutaj cicho, spokojnie i prawie bezludnie. Ciekawy kontrast z zapchanym Mokiem? 
Można tu posiedzieć w ciszy, wśród skałek albo nad stawkiem. Tylko z tymi stawkami jest kłopot bo w lecie prawie zupełnie wysychają? A jak się znudzi siedzenie to można skoczyć na Wrota Chałubińskiego albo na Szpiglasowy. No można też na samego Mnicha tylko żeby z wrażenia nie zapomnieć zabrać ze sobą przewodnika. 
Co tu dużo pisać? jest naprawdę pięknie, kto jeszcze nie był za Mnichem to bardzo polecam! 

IMG_20200710_130253_1-01.jpeg

IMG_20200710_104031.jpg

IMG_20200710_104048.jpg

IMG_20200710_104308_1.jpg

IMG_20200710_105305.jpg

IMG_20200710_113541.jpg

• Like ! 11
Przed chwilą, jaaga76 napisał:

@vatra mnie to też zadziwia ?. Wiesz, to trochę jak z Roztoką - niby blisko, ale jakby inny świat... I niech tak zostanie jak najdłużej!!!

Roztoka mi się wczoraj bardzo spodobała! Myślę, że wiele z tych osób, które przychodzą nad Moko nawet nie wie o istnieniu takiej dolinki albo Roztoki. 

• Like ! 3
2 minuty temu, vatra napisał:

Roztoka mi się wczoraj bardzo spodobała! Myślę, że wiele z tych osób, które przychodzą nad Moko nawet nie wie o istnieniu takiej dolinki albo Roztoki. 

Dokładnie tak. A ja uwielbiam zejść tam na jedzonko i odpoczynek po trasie... jakiś taki klimat tam jest, że człowiek na dopływ sił ?

A wiara do Moka  prze jak konie w kieracie ? 

Edited by jaaga76
  • Like ! 1
1 minutę temu, jaaga76 napisał:

A wiara do Moka  prze jak konie w kieracie ? 

Powiem Ci, że ja byłam do tej pory dosyć wyrozumiała dla tych "turystów" w myśl zasady, że Tatry są dla wszystkich, ale ostatnio coraz bardziej mnie irytuje ta bezmyślność. Trzeba chyba coraz więcej edukacji na temat kultury turystycznej.

• Like ! 1

Szans na to, że w Tatry pójdą tylko ci, co wiedzą po co się idzie w góry są żadne, więc trzeba brać na wstrzymanie. Edukacja jest potrzebna, pisaliśmy ostatnio o tym na forum. Ja w sytuacjach ekstremalnych zwracam uwagę, ale pamiętam że nie jestem od wychowywania. 

• Like ! 1
Dnia 18.07.2020 o 10:59, Mateusz Z napisał:

. Świstaka spotkałaś? Podobno w dolinie za Mnichem po roztopach jest wylęgarnia tych gryzoni. 

Jeszcze nie spotkałam więc muszę jeszcze raz się wybrać tam??

• Like ! 1
  • 2 weeks later...
23 minuty temu, jaaga76 napisał:

czy trudno to zdobyć...? Dziś już chyba nie. Raczej bym powiedziała, że dość drogo ? 

Z którejkolwiek strony by nie podejść do niego to trudności się piętrzą??

• Like ! 1
  • Haha 1