Jump to content

Dolina za Mnichem

Recommended Posts

To nie b臋dzie relacja z wycieczki, bo wycieczka by艂a na Szpiglasowy ale o tym opowiem innym razem馃槒 Tu par臋 zdj臋膰 kt贸re zrobi艂am po drodze.
Dolina za Mnichem, to jedno z takich miejsc w Tatrach, kt贸re bardzo lubi臋, przede wszystkim dlatego, 偶e nawet przy super pogodzie (taka by艂a w艂a艣nie wczoraj) jest tutaj cicho, spokojnie i prawie bezludnie. Ciekawy kontrast z zapchanym Mokiem馃槑
Mo偶na tu posiedzie膰 w ciszy, w艣r贸d ska艂ek albo nad stawkiem. Tylko z tymi stawkami jest k艂opot bo w lecie prawie zupe艂nie wysychaj膮馃槒 A jak si臋 znudzi siedzenie to mo偶na skoczy膰 na Wrota Cha艂ubi艅skiego albo na Szpiglasowy. No mo偶na te偶 na samego Mnicha tylko 偶eby z wra偶enia nie zapomnie膰 zabra膰 ze sob膮 przewodnika.聽
Co tu du偶o pisa膰馃槈 jest naprawd臋 pi臋knie, kto jeszcze nie by艂 za Mnichem to bardzo polecam!聽

IMG_20200710_130253_1-01.jpeg

IMG_20200710_104031.jpg

IMG_20200710_104048.jpg

IMG_20200710_104308_1.jpg

IMG_20200710_105305.jpg

IMG_20200710_113541.jpg

• Like ! 10
Przed chwil膮, jaaga76 napisa艂:

@vatra聽mnie to te偶 zadziwia 馃檪. Wiesz, to troch臋 jak z Roztok膮 - niby blisko, ale jakby inny 艣wiat... I niech tak zostanie jak najd艂u偶ej!!!

Roztoka mi si臋 wczoraj bardzo spodoba艂a! My艣l臋, 偶e wiele z tych os贸b, kt贸re przychodz膮 nad Moko nawet nie wie o istnieniu takiej dolinki albo Roztoki.聽

• Like ! 3
2 minuty temu, vatra napisa艂:

Roztoka mi si臋 wczoraj bardzo spodoba艂a! My艣l臋, 偶e wiele z tych os贸b, kt贸re przychodz膮 nad Moko nawet nie wie o istnieniu takiej dolinki albo Roztoki.聽

Dok艂adnie tak. A ja uwielbiam zej艣膰 tam na jedzonko i odpoczynek po trasie... jaki艣 taki klimat tam jest, 偶e cz艂owiek na dop艂yw si艂 馃檪.聽

A wiara do Moka聽 prze jak konie w kieracie 馃槈

Edited by jaaga76
  • Like ! 1
1 minut臋 temu, jaaga76 napisa艂:

A wiara do Moka聽 prze jak konie w kieracie 馃槈

Powiem Ci, 偶e ja by艂am do tej pory dosy膰 wyrozumia艂a dla tych "turyst贸w" w my艣l zasady, 偶e Tatry s膮 dla wszystkich, ale ostatnio coraz bardziej mnie irytuje ta bezmy艣lno艣膰. Trzeba chyba coraz wi臋cej edukacji na temat kultury turystycznej.

• Like ! 1

Szans na to, 偶e w Tatry p贸jd膮 tylko ci, co wiedz膮 po co si臋 idzie w g贸ry s膮 偶adne, wi臋c trzeba bra膰 na wstrzymanie. Edukacja jest potrzebna, pisali艣my ostatnio o tym na forum. Ja w sytuacjach ekstremalnych zwracam uwag臋, ale pami臋tam 偶e nie jestem od wychowywania.聽

• Like ! 1

vatra lubi臋 ogl膮da膰 twoje zdj臋cia.S膮 bardzo 艂adne馃檪.

Pami臋tam jak siedzia艂em pewnego zimowego poranka w Dolince za Mnichem.Popija艂em kaw臋 i by艂o tak fantastycznie cicho i pusto...Nikogo wok贸艂.

Bardzo lubi臋 to miejsce.

• Like ! 3
  • Thanks 1
Dnia 18.07.2020 o 10:59, Mateusz Z napisa艂:

. 艢wistaka spotka艂a艣? Podobno w dolinie za Mnichem po roztopach jest wyl臋garnia tych gryzoni.聽

Jeszcze nie spotka艂am wi臋c musz臋 jeszcze raz si臋 wybra膰 tam馃槒馃槀

• Like ! 1
  • 2 weeks later...
23 minuty temu, jaaga76 napisa艂:

czy trudno to zdoby膰...? Dzi艣 ju偶 chyba nie. Raczej bym powiedzia艂a, 偶e do艣膰 drogo 馃槈

Z kt贸rejkolwiek strony by nie podej艣膰 do niego to trudno艣ci si臋 pi臋trz膮馃槒馃槑

• Like ! 1
  • Haha 1
6 minut temu, vatra napisa艂:

Z kt贸rejkolwiek strony by nie podej艣膰 do niego to trudno艣ci si臋 pi臋trz膮馃槒馃槑

I dlatego przyci膮ga jak magnes 馃ぃ. Jak to si臋 m贸wi "艂obuz贸w聽si臋 kocha najbardziej" 馃ぃ馃ぃ馃ぃ

• Like ! 2
  • Haha 1