Skocz do zawartości

Dachstein Alpy


Mateusz Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Na początku czerwca wraz z @karpasanioraz @Krzysiek Zdmieliśmy przyjemność pospacerować po austrackich Alpach. Najwyższy szczyt zdobyty, było bardzo przygodowow ? Warunki jeszcze zimowe/przejściowe. Poniżej kilka fotek. 

Alpejska łąka

alpy 2-1.jpg

Hallstatt

HALLSTATT-1.jpg

Rotelstein

alpy 3-1.jpg

Dachstein

alpy 4-1.jpg

Rittisberg przed zachodem słońca

DACHSTEIN-1.jpg

Widok na Grossglockner z drogi na Dachstein

Grossglockner-1.jpg

 

Alpy 6-1.jpg

Edytowane przez Mateusz Z
  • Lubię to ! 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mateusz Z napisał:

Witajcie. 

Na początku czerwca wraz z @karpasanioraz @Krzysiek Zdmieliśmy przyjemność pospacerować po austrackich Alpach. Najwyższy szczyt zdobyty, było bardzo przygodowow ? Warunki jeszcze zimowe/przejściowe. Poniżej kilka fotek. 

 

@Mateusz Z @karpasani @Krzysiek Zd jeszcze raz gratulacje! ?

Mati, piękne foty, dawaj więcej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jędrek napisał:

Dachstein, mam sentyment - moje pierwsze "prawdziwe górskie buty" tak się nazywały. ? 

I ja je miałem. Solidna, austriacka firma. Ale była to moja druga para górskich butów. W podstawówce, podczas mojej pierwszej, tatrzańskiej wyrypy śmigałem w butach wojskowych. Wujek służył w marynarce, zagadał z kwatermistrzem i załatwił mi takowe. Jarałem się, jak pochodnia. Pamiętam, że pastowałem je tak, że świeciły się, jak psu jajca ? 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mnich Moderator napisał:

i załatwił mi takowe

Za komuny zawsze mnie śmieszyło to polskie określenie na kradzież. Oczywiście kradło się, (wróć! "załatwiało"), jedynie "państwowe" czyli w domyśle "niczyje". A jak niczyje, to przecież nie grzech, bo "nie wezmę ja, to weźmie ktoś inny".

"O, ale fajne, skąd masz? 

Załatwiłem sobie" ?

 

No ale było, minęło i oby nie wróciło. 

 

A co do moich Dachsteinów to dawały radę, choć bez szału. Trochę czasem ocierały tu i ówdzie, membrana wytrzymała 3 lata i padła. Podeszwa, choć oczywiście Vibram, też nie była jakaś rewelacyjna. 

Potem przez długi czas w ogóle tej marki nie widziałem w naszych sklepach, kilka lat temu znów się pojawiła. Ale jakoś mnie nie skusiła, choć kto wie co będzie w przyszłości. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyjazd do Ramsau  będę długo wspominał😃🤗. To był piękny i udany urlop.Dachstein sprawił mi dużo,dużo radości.

Bardzo podobało mi się Hallstatt. To taka perełka🤗

Pele campingowe w Ramsau am Dachstein okazało się całkiem ok👍

Najbardziej cieszę się z tego,iż zamiast zdobyć jeden lub dwa szczyty udało się zdobyć : Rittisberg, Rotelstein, Hoher Gjaidstein, Sulzenschneid .

Zdobyliśmy Hoher Dachstein naszą wisienkę ⛰️😍

To było znacznie więcej niż zakładaliśmy.

Do tego pogada była piękna, jak na zamówienie. A miało padać.

Jednym słowem mieliśmy szczęście.

Przed wyjazdem do Polski odwiedziliśmy piękne miejsce, a jest to Wąwóz Silberkarklamm. Polecam to miejsce 👍

Bardzo chciałem podziękować @Mateusz Z oraz @Krzysiek Zd 🙏🙏🙏

Chłopaki wasze wsparcie,dobre rady i odpowiednie zaplanowanie trasy to coś dzięki czemu udało nam się. Bez Was byłoby ciężko.

Serdecznie dziękuję również ekipie ze skoczowskiego i cieszyńskiego  PTTK. Stworzyliście wyjątkowy klimat na polu namiotowym.

Będę czekał z niecierpliwością na kolejne alpejskie przygody ⛰️🌄⛰️🤗

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...