Jump to content

Kończysta

Guest Tatromen

Recommended Posts

Dnia 18.10.2020 o 18:02, sickboy777 napisał:

Fajnie się te Twoje fotki ogląda, normalnie mam deja vu ?

Ale faktycznie trafiłeś pogodowo, lampa przez cały czas. U mnie podczas środkowej części trasy, niedługo po zejściu ze szlaku, podwiało od dołu tyle chmur, że zrobiło się mleko i praktycznie nic nie było widać miejscami. Na szczęście im bliżej szczytu, tym chmury opadały coraz bardziej i coraz więcej słoneczka dookoła. 

Gratki!

Tak zgadza się.Mieliśmy przepiękną pogodę.Było ciepło ale nie upalnie.Na niebie przemieszczały się chmurki,co dodawało uroku.Powiewał lekki wiaterek.

Kilka razy w tym roku miałem takie warunki w Tatrach.

Wtedy znajdujesz fajną miejscówkę,tylko sobie siedzisz i patrzysz,siedzisz i podziwiasz,siedzisz i delektujesz się tym co wokół ciebie?.

• Like ! 1
  • 2 months later...

Czas na moją Kończystą. ?

Trasa: Popradskie Pleso - Przełęcz pod Osterwą - Tępa - Przełęcz Stwolska - Kończysta - Magistrala - Przełęcz pod Osterwą - Popradskie Pleso.

Piękny szczyt, z przyjemnością tam powrócę bo już parę lat minęło. Kowadełko już nie to samo ale trudno, co zrobić. Najwięcej Słowaków(całe rodziny schodzące) spotkałem właśnie na Kończystej co jest w kontrze do teorii, że to głównie Polacy chodzą pozaszlakowo bez przewodnika.?

część 1:

IMG_1080.thumb.JPG.70e9e3911a4bac459d22da2db462341d.JPG

IMG_1083.thumb.JPG.b7474be87fe8eb57c90f1aaee276a675.JPG

IMG_1085.thumb.JPG.98cc8b8287de2e200f0ca9265b4508af.JPG

Gerlach

IMG_1088.thumb.JPG.c7cec6fc7887008bf736dca3840e859b.JPG

IMG_1089.thumb.JPG.0ae2e121514c15d98c05b90e9230379a.JPG

IMG_1092.thumb.JPG.c7dbef4734919a2e889991de46f21d0c.JPG

• Like ! 3
7 godzin temu, peter1 napisał:

Jest jeszcze parę miejsc...? I dobrze bo warto mieć plany.

To fakt, ale jak już będziesz "wszędzie" to zostaje potem wersja "everestowska" .... wejście najstarszego, najmłodszego, w czerwonej skarpecie, bez skarpety, tyłem, przodem, z kwiatkiem lub bez.... ?

Edited by jaaga76
  • Like ! 1
  • Haha 3
18 godzin temu, jaaga76 napisał:

To fakt, ale jak już będziesz "wszędzie" to zostaje potem wersja "everestowska" .... wejście najstarszego, najmłodszego, w czerwonej skarpecie, bez skarpety, tyłem, przodem, z kwiatkiem lub bez.... ?

Aż tak to może nie. Ale chciałbym mieć czas i możliwość wrócić w niektóre miejsca. Tak więc najpierw wszystko po raz, a potem po raz drugi etc. ? 

• Like ! 2
1 godzinę temu, peter1 napisał:

Aż tak to może nie. Ale chciałbym mieć czas i możliwość wrócić w niektóre miejsca. Tak więc najpierw wszystko po raz, a potem po raz drugi etc. ? 

Trzymam kciuki ?

Edited by jaaga76
  • Like ! 1

Z górami czy raczej szczytami to tak, że nawet jak jestes któryś raz na nim to tak za kazdym razem jakos inaczej....? więc fajnie wracać w niektóre  miejsca....

• Like ! 3