Jump to content

Recommended Posts

Pytanie do bywalców słowackiej części Tatr. Pod koniec września wybieramy się do Novej Lesnej, a jako, że na tamtejszym dworcu nie ma kasy biletowej i w pociągu też biletów kupić nie można to gdzie je kupujecie? Na jednym z popularnych blogów są wyszczególnione miejsca gdzie można te bilety kupić(np. sklep, poczta- tam czynne chyba do 18, a co jeśli przyjedzie się wieczorem, a start na szlak nazajutrz wcześnie rano?) ale, że są to informacje z 2015 roku, to obawiam się, że mogą być nieaktualne.

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Emilski napisał:

Mozecie kupic bilety przy uzyciu telefonu, wszystko znajdziecie na stronie: https://www.slovakrail.sk/sk/ceny-zlavy-sr/listok-sms/sms-listok-tatry.html 

tam tez znajdziecie linki na aplikacje mobilne kolei panstwowych

Dzięki ? Niestety jestem zacofana technologicznie i nigdy żadnych biletów przez sms-y nie kupowałam :P. Cóż, trzeba się w końcu ogarnąć ?

  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites

Jezeli jedziecie autem możecie zatrzymać się w Smokowcu i kupić w kasie lub gdyby było późno to w biletomacie. Przy dłuższym pobycie opłaca się kupić bilet okresowy. Ja na 2 tygodnie często brałem miesięczny. 

W samej Nowej Leśnej bilet można kupić na przystanku, ale chyba od 08.00, co z punktu widzenia górołaza jest dość późno. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Kamžík napisał:

Oczywiście można kupić bilet sms-em ale tylko mając SŁOWACKI NUMER. 

"SMS lístky sú dostupné pre zákazníkov domácich operátorov (...)"

Jesteś tego pewny? To nie jest czasami tak, że wystarczy mieć zasięg w słowackiej sieci? Mógłby się wypowiedzieć ktoś komu udało lub nie udało się kupić biletu w ten sposób ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Karta jest imienna na stałe. Opłaca się ją albo w kwaterze albo w informacji turystycznej np. w Tatrzańskiej Łomnicy. Opłata na 4dni ok. 4euro w tym jest bez ograniczeń elektryczka i ubezpieczenie wysokogórskie.  Po 4-rech dniach można ją doładować na nowo. Ten program jest opisany  w necie. Dla mnie to fajna sprawa. Przy każdym wyjeździe z niej korzystam?

  • Like ! 4
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Kasiu, a jesteś pewna, że ta karta jest dostępna dla każdego? Znalazłam w necie spis hoteli gdzie można ją kupić i tego "mojego" na tej liście nie ma. Nie ma też nic o tym, że to można kupić w informacji turystycznej?

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Kasia K napisał:

Ja kupiłam ją w pensjonacie, byłam dwa tygodnie i doładowywałam ją. Przy kolejnym pobycie doładowałam ją w informacji turystycznej w Tatrzańskiej Łomnicy. Zerknij na www.regiontatry.sk

DSC_0337.JPG

No ja zaglądałam właśnie na tę stronę i tam znalazłam tą listę miejsc gdzie to można kupić. Być może szukam dziury w całym, ale to jest tak śmiesznie tanie, że wydaje mi się, że jakiś hak musi być?

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Kasia K napisał:

Tak koszt jest mały, póki co nie znam haka. Do tej pory korzystałam z tego i jestem zadowolona. Jeżeli ktoś z Was ma więcej info na ten temat to podzielcie się. 

Słowacki rozumiem tak na 80 procent, więc nie jestem do końca pewna,ale na tej stronie z Twojego linka jest napisane, że aby zdobyć tę kartę musisz mieć zameldowanie w jednym z tych podanych przez nich hoteli. A jak nie masz to spadaj? być może akurat miałaś szczęście nocować w jednym z nich, albo może od niedawna zmienili zasady. W każdym razie rozdawanie każdemu biletów i ubezpieczenia prawie za darmo (no i jeszcze zniżek) jest troszkę podejrzane?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Nie zakładam nowego tematu bo i po co, skoro można odświeżyć stary. 

 

Taka ciekawostka dotycząca elektriczki - oglądałem dziś trzeci odcinek starego (1965) miniserialu "Perły i dukaty", ten z Wiśniewską i Holoubkiem. 

I w jednej z pierwszych scen w tle przejeżdżała elektriczka która wówczas miała część wagonów odkrytych. 

Zrzut ekranu z yt:

Zrzut ekranu (8101).png

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...