Jump to content

Mikołaj

Member
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

41 Excellent

Recent Profile Visitors

530 profile views
 1. Zelene Pleso 2€, Tatliakova Chata 1€ za litr.
 2. Z tą odzieżą jest tak, że bluza bluzie nie równa, a zapytaj 5 osób co to jest softshell i każda inaczej go postrzega. Ja mam typową "ceratkę" dla lepszej oddychalności. Wcześniej miałem tnf z membraną gore windstoper i był grubszy, miał siateczke z materiału od wewnątrz. A jest jeszcze taki model z polarem od środka typowo na zimę. To samo z bluzą. Może być bawełniana, a może być stretchowa (gładka od zewnątrz, a fleece od środka). No i sam polar ma różne grubości. Teraz odnoszę wrażenie, że bluzy z "powerstretch" wyparły klasyczne "miśkowate" polary. Andrew Skurka i jego Cor
 3. Posiadam Suunto Spartan Ultra. Pływanie, rower, bieganie (osobno jak i łączone), góry bez problemu. Ma 80 trybów sportowych i możliwość własnej konfiguracji przez suunto app. Myślałem nad innym modelem Suunto lub Garminem. Między modelami Suunto wygrała większa bateria i szkło szafirowy oraz brak tętna z nadgarstka. Między Garminem- cena ? Tętno zawsze mierze z pasa (który był w zestawie), więc brak odczytu z nadgarstka mi nie przeszkadza. Jest wyposażony w barometr, więc wysokość jest z ciśnienia, a nie tylko z GPS. W miarę dokładny jak na moje wymagania (największą różnica to
 4. Porządne skarpety powinny pomóc lub system cienkiej i grubej skarpety. Jak koledzy wyżej napisali problem może być w zbyt słabym sznurowaniu. No i zależy gdzie Cię obciera. Palce od wewnatrz i zewnątrz stopy, palce od spodu czy też pięta. Jak ktoś dużo chodzi to zna już swoje "sweet spot" gdzie może się coś pojawić. Jak już jest obtarte to możesz użyć Compeed w sztyfcie. Zanim pojawia się obtarcia to może ci pomóc :
 5. Kiedyś miałem kijki z Carrefour za 20 zł i zraziłem się na długi czas. Z wyjazdu wróciłem tylko z jednym, bo drugi odmówił posłuszeństwa. Potem zainwestowałem w porządne i używam wymienionych wyżej kijków Black Diamond. Słyszałem o nich wiele dobrego i widziałem często na szlaku. Posiadam model Trail Ergo Cork z korkową rękojeścią i piankowym przedłużeniem. Fajnym rozwiązaniem jest miara na poszczególnych segmentach kijki. Wyciągam, ustawiam na 120 jedna i drugą cześć i gotowe. Zamknięcie flicklock jest duże lepsze od skręcanego na zasadzie rozporu wewnątrz kijka. Można wymienić grot
 6. Gdzieś czytałem, że ten kurs jest tylko do końca wakacji, ale nie mogę teraz tego znaleźć. Masz połączenie 24 września 07.16 - 08.36 z Sucha Hora do Huty. Koszt 2,60 €. Ja będę w tym rejonie 21-24 września. Z tym, że ja z Murowańca muszę przetransportować do Zverovki. Chyba dojadę do Siwej Polany, a potem pójdę przez Grzesia i Osobita albo busami przez Trstene.
 7. Przynajmniej do 8a masz blisko i wszystko możesz do woli przymierzyć ?
 8. Poranek w Dolinie Chochołowskiej.
 9. Kilian Jornet pewnie się nie zgodzi. Czy uczestniczy ktoś w biegach górskich w wysokich butach? Wszystkie buty do trail runningu to zwykłe buty do biegania z dodatkową amortyzacją i podeszwa adekwatną do podłoża. Skąd się bierze to mityczne usztywnianie kostki? Możesz w butach wysokich stanąć na zewnętrznej krawędzi stóp? Podeszwami do siebie? To skręcisz kostkę niezależnie od rodzaju buta. Ja skręciłem w wysokim sztywnym bucie. I plecak nie był jakiś super ciężki. Cholewa buta przy kostce jest elastyczna, bo stopa musi się ruszać przód-tył, lewo-prawo. To otok pięty "trzyma kostkę".
 10. Widzę, że nie tylko ja lubię i o to pytałem. I w schroniskach i w sklepie w Smokovcu odpowiedź była taka sama ?
 11. Wspomnień (poligonowych) czar ? popularna "S-ka". Jedząc to w wojsku jako turysta bym się nie zdecydował. W każdym zestawie masz dodatki typu sól, chusteczka, łyżka, słomka, papier toaletowy. Niepotrzebnie to dublować. Sam zestaw sporo waży, a są lepsze liofilizaty w smaku. Na plus podgrzewacz chemiczny. Według mnie lepiej kupić wszystko osobno.
 12. Odważna teza z tym nie wzywaniem ratowników. Rynek outdoorowy jest tak przesycony wszelkimi produktami, że większa wygoda i mniejsza waga nie zmniejsza bezpieczeństwa. Za to zwiększa cenę ? Nie wiem w jakim jesteś wieku. Może nie papierowe buty, ale sprawdź barefooting. Półbut nierówny półbutowi. Mountain Trainery to nie mokasyny. Oba to półbuty,a kostkę trzymają inaczej ?
 13. Z mniej ambitnych to trasa z Tatrzańskiej Jaworzyny przez Dolinę Zadnich Koperszadów do Zielonego Stawu ma swój urok. Potem w dół do przystanku Biała Woda i powrót Stramą.
 14. Jedyny minus Nowej Leśnej to brak jakiejś knajpy. Kiedyś była pseudo pizza, ale ktoś mi ostatnio doniósł, że nie mógł jej znaleźć. Jak się schodzi z gór to przesiadka jest zawsze w Smokovcu, a tam Kamzik i La Montanara ❤
 15. Troszkę zbyt dużo w tym dramaturgii. biorąc pod uwagę, że to moja druga para podejściówek. Czasem, gdy patrzę na innych w górach to odnoszę wrażenie, że wyglądam jak bym szedł na Kilimanjaro, a reszta do Biedronki. Jak mi za ciężko to biorę lżejsze rzeczy. Może ankieta by rozwiazala ile jeszcze jest takich osób, które myślą o sobie. ?
×
×
 • Create New...