Jump to content

Parkowanie za darmo - niezbędnik

Recommended Posts

13 godzin temu, peter1 napisał:

Ja chodzę głównie po Słowacji od lat a tam bez samochodu nie istniejesz

A co się zmienło na Słowacji w ostatnich latach ?

Przez dobre  30 lat chodziłem po słowackich górach, przeszedłem całe Tatry Wysokie, Bielskie, Zachodnie, Niżne, Słowacki Raj, Pasmo Choczańskie, Małą i Weilką Fatre i nigdy nie używałem samochodu.

2 godziny temu, J@n napisał:

A co się zmienło na Słowacji w ostatnich latach ?

Przez dobre  30 lat chodziłem po słowackich górach, przeszedłem całe Tatry Wysokie, Bielskie, Zachodnie, Niżne, Słowacki Raj, Pasmo Choczańskie, Małą i Weilką Fatre i nigdy nie używałem samochodu.

O to chodzi że właśnie nic się nie zmieniło. Transport publiczny praktycznie nie istnieje.

Gratuluję! Jeśli to nie był dla Ciebie problem to jest to godne podziwu.

Dnia 31.05.2021 o 17:33, Zośka napisał:

Ja czasem zostawiam auto i jadę elektičką ale to opcja dla cierpliwych bo jedzie strasznie wolno

Dnia 31.05.2021 o 18:58, Fibi napisał:

No i mi nie przeszkadza, że wolno jedzie ?

@Fibi gdzieś czytałem na forum, że @Zośka lubi wyścigi Formuly 1 tak, że wiesz....?

Ale faktycznie Elektricka demonem prędkości nie jest, głównie chyba dlatego, że te stacje są co km lub dwa i zanim się rozpędzi to już musi hamować ?

Btw. @Zośka jak obstawiasz Ver da radę powalczyć do końca sezonu czy stary szczwany lis Ham odjedzie w pewnym momencie i będzie po sprawie ?? 

• Haha 2
Posted (edited)
Dnia 4.06.2021 o 07:39, Zośka napisał:

@Krzysiek Zd ja w tym roku trzymam kciuki za Maxa ?

@Zośka ja też, bo i przez to cały sezon może być znacznie ciekawszy ?. A w końcu też Checo zacznie mu bardziej pomagać i siły się wyrównają ?.

@Mrtio również miło poznać ?

Edited by Krzysiek Zd
  • 4 months later...

Wie ktoś może, gdzie można bezpiecznie parkowac przy drodze w Palenicy Białczańskiej? Widzę na zdjęciach tam całe sznury aut, ale z drugiej strony widzę artykuły, że policja odholowuje nieprawidłowo zaparkowane auta.

@Olekk jest jeszcze jeden myk. Istnieje pojęcie tamowanie,utrudnianie ruchu, jeśli zaparkujesz nawet w miejscu gdzie zatrzymanie i postój nie jest zabroniony ale Twój pojazd powoduje utrudnienie/np kierowcy muszą cię omijać , kombinować , przepuszczać się /to jest wykroczenie i w skrajnym przypadku możesz zostać wyholowany o mandacie nie wspomnę. Co prawda obecnie policjanci szkoleni są w bardzo uproszczony sposób i potrafią/a i to nie zawsze prawidłowo/ tylko egzekwować znaki tym niemniej zagrożenie istnieje👮‍♂️

• Like ! 1
21 godzin temu, Olekk napisał:

Wie ktoś może, gdzie można bezpiecznie parkowac przy drodze w Palenicy Białczańskiej? Widzę na zdjęciach tam całe sznury aut, ale z drugiej strony widzę artykuły, że policja odholowuje nieprawidłowo zaparkowane auta.

Bezpiecznie - to tylko wówczas jeśli zapłacisz i obsługa parkingu cię tam skieruje. 

W innych przypadkach to będzie loteria pt "odholowali czy nie". 

• Like ! 1

@Olekk jak lubisz hazard to stawiaj...kto bogatemu zabroni? we wrześniu potrafili 20-25 aut na lawety wrzucić....  dziennie!

Jak ja nie lubię takiego kombinowania... tu nie płacę za parking, tu za toaletę.... ale oczywiście wymagam...😒

Edited by jaaga76
  • Like ! 5
  • 2 weeks later...

A orientuje się ktoś, czy w Oravicach jest tylko ten płatny parking przy ośrodku, czy też da się tam gdzieś zostawić auto w sposób bezpłatny i zarazem nie łąmiący zakazów parkowania itd.?

@Olekk bezpłatnego parkingu nie ma ale kiedyś jak nie było miejsca na płatnym to zostawiliśmy auto koło pensjonatu niedaleko parkingu. Oczywiście zapytaliśmy o pozwolenie i chcieliśmy zapłacić ale właściciel nie wziął od nas nic.

Edited by Zośka

Czy nie orientuje się ktoś, kiedy odjeżdza pierwszy bus z Zakpanego na Łysą Polanę? Bo mi wychodzi, że o... 8.40 dopiero. Ale Z-ne ma beznadziejnie napisane rozkłady jazdy na necie, więc może coś ktoś wie więcej?

Latem pierwszy bus odjeżdża o godzinie 6.00 rano. Jeśli pytasz o okres późnojesienny albo zimowy, to nie wiem jak jest, bo nigdy nie jechałem o tej porze roku. Jak będziesz w Zakopanem, to nie sugeruj się żadnymi internetami, po prostu zapytaj kierowców busów. Oni udzielą Ci najbardziej rzetelnej informacji (bądź co bądź, zależy im na klientach)  🙂