Jump to content

Recommended Posts

• 1 month later...
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Troszkę w śniegu, ale w pełnej krasie ?

A to macie i ode mnie z Bystrej. 

Pan Krywań :) 

Posted Images

Pytanko do tych co byli - mam w ekipie osobę, która trochę  pękała przy podejściu na Szpiglasową z Piątki (ale dała radę, to były jej pierwsze łańcuchy) i w tym najbardziej eksponowanym miejscu w okolicy Łopaty na odcinku Jarząbczy-Wołowiec (też dała radę), a na Świnicy pod samym szczytem, przy tym trudniejszym miejscu zrezygnowała. Jest sens, żeby się pchała na Krywań?

Edited by Gieferg

Wait a sec...

Sugerujesz, że Kościelec jest prostszy od Szpiglasa? (byłem na jednym i drugim i nigdy by mi to nie przyszło do glowy :))  Czy może chodzi tylko o to, że na Krywań nie ma łańcuchów?  Nie chcę zorganizować wyjścia, z którego będzie trzeba przedwcześnie wracać, bo ktoś nie da rady.

Edited by Gieferg
7 minut temu, Gieferg napisał:

Sugerujesz, że Kościelec jest prostszy od Szpiglasa?

Wiesz, zakładając dobre warunki pogodowe, nie widzę większej różnicy w trudności zarówno między tym pierwszym jak i drugim, ale chodziło mi o głównie trudności jakie możecie spotkać na Krywaniu. Nie ma tam łańcuchów, ale może się zdarzyć że rąk będziecie musieli użyć z 3 czy 4 razy. Jednak szlak nie wiedzie przy przepaściach etc. Stąd to moje porównanie do Kościelca

No ja widziałem sporą różnicą między Kościelcem, a Szpiglasem, ale mogę mieć zaburzoną ocenę, bo na Kościelcu byłem mając mniejsze doświadczenie i dużo gorsze buty.

No ale ogólnie nie brzmi to źle. Zobaczymy.

Moim zdaniem osoba źle nastawiona i z lekiem wysokości  może mieć poważne problemy przy wejściu na Krywań na skośnych płytach pod szczytem. Nie jest to miejsce trudne technicznie, ale działa na wyobraźnię. 

Edited by Mateusz Z