Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/27/2020 in all areas

 1. Dzisiejsza Bielovodska Dolina! Było pięknie ?
  4 points
 2. Tatrzańska pogoda bywa przewrotna. Słoneczny styczeń, śnieżny maj, mglisty, deszczowy czerwiec - pogodowe koło fortuny kręci się nieustannie, nigdy nie pytając mnie o zdanie, w jakich warunkach chciałbym dreptać po najwyższych polskich górach przy okazji najbliższego wyjazdu. Oczywiście, bywają wycieczki z totalnie nietrafionymi warunkami, ale dziś nie o tym. Był sobie bowiem pewien piękny październik, który na zawsze zmienił mój punkt widzenia na to, co w kwestiach pogodowych się w górach dzieje i że okres jesienno-zimowy wcale nie musi być nudny bo ciemno, zimno i smutno. Takie wyjazdy n
  3 points
 3. Hey ? Udało się!!! ? Fotki z piątkowej Gesiej ? Było mega, pogoda rewelacyjna a widoki powaliły na kolana. Właściwie było to moje pierwsze wyjście zimowe do tego samotne tym razem i powiem wam, że napewno nieostatnie. Zimowe Tatry są olśniewające...
  3 points
 4. I niech tak zostanie na zawsze !!!
  2 points
 5. Super fotki. Zimą często myślę o Grzesiu.. tam też jeszcze mnie nie było ?
  2 points
 6. Gratulacje dla Was, piekne zdjęcia, aż chce się w Taterki, ale najpierw sesja depresja
  2 points
 7. Sobota w Chochołowskiej i na Grzesiu ? Te zimowe wyjścia dają taką radoche, że już nie mogę się doczekać kolejnego wypadu.
  2 points
 8. Nie wytrzymałem długo w Nowym Roku bez gór :) trochę myślałem, czy porzucić letnie standardy i wybrać się w Tatry w zimie czy jeszcze w tym roku odpuścić, postanowiłem się jednak przejechać i zdecydowanie nie żałuje :) Ostatnie 4 dni obfitowały we wrażenia i piękną pogodę... jeśli tak będzie co wyjazd to już się nie mogę doczekać kolejnych :) 1. Wierch Poroniec - Rusinowa Polana - Gesia Szyja 2. Kuźnice - Boczań - Dolina Gąsienicowa - Czarny Staw Gąsienicowy - Kasprowy Wierch 3. Kuźnice - Hala Kondratowa - Kondracka Przełecz - Kopa Kondracka - Przełecz pod Kopą Kondracką - Kuźnice 4.
  1 point
 9. Brak schroniska to raz, dwa to myślę, że z tych tłumów idących nad Morskie Oko, to tak z 80 procent pewnie nie ma pojęcia o istnieniu szlaku Doliną Białej Wody.
  1 point
 10. @vatra, może dlatego, że nie ma tam schroniska jak w dolinie "przez ścianę"? ? Swoją drogą, brakuje mi tam schroniska, mogłoby być, zwłaszcza że to relatywnie długa dolina.
  1 point
 11. @vatra, super klimat. Jak widać, dzikie tłumy w dolinie ?
  1 point
 12. Byłam na Gęsiej Szyi tylko raz, jedyne co pamiętam to błoto i mgłaaa... Ale jeśli rzeczywiście widoki są takie jak na fotkach to aż się wybiorę ? ?
  1 point
 13. A ja nie byłam ani latem ani zimą. Tym bardziej trzeba się przejść. Może w lutym się zmobilizuję a jak nie to w sierpniu ?
  1 point
 14. Na depresję Tatry najlepsze ?
  1 point
 15. Dzięki, ja byłam kiedyś w sierpniu, ale widoczność była zerowa.... w sobotę była pogoda wymarzona pięknie słonecznie i ciepło a widoki klasa ? właściwie to nie wiedziałam czego się tam spodziewać, ale to co zobaczyłam przerosło moje oczekiwania ? i do tego ten śnieg zmrożony skrzypiący pod rakami .... marzenie, radość nie do opisania ... Ludzi też wcale niedużo, grupka narciarzy i kilka osób, były momenty że byłam tam sama ? Nie myśl więc za duzo tylko w drogę bo warto ?
  1 point
 16. Wczoraj byłem na fajnej wycieczce,a tak wyglądała trasa: Jaworze Nałęże - Błatnia - Trzy Kopce - Klimczok - Szyndzielnia - Wapienica Pogoda dopisała.Było słonecznie i trochę wietrznie,bardzo dużo ludzi w schroniskach?.
  1 point
 17. Pięknie powiedziane.? Mam nadzieję że ktoś to przeczyta oprócz nas i nie potraktuje jako hejtu, tylko ku przestrodze w trochę dowcipny sposób opowiedziany. Bo my wszyscy po trochu jesteśmy Januszami...??
  1 point
 18. świetnie powiedziane, każdy ma swój sposób na Tatry, one prędzej czy pózniej jeżeli to będzie czyjeś powołanie wyciągnął na szlak i pokażą swoj urok- choć tez czasami pokazują swoje mroczne oblicze i to, że każde góry i każdy szczyt są niebezpieczne. Nie chciałbym aby ten temat został odebrany jako hejted rzecz jasna, mam nadzieję że także wyniesiemy z niego doświadczenia jak ludziom w górach pomóc kiedy nie zdają sobie sprawy że to co czynią jest dla nich niebezpieczne, bo gór też trzeba sie nauczyć i każdy z nas się ich ciągle uczy.
  1 point
 19. A propos adidasków i sukienek (nie wiem jak mogłem to pominąć), pamiętam jeszcze jak szedłem sobie kiedyś szlakiem prowadzącym z Kuźnic m.in. na Kalatówki, przy kasie TPN trafiłem na taka kolorową parkę, (szacunek bo te kamulce tam to mocny sprawdzian), no i tam spora tragedia, bo trzeba zapłacić za wejście do Parku a przecież nie płaciliśmy przy kolejce na Kasprowy bo idziemy na nogach to dlaczego tutaj trzeba placić?? Jakoś tak to było ? zawrócili, może i dobrze, chociaż kto wie, może na Kondratową by jakoś dotarli ? I tu mi się przypomina jeszcze jeden temat, gdzie ktoś mówił w wagoniku
  1 point
 20. Do "Wołania" Dziewanny dograłem sobie harmonijkę ? Ja lubię te: No i zagraniczne: Reba zdobywanie góry traktuje tu jako przenośnię walki z chorobą, ale mi się tam ten kawałek kojarzy górsko więc: I to samo w wersji polskiej: I jeszcze jedna z tego samego filmu:
  1 point
 21. Zgadza się, każdy jakoś zaczynał i to o to chodzi właśnie aby się pośmiać i z siebie bo czasami jest z czego a przy okazji wymienić się doświadczeniami czy uwagami od tej drugiej strony, bo w końcu dzisiaj sami jako ci trochę bardzo doświadczeni możemy trafić na sytuację gdzie będziemy edukować czy pomagać turystom, którzy zaczynają swoją przygodę z górami ? w końcu każdy przechodzi drogę od Janusza do Tatromaniaka ? jak również można się podzielić tu opowieściami ku przestrodze ale i z humorem
  1 point
 22. po raz kolejny chyba ciezko pomylić ?
  1 point
 23. Jak powiedziałem tak zrobiłem. Zimowa Babia Góra - done ?
  1 point
 24. Łomnicę można też zdobyć zimą. Łatwiej o bilety, czasem można je kupić nawet w dniu wjazdu, co latem graniczy z cudem ? Fotki poglądowe (poniżej) są sprzed tygodnia, więc w miarę aktualne. Bilety można kupić online na gopass.sk i odebrać je np. w dolnej stacji kolejki gondolowej na Skalnate Pleso w Tatrzańskiej Łomnicy lub w kasie w Skalnatym Plesie. Na samym tarasie widokowym od strony Gerlachu było dosyć ślisko (lód, przydały się raczki), natomiast od strony Tatrzańskiej Łomnicy zupełnie sucho. Bufet na górze zimą też czynny, gdyby ktoś zmarzł to można się schować i poczekać aż wywołają
  1 point
 25. @Anuś Ale czad??? Super! W dodatku zerwał się mega silny wiatr!?? Poezja?
  1 point
 26. A jednak @vatra cieszę się że Ci się udało ? I jak to jest patrzeć na Mięguszowieckie ze środka Moka? Pozdrów Taterki ?
  1 point
 27. Hejka wszystkim!!! Pozdrawiam!!!?
  1 point
 28. Cudne fotki! ? Też byłam parę dni temu i podobnie w Gąsienicowej, na Rusince i w Moku. Pogodę miałam cudowną ?
  1 point
×
×
 • Create New...