Jump to content

Gdzie zostawić auto na kilka dni?


Recommended Posts

No właśnie... Taki miałam dylemat kilka dni temu. Chciałam zostawic auto najblizej przy szlaku, ale trochę się bałam, że ruch duży i nadzoru po skasowaniu opłaty  brak. Finalnie auto zostało na parkingu w Zakopcu, a ja busikiem dojechałam do szlaku. Jakie macie doświadczenia w tym zakresie. Co z autami, gdy idziecie na kilka dni w trasę? Może stworzymy listę pewnych i w miarę tanich miejsc parkingowych? 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Luk_ napisał:

 

Co do Łysej Polany czy Palenicy patentów póki co nie mam, także jak macie swoje to z chęcią poznam ?

Na Łysej po słowackiej stronie bardzo wcześnie rano też nie kasują i koło 20 już nie ma nikogo. 

Link to post
Share on other sites

Tak. Kawałek za mostkiem po prawej stronie jest parking. Wjazd koło sklepiku z alkoholami. Jest tam przystanek Stramy i Słowackiego SADu.

@Luk_ wielki darmowy parking jest pod kolejką na Łomnicę. Zawsze jest miejsce tylko stamtąd to elektriczką albo nogami A wszędzie daleko ?

Edited by Zośka
Link to post
Share on other sites

W Starym Smokowcu też jest za 5€ taki dość spory parking przy dworcu autobusowym. Samoobsługa przy parkomacie i do električki dosłownie minuta. Jest też wyżej przy drodze do kolejki na Hrebienok ale tam nigdy nie parkowałam. I chyba darmowy jest w Tatranskiej Poliance przy szlaku do Wielickiej. 

Edited by Zośka
  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Hej Wam wszystkim.

Z parkingami miejskimi w Zakopcu jest teraz całkiem fajnie. Uruchomili opłaty z aplikacji mPay, płatne od poniedziałku do piątku. Na stronie miasta są szczegóły.

Pod skocznią podstrefa B można zapłacić za cały dzień 22,90 i raz dziennie opłacić jeśli nie wiemy kiedy wrócimy. Tylko trzeba pamiętać że na chwilę zasięg potrzebujemy. Np. za postój 28 min przy Alei 3 Maja zapłaciłem 1zł, a na prywatnych gdzie parkingowy zaprasza jak tancerka, 5zł na dzień dobry.

Palenica Białczańska obecnie 30zł, miejsca w sprzedaży online wszystkie 480. jeśli wszystkie się sprzedadzą to nie wpuszczą nikogo przed 8 godziną, mimo wolnych miejsc. Parking przy Siwej Polanie (Chochołowska) 10zł doba, życzliwy Pan parkingowy wczoraj był od 4 rano. Można na kilka dni również.

Edited by huberto_p
  • Like ! 3
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...