Jump to content

BlueSky

Member
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Siemka. Wybieram się na szlak w nocy z 4/5 lipca z Kuźnic. Parking obok ronda jest płatny, ale nie wiem czy w weekend tak samo? I czy jest ewentualnie jakiś parking blisko wejścia do Kuźnic całodobowy?
 2. Siemka! Czytam te wszystkie komentarze od początku tej tragedii.. i "coś" mnie strzela! Może zacznę od początku. Na karku mam 36 lat, od 2 lat zacząłem chodzić po górach. W pierwszym roku zaliczyłem, na dzień dobry Czarny Staw pod Rysami. Myślałem że nie dojdę do Palenicy, w drodze powrotnej... 115 kg(prawie 2 metry wzrostu) ciała które od 12 lat żyje na poziomie Praca/Sklep/Dom. Nie to żeby mnie to jakoś zraziło do chodzenia po górach, wręcz przeciwnie! I tak to w skrócie się zaczęło ? W tym samym roku którym zacząłem przygodę z górami, na koniec letniego sezonu zaliczyłem Świnice. W ubiegłym roku, połowa Orlej Perci i Przełęcz pod Chłopkiem. Pewnie dla wielu z Was to nic wielkiego. Ale dla mnie tak, tym bardziej pod względem kondycyjnym. Ale do sedna. Góry weszły w krew! A jak wejdą takiemu laikowi w krew to ten "laik" szuka po YouTubach filmów ze szlaków. Co by mu to trochę życia ułatwiło i przede wszystkim wiedział co gdzie jest, i z czym to się je. YouTube ma tego masę. Ale ta masa to większości oglądanie czyiś "podekscytowanych mordek" z mizerną muzyką w tle. Bez jakiegokolwiek opisu szlaku, nie nazywaniu szczytów które możemy zobaczyć itp. Szczerze to już mi się tym rzygać chciało i to dosłownie. Sposób montażu tych filmów sprawiał że po 10 min. miałem lekkiego świra w oczach. I w końcu któregoś pięknego dnia, natrafiłem na filmy Dominika! Dla Mnie to była BOMBA. Sposób w jaki to wszystko pokazywał i odczuwał... Mógłbym się tu godzinami rozpisywać. Ale nie o tym mowa. Mowa o Samym Dominiku! Miał (w sumie to dalej ma) wspaniały kontakt z widzem. Tak wspaniały, że po informacji o jego śmierci, poczułem się jakbym stracił naprawdę Bliską Osobę. Tak chciałbym wam wszystkim powiedzieć abyście się wszyscy "w .... pocałowali" Wróżki wiedziały że się to tak skończy. Wróżki ostrzegały. Wróżki się martwiły... A to Był "Wolny" 25 latek, z wielkimi umiejętnościami i z wielką miłością do gór. Bez żadnych zobowiązań, bez żadnych kredytów mieszkaniowych, bez żadnych dzieci! Rozumiecie To? Miał za to rodzinę i pewnie kochającą dziewczynę/narzeczoną która oprócz Mamy, najbardziej o Niego martwiła. I zapewne mu o tym mówiła. Ale skoro nie brał Sobie tego za bardzo do serca, to tym bardziej nie brał do Siebie komentarzy na Swoim kanale! Ale teraz to każdy mądry. I najmądrzejsza SkazanaNaGórDożywocie. Jak dla mnie to ona sama powinna się usunąć z internetu. Głupszych wypocin nie słyszałem. Wszyscy wiedzieli czym to grozi. I co z tego? On tez wiedział! Nikt nie wie co się naprawdę wydarzyło, ale wszyscy osądzają. Może Ci "wszyscy" mają racje? Przeszukałem trochę internetu aby dowiedzieć się z kim wtedy zginął. Wiedziałem że pierwszy kontakt mieli na "Lodowe, Durne i Łomnica 12.08.2019" ale bardziej interesowało Mnie jego górskie portfolio. I wcale nie było takie ubogie w zimowe górskie wyprawy. Tym bardziej jestem przekonany że zginęli przez "głupi błąd", który to może się nawet najostrożniejszym przytrafić. Pozdrawiam!
 3. Ooo.... tak! Dla mnie najbardziej widokowa trasa i w dodatku nie jest tak wymagająca. A zejście do Morskiego to miód dla oczu ?
 4. BlueSky

  Świnica

  Moja pierwsza zdobyta góra(pierwsza miłość ? ) powyżej 2000m.
 5. BlueSky

  Orla Perć

  Wczoraj pokonaliśmy kawałek od Żlebu Kulczyńskiego do Krzyżne. Podejście przez Żleb.... REWELACJA! Do tej pory mój ulubiony szlak w naszych tatrach.
 6. Murzasichle "U Kantora" polecam gorąco. Długi weekend sierpniowy z wyżywieniem 75 zł. osoby. Śniadania i obiadokolacje nie do przejedzenia. Niema problemu z ustaleniem godziny śniadania jak i obiadu. Ba... śniadania, właścicielka (młoda i bardzo uprzejma) może nawet przygotować w formie prowiantu na wyprawę w góry. A no i dojazd do samych gór, bardzo blisko. Polecam!
 7. Witam. Wybieramy się z soboty na niedzielę na Orlą Perć i tu moje pytanko... Gdzie w nocy najbliżej Kuźnic zostawić samochód na parkingu? Nie rozchodzi mi się o darmowy bo wiem że w okolicach ronda ? Pozdrawiam.
 8. Siemka! Tak jak w nazwie... Łukasz ;)
×
×
 • Create New...