Jump to content

huberto_p

Member
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Excellent

About huberto_p

 • Birthday 07/30/1982

Recent Profile Visitors

363 profile views
 1. Jeżeli łapiecie się w weekend to szukajcie miejsca na parkingach miasta zakopane (nie wiem jak w wakacje bo omijam ten czas) normalnie w sobotę i w niedziele są bezpłatne. zawsze to jakieś 70 zł w kieszeni. Wykaz jest na stronie miasta - to te miejsca gdzie są parkometry i tam nikt w odblaskowej kamizelce nie ma prawa pobierać opłat. Ogólnie parkingi miasta są tańsze ( 1zł - 30 min później naliczanie minutowe z aplikacją Mpay) tak samo jak autobusy (3zł i rano jest zawsze według rozkładu a nie jak mu się nazbiera ludzi - pisząc rano mam na myśli między 5 - 7 czyli wtedy gdy wychodzę w góry
 2. Tak przejrzyste powietrze tylko późną jesienią. Super widoki ?. Aż zatęskniłem za listopadowymi Tatrami ?
 3. Jeśli mogę zasugerować małą rzecz, to przydałoby się dopisać ile razy w poszczególnych miejscach byliśmy ? Myślę, że byłoby to o wiele bardziej miarodajne. Ja dla przykładu na Wrotach byłem raz, a na Zawracie myślę, że na pewno powyżej dziesięciu :). Rysy, Granaty, Kozi po kilka razy. Wynik sugeruje że Wrota są tak samo popularne jak Rysy ??
 4. Rohacze mam w planach odwiedzić niebawem, może w przyszłe lato. Takie zdjęcia powstały zupełnie niespodziewanie, 7 dni deszczu prognozy zapowiadały, 50% turystów zrezygnowało, zrobiło się pusto na parkingach, a tu nagle ICM Meteo obiecuje 10 godzin pogody na następny dzień? . Było też dużo mgły, silny wiatr ale i tak było warto ?
 5. Od 2012 roku chyba, bywam średnio dwa razy w roku w Tatrach. Zazwyczaj jakieś 5 dni w górach, od rana do wieczora i w zachodnie jakoś mnie nigdy nie ciągnęło. A tu nagle chyba jeden z najpiękniejszych widoków jakie widziałem ?.
 6. Mam nową propozycje "odludnych" szlaków ? Tydzień temu sam się przekonałem choć domyślam się, że prognozy trochę napędziły stracha ludziom. Zwierówka - Brestowa - Salatyny - Skrzyniarki - Pachoł i schodzimy na Zwierówkę. Trasa średnia, kilka łańcuchów, na cały dzień przy średniej kondycji :)))). Prognozy wystraszyły ludzi i przez całe 10 godzin widziałem może 25 osób i 15 samochodów na parkingu ? Może fotki zachęcą ? Było mega...
 7. huberto_p

  TATRY

  Mam pytanie odnośnie sklepu, czy strona Wam działa?? Od dłuższego czasu wyskakuje mi błąd "strona nie odnaleziona" lub połączenie z serwerem zostało zresetowane. Próbowałem w różnych przeglądarkach, z wyłączonym antywirusem i nic. Dodatkowo nie działają linki "Użytkownicy" i "Galeria" na dole strony głównej
 8. huberto_p

  TATRY

  Doliczyłem do 55, ale jeden kolejką, czyli Łomnica. Nie wiem czy można potraktować jako zdobyty ? I najważniejszy 56 -TATRY. Swoją drogą niektóre nazwy są świetnie - Pościel Jasińskiego ? Jeżeli pogoda będzie łaskawa, być może pod koniec września uda się coś dodać ?
 9. Ja zawsze korzystam (to słowo póki co trochę na wyrost :)) ) z ubezpieczenia słowackiego Union.sk. Wykupuję online, wystarczy karta kredytowa. Koszty, w porównaniu z kosztami ewentualnej akcji, są groszowe. Można się ubezpieczyć na jeden dzień lub dłużej, są warianty dedykowane na góry, kwota ubezpieczenia raczej wystarczająca. W necie jest sporo opisów jak wykupić, w sumie to wystarczy tłumacz online. Nie sprawdziłem na sobie czy zwrócą kasę za akcję i nie chcę tego robić, wolę po górach zdrowo chodzić ?
 10. Zapowiada się bardzo interesująco, ale... czy wiadomo coś o problemach z działaniem sklepu?? Od dłuższego czasu nie uruchamiają się u mnie żadne odnośniki do sklepu ☹️ (przy okazji odnośniki 'użytkownicy' i 'zdjęcia' na stronie głównej generują błąd 404 od dawna). Kusiły mnie kubeczki przed wypadem na szlaki i również nie działało.
 11. Ogólnie to obejście jest poniżej obsypiska (można też znaleźć ścieżki wyżej), tak czy inaczej przecina się tor ewentualnie turlających się kamieni. Ogólnie jeśli szlak jest zamknięty to dla mnie to oznacza że tam nie idę. Alee...... skoro TPN myśli poważnie o poprowadzeniu szlaku to może w jakiś sposób sugerować, że sytuacja na Niebieskiej Turni się lekko stabilizuje. I tej wspaniałej myśli będę się trzymał ?
 12. Jest duża nadzieja, że szlak Świnica-Zawrat będzie niebawem poprowadzony na nowo - informacja prawie z pierwszej ręki - P. Marcin Nędza-Chotarski, którego spotkałem w poprzednim tygodniu w Gąsiennicowej i pod Zawratem obudził moje nadzieje na Orlą od Kasprowego do Krzyżnego ? . Kto oglądał "Partol Tatry" lub "Ludzie Tatrzańskiego Parku Narodowego", na pewno wie o kim mowa ?. Jeden warunek - musi się znaleźć firma, która się tego podejmie. Teraz małym druczkiem by tylko bardzo ciekawi doczytali i nikt mnie nie skrzyczał - właściwie to obejście już istnieje poniżej przełęczy od strony pią
 13. A może by tak Dolina Jaworowa na Sedielko ? (Lodowa Przełęcz), lub Dolina Białej Wody (słowacka strona). Wyruszamy rano i 5 godzin samotności prawie murowane. ? Piękne widoki Po polskiej stronie względnie mało ludzi chodzi na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem - szlak trudny, raczej dla zaawansowanych i opanowanych.
 14. huberto_p

  Busy Zakopane

  Zawsze gdy jestem latem i o to pytam kierowców to wychodzi na to że w okolicy 6. Z moich doświadczeń wynika, że rozkłady, które tam wiszą mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, poza dwiema liniami miejskimi. Ogólnie przy dobrej pogodzie idę na dworzec 5.30 by się załapać na pierwszy kurs, czasem poczekam a czasem już odjechał. 3 dni temu o 5.40 mijałem się z nim pod Nosalem.
 15. Hej Wam wszystkim. Z parkingami miejskimi w Zakopcu jest teraz całkiem fajnie. Uruchomili opłaty z aplikacji mPay, płatne od poniedziałku do piątku. Na stronie miasta są szczegóły. Pod skocznią podstrefa B można zapłacić za cały dzień 22,90 i raz dziennie opłacić jeśli nie wiemy kiedy wrócimy. Tylko trzeba pamiętać że na chwilę zasięg potrzebujemy. Np. za postój 28 min przy Alei 3 Maja zapłaciłem 1zł, a na prywatnych gdzie parkingowy zaprasza jak tancerka, 5zł na dzień dobry. Palenica Białczańska obecnie 30zł, miejsca w sprzedaży online wszystkie 480. jeśli wszystkie się sprzeda
×
×
 • Create New...