Jump to content

Kuźnice-Zawrat-Świnica

Recommended Posts

1 godzinę temu, Lucjan napisał:

Witam,czy szlak z Kuźnic przez Zawrat na Świnicę jest jeszcze zaśnieżony,czy warunki pozwalają już na wyjście bez raków

Moim skromnym zdaniem: lepiej zabrać i nie użyć, aniżeli zawracać, bo lód ? 

• Like ! 2
1 godzinę temu, Lucjan napisał:

przez Zawrat

w czwartek pierwsze białe plamy zaczynały się już nad stawem. Teraz było parę dni ciepło ale czy to się tak bardzo zmieniło , nie wiem.Jak bym plan tam wyżej to wolałbym zabrać sprzęt.

Edited by barbie609
  • Like ! 3
4 godziny temu, Lucjan napisał:

Witam,czy szlak z Kuźnic przez Zawrat na Świnicę jest jeszcze zaśnieżony,czy warunki pozwalają już na wyjście bez raków

"Warunki pozwalają", ale trzeba mieć dużo szczęścia ??

Ja kilka lat temu szedłem tym szlakiem w pierwszej dekadzie czerwca i podejście na Zawrat było podobne jak na zdjęciach które wrzucił @Krzysiek Zd. Później szlak wiedzie od strony południowej więc prawie śniegu nie było.  Jednak zabrać raki i czekan nie zaszkodzi.

• Like ! 1

To prawda @Pablo P  na moich zdjęciach jest tylko dojście do Zawratu dalej już na samą Świnicę śniegu najprawdopodobniej nie będzie a jeżeli będzie to raczej niewielnkie ilości. Nie byłem też tam wtedy (na Świnicy) ale z relacji innych turystów wiem, że na szlaku z Zawratu na Świnicę śniegu prawie nie było 

Z Zawratu:

w stronę Małego Koziego20210619_154157.thumb.jpg.89ce4a47dca0fbe303046d2ea53184af.jpg

w stronę Świnicy 20210619_153832.thumb.jpg.bab82394a895d8913197b6d0021a9785.jpg

• Like ! 4