Jump to content

Krzyżne


Recommended Posts

Byliście? Wejście od której strony polecacie? A może wejście i zejście tym samym szlakiem? Który jest trudniejszy- ten od D5S czy od strony Hali Gąsienicowej? Czy faktycznie ten drugi jest mozolny? Czy widoki zapierają dech w piersiach? ?

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Najlepiej iść na przełaj, jak to zwykle przez przełęcz? W którą stronę to chyba nie ma większego znaczenia. Od HG w stronę D5SP idziesz długo w ponurym otoczeniu, a tu nagle po wyjściu na przełęcz miażdży Cię widok nieziemski. Idąc odwrotnie widoki zostawia się za plecami, więc chyba gorsza opcja. Aha, idąc od HG jest jedno miejsce, gdzie trzeba przytrzymać się rękami, ale łatwe i bez ekspozycji. Zejście do 5 Stawów jest ciut wredne, strome, po dużych kamieniach, miejscami kruche. No i kiedy chcesz iść, bo chyba szlak Doliną Roztoki jest zamknięty.

  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites

Napewno ten od Gąsienicowej jest dłuższy a od Piątki bardziej stromy. Ja przeważnie schodzę po przejściu Orlą albo jej częścią i wolę na Piątkę bo lubię wracać Roztoką ale jak szłam tylko na Krzyżne to wchodziłam przez Pańszczycę bo jest przepiękna sama w sobie a zejście to już jak kto woli. Poszukam zdjęć jak wrócę do domu to Ci coś wrzucę ???

Link to post
Share on other sites

Byłem co prawda raz, w lipcu tego roku, ale na pewno nie ostatni, miejsce rewelacja. Podczas wycieczki przeszedłem z Kuźnic przez Jaworzynkę, Gąsienicową i Pańszczycę a potem w dół do Piątki i Roztoki. I taki kierunek będę raczej obierał, bardzo lubię zaczynać wycieczki od Jaworzynki i Gąsienicowej, dalej też jest przyjemnie, blisko samej przełęczy co prawa stromo, ale przynajmniej ciekawie ? tylko zejście Krzyżne-Piątka takie sobie, za sypkie, ale do przeżycia ? Dolinę Roztoki bardzo lubię!

Dnia 27.10.2019 o 14:25, Natalia D napisał:

Aga, Ty masz chyba jakiegoś farta do mgły!!!???

Ale tutaj ta mgła bardzo przyjemna ? 

 

DSC05068.JPG

DSC05099.JPG

DSC05104.JPG

DSC05133.JPG

DSC05180.JPG

DSC05208.JPG

DSC05212.JPG

DSC05280.JPG

DSC05296.JPG

  • Like ! 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...