Jump to content
Lavinka

Krzyżne

Recommended Posts

Byliście? Wejście od której strony polecacie? A może wejście i zejście tym samym szlakiem? Który jest trudniejszy- ten od D5S czy od strony Hali Gąsienicowej? Czy faktycznie ten drugi jest mozolny? Czy widoki zapierają dech w piersiach? 😄

• Like ! 2

Najlepiej iść na przełaj, jak to zwykle przez przełęcz😉 W którą stronę to chyba nie ma większego znaczenia. Od HG w stronę D5SP idziesz długo w ponurym otoczeniu, a tu nagle po wyjściu na przełęcz miażdży Cię widok nieziemski. Idąc odwrotnie widoki zostawia się za plecami, więc chyba gorsza opcja. Aha, idąc od HG jest jedno miejsce, gdzie trzeba przytrzymać się rękami, ale łatwe i bez ekspozycji. Zejście do 5 Stawów jest ciut wredne, strome, po dużych kamieniach, miejscami kruche. No i kiedy chcesz iść, bo chyba szlak Doliną Roztoki jest zamknięty.

• Like ! 4

Guest

Napewno ten od Gąsienicowej jest dłuższy a od Piątki bardziej stromy. Ja przeważnie schodzę po przejściu Orlą albo jej częścią i wolę na Piątkę bo lubię wracać Roztoką ale jak szłam tylko na Krzyżne to wchodziłam przez Pańszczycę bo jest przepiękna sama w sobie a zejście to już jak kto woli. Poszukam zdjęć jak wrócę do domu to Ci coś wrzucę 🙂🙂🙂

To ja coś wrzucę póki Aga nie wróci 😉

Pierwsze 3 zdjęcia to wejście od Murowańca, 4 następne to zejście do Piątki i w takim właśnie kierunku szłam

krz1.jpg

krz2.jpg

krz3.jpg

krz4.jpg

krz5.jpg

krz6.jpg

krz7.jpg

• Like ! 4
  • Wow 1

23 minuty temu, Fibi napisał:

No i kiedy chcesz iść, bo chyba szlak Doliną Roztoki jest zamknięty.

Dopiero w przyszłym sezonie letnim najprawdopodobniej ;(
A zdjęcia cudowne 🤩

• Like ! 3

Guest

Też o tym myślałam 😉😉😉 Ale to chyba dlatego że jak już jestem w Tatrach to szkoda mi każdego dnia i chodzę przy każdej pogodzie jak tylko nie pada 😃

Ja byłam w ubiegłą sobotę i wchodziłam i schodziłam do D5SP. Mniej więcej od połowy trasy zaczyna się bardziej strome podejście. A co do widoków - sama oceń😉

8EC80E9E-17F9-4350-83FB-36499B57E5C6.jpeg

BABEC09E-0E18-4572-8C1B-294CC071A5D5.jpeg

3D1446DD-CBE4-4347-BAFD-89624A05B74F.jpeg

4613F566-2ADD-4E7D-B05A-3937D1D06688.jpeg

• Like ! 5

Byłem co prawda raz, w lipcu tego roku, ale na pewno nie ostatni, miejsce rewelacja. Podczas wycieczki przeszedłem z Kuźnic przez Jaworzynkę, Gąsienicową i Pańszczycę a potem w dół do Piątki i Roztoki. I taki kierunek będę raczej obierał, bardzo lubię zaczynać wycieczki od Jaworzynki i Gąsienicowej, dalej też jest przyjemnie, blisko samej przełęczy co prawa stromo, ale przynajmniej ciekawie 🙂 tylko zejście Krzyżne-Piątka takie sobie, za sypkie, ale do przeżycia 🙂 Dolinę Roztoki bardzo lubię!

Dnia 27.10.2019 o 14:25, Natalia D napisał:

Aga, Ty masz chyba jakiegoś farta do mgły!!!😁😁😁

Ale tutaj ta mgła bardzo przyjemna 😄 

DSC05068.JPG

DSC05099.JPG

DSC05104.JPG

DSC05133.JPG

DSC05180.JPG

DSC05208.JPG

DSC05212.JPG

DSC05280.JPG

DSC05296.JPG

• Like ! 4

Mam wrażenie, że szlak do Pięciu Stawów z roku na rok wygląda co raz gorzej. Byłam kilka razy na przełęczy i wydaje mi się, że kiedyś zejście nie było aż takie kruche 😞 Fajnie się drepcze z Pańszczycy no i oczywiście z Orlej ❤️ Ale potem, to zejście do Piątki ... masakra dla kolan 🙄 Widoczki z przełęczy oczywiście przepiękne! ❤️ 

krzyzne.jpg

• Like ! 3

Hej. Był ktoś zimą na Krzyżnem? Jak wygląda szlak pod kątem lawin? 

Coś mi się kojarzy że w tamtym roku zeszła tam samoistnie lawina, ale przy czwórce lawinowej. 

Edited by Mateusz Z
  • Like ! 2

Dnia 13.11.2019 o 20:37, Mateusz Z napisał:

Hej. Był ktoś zimą na Krzyżnem? Jak wygląda szlak pod kątem lawin? 

Hejo 🙂 Nie byłam zimą, ale ostatnio natknęłam się na  filmik, ze zjazdu z przełęczy na skiturach ❤️😍

• Like ! 3