Skocz do zawartości

barbie609 moder

Rekomendowane odpowiedzi

Plan był prosty Sarnia od Strążyskiej ,Dolina Białego powrót pod reglami. Wczoraj prędkość wiatru dla Sarniej świeciła na czerwono  trzy cyfrowymi wartościami, ale miałem nadzieję ,że przesadzają. Dzisiaj wstałem , spojrzałem i już wiedziałem ,że nie przesadzali wał halniakowy na górami był imponujący. Mimo to wybraliśmy się . Idąc Strążyską doszliśmy do wniosku ,że podchodzenie do góry mija się z celem , tu na dole chwilami huczało ogłuszająco. Zmiana planów czyli idziemy do Siklawy a potem do Dziury bo w tej jaskini @Werniksteż nie był. No kurczę Zawraty , Rysy , Percie przelazł o w Dziurze nie był. No nic nadrobimy to .

Nad Giewontem charakterystyczny wał chmur.

IMG_8037.thumb.jpg.e714d2544c478d556cff15c7d1a521d7.jpg

podeszliśmy do Siklawy , zaskakująco mała , tam na górze jeszcze się nie topi?

IMG_8049.thumb.jpg.410acd1d059029ef2be5e8f422bcf9d1.jpg

zeszliśmy na dół , oczywiście trafiły się sympatyczne pogaduchy przy herbaciarni -Pani obiecała,że tu do nas zajrzy ,Pozdrawiamy.

Ku Dziurze też wieje za to ludzi prawie nie ma

IMG_8057.thumb.jpg.5be0248204f7318b8db0cf7f5d89fac1.jpg

IMG_8058.thumb.jpg.9b320a3113a42dcd2b1b09ae20ed9e23.jpg

IMG_8059.thumb.jpg.5185d95b858a2b97c35f5b0fbcc287a3.jpg

w jaskini pusto i czuć jeszcze mrozem

IMG_8062.thumb.jpg.27af34e5ac2000d0178dbaa6a809d0c1.jpg

IMG_8064.thumb.jpg.dddd9453dfd1b1ad93d003cc48bace87.jpg

oczywiście pozdrowienia dla wszystkich co na szlaku i przy okazji Najlepsze Świąteczne

IMG_8073.thumb.jpg.6abf1bbce0117b108feaa8deb68b6870.jpg

teraz patrzę że halny dalej szaleje

https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/97934/Drzewo_runelo_na_karczme_Halny_coraz_silniejszy.html

 

 

 

 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, barbie609 moder napisał:

No kurczę Zawraty , Rysy , Percie przelazł o w Dziurze nie był

Mnie się zdarza, że takie łatwiejsze rzeczy zostawiam sobie na potem, na kiedyś, ma starość;)

7 minut temu, barbie609 moder napisał:

oczywiście trafiły się sympatyczne pogaduchy przy herbaciarni -Pani obiecała,że tu do nas zajrzy ,Pozdrawiamy.

Z Ciebie niezły agitator forumowy 🙂

Oczywiście Panią zapraszamy!

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barbie609 moder napisał:

halny dalej

No właśnie! A Panowie sobie spacerki robią ku wiośnie. Nie wiem jak Wy, ale ja halny lubię. Zadzowia mnie wizualna strona tego zjawiska, co do działania ma psychicznie jestem dość sceptyczna. 

 

1 godzinę temu, wjesna napisał:

zapraszamy

Serdecznie!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, barbie609 moder napisał:

to akurat jest fakt , jak był halny ilość interwencji momentalnie szła w górę. Wszelkie awantury domowe , sąsiedzkie a i klienci byli często bardziej agresywni .

Pytanie, czy to nie rodzaj placebo, bo badania nie przynoszą jednoznacznej odpowiedzi..... Ba więcej wyników nie potwierdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, barbie609 moder napisał:

Wiem co obserwowałem będąc w służbie. Ja to się nie odnosi do wyników badań , nie wiem.

To bardzo ciekawe zagadnienie. Absolutnie nie pozwala na jednoznaczną interpretację. 

 

https://www.ppn.ipin.edu.pl/aktualne/2009/4/t18n4_3.pdf

Edytowane przez jaaga76
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jaaga76 napisał:

Absolutnie nie pozwala na jednoznaczną interpretację.

Większość tych przypadków o których pisałem to raczej nie zdiagnozowane zaburzenia psychiczne a po prostu większa pobudliwość niższy próg pobudzenia i agresja . Nie wiem być może gdyby tych osobników /głównie mężczyźni/ przebadać to by jakieś diagnozy zapadły. Co do skali nie odnotowywano w Książce Interwencji warunków meteo więc nic się da obiektywnie opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, barbie609 moder napisał:

Większość tych przypadków o których pisałem to raczej nie zdiagnozowane zaburzenia psychiczne a po prostu większa pobudliwość niższy próg pobudzenia i agresja . Nie wiem być może gdyby tych osobników /głównie mężczyźni/ przebadać to by jakieś diagnozy zapadły. Co do skali nie odnotowywano w Książce Interwencji warunków meteo więc nic się da obiektywnie opisać.

Pewnie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...