Jump to content

Daniel1997

Member
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About Daniel1997

 • Birthday 06/07/1977

Recent Profile Visitors

421 profile views
 1. La sportiva trango tower extreme
 2. No taka na przykład pomarańczowy model ribelle od
 3. Cześć, planuje wypady w góry zimową porą, co jest lepszym wyborem jeśli chodzi o zakup buta: Salewy półautomaty w których będę mógł chodzić też latem, czy La sportiva nepal extreme które są do typowo zimowych wypraw?
 4. Te nikwaxy jako tako sobie radzą z impregnacją wg. mnie. Mi po dwóch latach skóra w La sportivie wygląda dobrze, a używałem tylko nikwaxu i wody do czyszczenia.
 5. Polecam La sportiva Nepal extreme - nie poczujesz ani jednego kamyka latem ?
 6. Pana chyba nerwy ponoszą i zaczyna mi mówić co mam robić ? niedobrze, tak nie powinno się rozmawiać
 7. Bieżnik na podeszwie się zużywa i to nie zawsze jest wada tylko rodzaj zastosowanej gumy, możesz mieć buty z super materiałów, bardzo przyczepne ale guma się zużyje szybko bo jest tak skonstruowana by się lepić do skały, ale co za tym idzie może się zużywać szybciej. Poza tym niski but nie oznacza, że jest nietrwały. Są skórzane trwałe buty niskie, do takich butów north face bym nie zaliczał, to raczej nie są buty z górnej półki.
 8. Byłem nauczony od dziecka - buty za kostkę lepsze, chronią i są stabilne... w góry tylko wysokie. Dopóki sam nie spróbowałem niskich i nie przejrzałem na oczy widząc jak to poprawia czucie skały, tempo marszu i komfort, to też wyznawałem tę staromodna zasadę. Teraz wysokie tylko w zimie w pełni śniegu.
 9. Ja moje La sportivy tx4 kupiłem w listopadzie bo akurat były za 503 zł na przecenie i poza jednym wypadem przeleżały zimę w szafie. Teraz zrobiły około 300 km i nie narzekam, chociaż jak ktoś ma delikatne stopy to dłuższe marsze może odczuwać na spodzie stóp.
 10. Ja ogólnie mimo ograniczonych kosztów mam buty niskie podejściowe od wiosny (bez śniegu) do jesieni, poza tym na jakieś błoto czy lasy mam takie Salomony 3/4 stare z gore tex, ale jakoś ich nie używam już zbyt często, poza tym też zimowe buty pod raki automatyczne na typowo zimowe wypady w Tatry. But do wszystkiego to but do niczego, taka prawda. Chyba że ktoś jest uparty to i uzna że wojskowe trepy nadają się w każdy teren ?
 11. Szkoda się męczyć w ciężkich trepach na letnie wypady, obecnie liczy się szybkość (również szybki wygląd np czerwony), wygoda i przyczepność. Polecam jakieś buty niskie np trailowe czy podejściowe. Ważą połowę mniej, często lepiej trzymają się skały (np. te z mieszanką vibram megagrip) i człowiek się tak nie męczy.
 12. Pięknie dziękuję za odpowiedzi, przyznam, że celowo w ten sposób się wyraziłem by poznać zdanie ludzi na temat pytań zadawanych w ten sposób. Osobiście wiem dokładnie co w górach mam zamiar robić, proszę wybaczyć błędy w nazewnictwie - celowe działanie.
 13. Chętnie przygarnę wszelkie propozycje szlakowe/pozaszlakowe, gdzie nie trafi się na tłumy ludzi. Wiem o dolinie bialej, wiem o pozaszlakowych klasykach typu mięgusze, niżne rysy, szpiglasowa grań, cubryna, oraz szczyty tatr słowackich jak lodowy, łomnica, wysoka itd, ale może są jakieś ciekawe rzadko odwiedzane miejsca?
 14. Dzień dobry, chciałbym zapytać o rady odnośnie rozwoju górskiego, jakie szlaki wybrać na dalszą karierę? Byłem już na Dolinie Pięciu Stawów, Ornaku i Orlej Perci. Dziękuję za odpowiedzi
×
×
 • Create New...