Jump to content

Jędrek

Member
 • Content Count

  871
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Everything posted by Jędrek

 1. Wiadomo, pierwsze skojarzenie to akcja ratunkowa. Pracuję od paru lat niedaleko lotniska, gdzie stacjonują wojskowe śmigła. Na początku przy każdym przelocie miałem wrażenie że jestem w Tatrach 😎
 2. Nie zawsze ktoś spada czy ma inny problem, śmigło lata też treningowo. Kiedyś np. widziałem jak ćwiczyli różne manewry w Dolince za Mnichem i na progu. Kilkanaście podejść, desanty, zjazdy itp.
 3. " 1 czerwca śmigłowcem ewakuowano turystkę, która poślizgnęła się na twardym śniegu na szlaku i wpadła do Potoku wypływającego z Wielkiego Stawu w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Szczęśliwie zatrzymała się tuż nad wodospadem Siklawa i nie spadła dalej w dół." https://24tp.pl/n/107221
 4. Będę jak zwykle mieszkał na Jaszczurówce, więc zawsze mogę ruszyć gdzieś w pobliże Tatr. Lubię np. wyskoczyć nad Jezioro Czorsztynskie, albo Rożnowskie, tak na dzień odpoczynku, jakiś rowerek wodny itp. Ale generalnie wciąż koncentruję swoją aktywność na/w Tatrach.
 5. Nie pracuję na etacie, więc urlopu mam w zasadzie tyle, ile chcę. Ograniczeniem są jedynie fundusze, bo w pozostałym czasie trzeba zarobić m. in. właśnie na ten urlop. 🙂
 6. Od listopada były zaplanowane, czerwcowy i wrześniowy. Po 3 tygodnie z ogonkiem. 🙂
 7. Moje rejony, z racji mieszkania w czasie urlopów na Jaszczurówce 🙂
 8. Wada albo zaleta, kwestia gustu i potrzeb. 😎 Są zresztą różne wersje, jednobarwne również.
 9. Prawda czasu, prawda ekranu 😎 Czyli magia telewizji 😁
 10. No leży. Jest. I jeszcze trochę poleży tu i ówdzie. Ake nie wiem ile to dla ciebie "dużo". Bo określenie że "raczki wystarczą" niewiele mi mówi.
 11. W sumie może i można. Musiałbym poszukać w zdjęciach, żeby dokładną datę mieć.
 12. To szło wtedy na żywo, ale był to powszedni dzień, przedpołudnie i nikt znajomy mnie nie widział. 😎
 13. Mistrzu, raczki są dobre na oblodzone dolinki, a nie na wejście typu Szpiglasowy. Jedyne co ci tam dadzą to złudne poczucie bezpieczeństwa.
 14. Na stromym stoku raczki nie wystarczą tak czy owak. W raczkach to możesz na Gęsią Szyję się wybrać, a nie na Szpiglasowy.
 15. Haha, parę lat temu wjechałem na Kasprowy latem po opadach śniegu i miałem okazję na szczycie udzielić małego wywiadu reporterowi tvn24, jako przykład "prawdziwego turysty", co to ma i odpowiednie buty i kurtkę, tudzież plecak. Oczywiście na tle "niedzielnych turystów w adidasach" 😎😏🙃
 16. Ciekawostka - najlepiej na śniegu trzymają mi no name "trekingi" z Lidla, których używam w pracy zimą. Wszelkie super hiper markowe modele w tym aspekcie nie mają do nich szans. Tak że kto wie, może te trampki (czy co to tam jest na zdjęciach) akurat do spaceru po Kasprowym są wystarczające.
 17. A co to konkretne znaczy "dużo śniegu" wg ciebie?
 18. Jędrek

  Buty trekkingowe

  Zawsze? Ale jakie buty, trampki, szpilki czy buty "w góry"? 😏 I od jak dawna to "zawsze"? Ile dziecięcych par butów schodziłeś jako dorosła? Jakie to były marki i modele?
 19. A ja myślę że tacy ludzie po prostu nie śmiecą. Nie tylko w Tatrach, ale w ogóle.
 20. Jędrek

  Buty trekkingowe

  A but może być robiony na dziecko 30-35 kg. Niższa cena nie bierze się przecież znikąd. Sądzisz że firma dopłaca do butów dziecięcych?
 21. Jędrek

  Buty trekkingowe

  Gdzieś kiedyś czytałem że dziecięce są przeznaczone na mniejszą wagę użytkownika, więc taka oszczędność może być złudna.
 22. Nr 3 - w sumie wszystko zależy od tego ile jeszcze będzie śniegu na podejściu pod Zawrat, ale to już sami zobaczycie na miejscu. Przy Siklawie trzeba zachować czujność.
×
×
 • Create New...