Skocz do zawartości

Jędrek

Użytkownik
 • Postów

  1 681
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  33

Treść opublikowana przez Jędrek

 1. Dla mnie każdy łysy z brodą wygląda podobnie, stąd takie skojarzenie Swoją drogą ciekawe dlaczego tylu łysych zapuszcza brody? Żeby się powierzchnia włosów na głowie zgadzała?
 2. No i wyszło szydło z worka, gratulacje panie burmistrzu:
 3. Przy okazji: Bez niego "Biała odwaga" mogłaby się nie udać. Andrzej Marcisz, legenda polskiej wspinaczki: W Tatry idę, kiedy wiem, że mnie chcą - plus.dziennikpolski24.pl I jeszcze to:
 4. W tym filmie jest tyle bzdur że po prostu ręce opadają. Fakt, mało znana rzecz, a naprawdę bardzo interesująca.
 5. Tu też o nim parę słów: Michał Wojarski zginął w Tatrach | wspinanie.pl Cóż, "lawina nie wie że jesteś ekspertem". Przy okazji - Mały Poradnik Lawinowy: Maly Poradnik Lawinowy (taternictwo.com.pl)
 6. Jędrek

  Wschód Słońca w górach

  Kaszanka kojarzy mi się z pewnym filmem Barei. I tu może zagadka - o który film chodzi?
 7. Jędrek

  Buty - dylemat

  U mnie nie wraca - tylko wysokie. Choć pierwszy w życiu wyjazd w Tatry zaliczyłem na zasadzie "ubrałem się w com ta miał" - czyli m. in. jakieś miejskie adidaski. I to one posłużyły mi do pierwszego wejścia na Nosal, Giewont, Grzesia i nad Czarny Staw pod Rysami.
 8. Jędrek

  Buty - dylemat

  No jest lepiej, wyraźnie spadło ryzyko zwichnięcia nogi na tych kocich łbach - ale pod górę trochę monotonny i nudnawy (choć drzew coraz mniej więc już coś tam wkoło widać) i jakoś średnio lubię tamtędy podchodzić. Ale za to w nocy, gdy idzie się na dół samemu, nudno wcale nie jest Choć generalnie do Gąsienicowej najlepiej mi się idzie z Kasprowego, po wjeździe kolejką A co do słynnego dylematu, który też miewałem dziesiątki razy - od paru lat do góry idę Boczaniem, w dół Jaworzynką.
 9. Lubię co jakiś czas wrócić do tego filmu. Owszem, są już nakręcone większe wyczyny free solo - no ale to jest Zamarła, a nie jakaś tam ściana w Alpach czy innych Yosemitach A poniżej ciekawostka, czyli wzloty i upadki robotów: I przy okazji - jest takie opowiadanie Lema w "Opowieściach o pilocie Pirxie", w którym szukają zaginionego robota. I co się okazuje - robot poczuł zew przygody i ruszył na wspinaczkę
 10. Mogliby wydać samą kompilację scen i ujęć tatrzańskich, oczywiście wraz z tymi których nie wykorzystali + jakieś "making of" tych scen. Kupiłbym w ciemno.
 11. Moje dwa ulubione cytaty: "Co ci powiem, to ci powiem, ale ci powiem ... Ciepło" "Z babom źle... A bez baby? Jesce gozej"
 12. Jędrek

  Tatrzański kwietnik

  Ja jestem łazik czerwcowo-wrześniowy więc luz
 13. Jędrek

  Tatrzański kwietnik

  Rejon Grzesia jest widokowo genialnym miejscem, lubię tam polegiwać godzinami tu i ówdzie.
 14. To wszystko ci cholerni kosmici. Podobnie jak na brzegach innych rzek, jezior, przy wjazdach do lasów, w rowach przydrożnych itp. itd. No bo przecież nie Polacy.
 15. Miejscami i owszem. Naturalna kolej rzeczy.
 16. Nie wiem o jakich czasach i plażach piszesz, ale naprawdę nawet teraz nie ma z tym problemu by znaleźć spokojne miejsce. Polskie wybrzeże długie jest
 17. Nie będę tego przecież tutaj pisał
 18. I w sumie dobrze, że tłumy walą w jedno miejsce. Podobnie jest z plażami nad Bałtykiem. Są "modne" miejsca gdzie głowa przy głowie i ceny kosmiczne, a są też pustawe plaże na których można odpocząć.
 19. Rok w rok śmieszy mnie ten owczy pęd.
 20. Nie wiem. W lutym 2022 przez chwilę naiwnie sądziłem, że putin wraz ze swoją kliką w końcu zostanie pogoniony przez naród (i może część oligarchów) po tej bezsensownej akcji. A potem zacząłem sobie przypominać wszystko to co o rosji czytałem wcześniej i mój optymizm jak szybko się pojawił, tak jeszcze szybciej padł.
 21. Czyli przydałaby się wersja light - z samymi górami To samo usłyszałem od znajomych, którzy byli - w sumie wszelkie dyskusje przed premierą okazały się burzą w szklance wody.
 22. Jędrek

  Jakie buty w góry

  W moim przypadku okazało się że na lato za ciepłe, w żadnych butach tak mi się noga nie gotowała - i to w wersji bez membrany.
 23. U mnie kwiecień - plecień ostro zaczął, najpierw +22, dziś ... +2.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...