Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10/24/2022 in all areas

 1. I jeszcze z kolejnej wycieczki - Wodospad Panczawski
  3 points
 2. Jak to miło, że jest tu wątek Karkonosze, bywam często, bo mam blisko. Kilka nowych zdjęć na zachętę: 1. Okolice Czoła pomiędzy przełęczą Okraj a Skalnym Stołem, w październikowy ranek 2. Spojrzenie w stronę Czech z zielonego szlaku Travers pomiędzy schroniskiem Jelenka a żółtym szlakiem do Boudy Růžohorky 3. Widok z niebieskiego szlaku przez Obři důl (Olbrzymi dół) w stronę Polski, na tej grani jest schronisko Śląski Dom 4. Śnieżka. Obskurne talerze czekają na remont pod hasłem "zmieniamy się dla Ciebie", ciekawszy widok na kaplicę Św. Wawrzyńca z balonem
  3 points
 3. Byliśmy wczoraj na Jagnięcym, w towarzystwie krążącego już helikoptera poszukującego tego człowieka. Też mnie zastanawia, co mu się mogło przytrafić. W sobotę popołudniu, kiedy zaginął, padało, ale jeśli nie pokonało go błoto na podejściu zielonym szlakiem (potwierdzam opinie o tym szlaku - masakra jakaś, jakby był zupełnie nieutrzymywany), to nie bardzo wiem, co go mogło spotkać na trasie, którą planował. No chyba że jakieś omdlenie, zawał, utrata przytomności i człowiek bezwładnie stoczył się gdzieś w zupełnie przypadkowe miejsce.
  3 points
 4. Podepnę sie tutaj może....? Jadąc do Chochołowa w czwartek mijałem parkingi koło wejścia do doliny Kościeliskiej ..puste parkingi.. Grzech by było nie połazić wiec urodził sie spacer do Smreczyńskiego Stawu. Pięknie, pusto, pogodnie....wreszcie widziałem bezludne schronisko na Ornaku i ani jednego ludzia nad stawem..
  2 points
 5. Jest, jest też nieco mniejszy... Nie jestem zoologiem, ale wydaje mi się, że nawet nasze misie mające od młodości kontakt z cywilizacją ludzką będą doń przyzwyczajone. Trzeba poczekać, aż stara generacja odejdzie, osobniki agresywne pewnie Słowacy odstrzelą, a pula genowa, która pozostanie z czasem będzie spacerować po dzielni jak stada dzików ? A nad Morskim Okiem będzie się robiło fotkę z takim przy stole
  1 point
 6. @ania71wropięknie,w tym roku nie byłem ale może w przyszłym............
  1 point
 7. Jak najbardziej możliwe w górnych partiach niebieskiego jeśli stracił przytomność to mógł się stoczyć na dno i nie będzie go widać. No cóż tak bywa.
  1 point
 8. Witaj na forum - świetnie trafiłaś, TATROMANIACY pomogą we wszystkim. Oczywiście na początek Gubałówka jest doskonałym pomysłem - możesz wędrować jej grzbietem i podziwiać widoki, najlepiej maszerować aż do Chochołowa i zwiedzić jedną z najciekawszych wsi podhalańskich. Faktycznie Dolina Pięciu Stawów może być na początek zbyt trudna. Wybierz się do Doliny Chchołowskiej i odwiedz szlak świętego Jana Pawła 2. Koniecznie też Sanktuarium Najświętrzej Maryi Panny Fatimskiej na Krzeptówkach i zaraz niedaleko muzealną Chatę Sabały dalej możesz wybrać się na Przysłup Miętusi i podziwiać potężne
  1 point
 9. W wakacje rozmawiałem z kolegą myśliwym na Podlasiu. Twierdzi On ,że wilka jest za dużo i zwierzyny płowej jest za dużo wydaje mi się że to sprzeczność.Nadmierna populacja wilka powinna wybijać jeleniowatych, tak na chłopski rozum biorąc. Co do miśków ostro się przystosowują i zdaje się że się już przestają mieścić na swoich terenach , na razie jeszcze mają miejsce w Gorcach ,Sądeckim , Magórze Spiskiej,ale jest tylko kwestią czasu kiedy naprawdę ich populacja stanie się problemem.
  1 point
 10. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego wraz ze wzrostem liczby ludności nie wzrasta liczba zwierzyny nie-łownej. Może teraz będą misiory przechadzać się po skwerach na przemian z sarnami i zającami ?
  1 point
 11. https://tatromaniak.pl/aktualnosci/w-tatrach-trwaja-poszukiwania-zaginionego-turysty/ ciekawie co się wydarzyło , poszedł tą dziką ścieżką w stronę Jagnięcego i spadł , czy zszedł w stronę Białych Ples i tak coś się stało? O ile oczywiście w ogóle dotarł do przełęczy.
  1 point
 12. Ale pięknie jest w Tatrach! Ja jeszcze nigdy nie byłam ale planuje już w przyszłym sezonie jakąś wyprawę. Prawdopodobnie będzie to Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów i Gubałówka, bo nie wiem czy się odważę na coś więcej, nie mam doświadczenia z większymi górami. Póki co tylko Bieszczady odwiedzałam.
  1 point
 13. Słowo się rzekło... O ile piątek organizowaliśmy sobie w małych tatromaniackich grupach o tyle sobota była integracyjna. Celem, po wielu dyskusjach, stał się Ornak, choć mowa była też o Błyszczu i Bystrej...?. Ruszyliśmy po pysznym śniadaniu w porze, którą trudno uznać za wczesną, ale na usprawiedliwienie trzeba dodać, że nieco się nam wieczór przeciągnął.. (wiadomo... komu ?? itd.). Mimo soboty Kościeliska nie przytłaczała tłumami i kolejką przy bacówce. Po godzince (może chwilę dłużej ?) zameldowaliśmy się przy schronisku na Ornaku. Przyszedł czas na "chwilę" odpoczynku przed "
  1 point
×
×
 • Create New...