Jump to content
Sign in to follow this  
stanley803

Przydatne Aplikacje w górach

Recommended Posts

Witam, Cześć i Czołem zakładam taki temat gdyż sam jestem ciekawy jakie aplikacje polecacie bo ja osobiście nie korzystam a mam zamiar zacząć także piszcie polecajcie i testujmy. 

Ratunek musi być. Mapa turystyczna, przydaje się, ale papierowa mapa zawsze jest w plecaku, Monitor Burz  

• Like ! 1

My oprócz mapy turystycznej do planowania tras, używamy jeszcze PogodaRadar do patrzenia na pogodę. Dosyć dobrze się sprawdza, zwłaszcza przydatna jest symulacja ruchu chmur, z której można lepiej przewidzieć np. w którą stronę idzie burza. 

• Like ! 2

11 minut temu, Matsu napisał:

Ratunek, Mapa Turystyczna, Windy i SkyCash, żeby nie stać w kolejce po bilety do TPN ?

A jak sprawdzają te bilety? I jak z kolejką do okienka? Pokazujesz i idziesz i inni pożerają Cię wzrokiem? czy Pan z okienka musi odpalić specjalistyczne urządzenie które oczywiście się zawiesi? Jak wchodzę wcześnie rano to albo budka zamknięta, albo jest jedna czy dwie osoby, więc i tak w kolejce nie stoję. Raz kupiłem to i tak budka była zamknięta, wiec nikt nie sprawdził, dlatego się pytam. Ciekawi mnie to, bo nie używam praktycznie gotówki, wiec chciałbym wiedzieć na przyszłość. 

• Like ! 1

W aplikacji wybierasz jaki bilet (N/U, 1-, 7-dniowy, grupowy itp.), podajesz liczbę biletów, podajesz PIN i zatwierdzasz. W razie kontroli na terenie parku w aplikacji w dziale "Kontrola biletów" masz swój bilet (numer, kod QR, datę zakupu, datę ważności itp.). Nigdzie go nie odbijasz, nikomu nie pokazujesz przy wejściu (chyba, że Cię poproszą ?), a inni niech sobie pożerają wzrokiem - kto mądrzejszy lub ciekawszy to zapyta i na przyszłość sam skorzysta (mniej papieru, mniej śmieci, mniej czasu straconego w kolejce, mniej nerwów) ? 

• Thanks 2

9 minut temu, Matsu napisał:

W aplikacji wybierasz jaki bilet (N/U, 1-, 7-dniowy, grupowy itp.), podajesz liczbę biletów, podajesz PIN i zatwierdzasz. W razie kontroli na terenie parku w aplikacji w dziale "Kontrola biletów" masz swój bilet (numer, kod QR, datę zakupu, datę ważności itp.). Nigdzie go nie odbijasz, nikomu nie pokazujesz przy wejściu (chyba, że Cię poproszą ?), a inni niech sobie pożerają wzrokiem - kto mądrzejszy lub ciekawszy to zapyta i na przyszłość sam skorzysta (mniej papieru, mniej śmieci, mniej czasu straconego w kolejce, mniej nerwów) ? 

Jak się kupuje to wiem, chodziło mi o kontrolę. dzięki.

• Like ! 1

Peak Finder - aplikacja podaje na podstawie położenia lub ze zrobionego zdjęcia nazwy szczytów znajdujących się w pobliżu. 

C88CF4DE-CD58-46C4-A5A7-D5F08DF44D41.jpeg

906110A3-49C7-4921-8142-3541B72F5BD1.jpeg

• Like ! 1
  • Thanks 1
  • Wow 2

Jako mapkę polecam apke Szlaki Tatry. Korzystam od paru lat. Łatwe wyznaczanie trasy, długość trasy w godzinach i km, intuicyjna.

• Like ! 1