Jump to content

Matsu

Member
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A tak nieco poza tematem, bo widzę tutaj nadużywanie cytowanie. Dla ogólnej przejrzystości forum sugeruję nie cytować całych (niekiedy długich) wiadomości tylko ten fragment, do którego chcemy się odnieść - na dłuższą metę to strasznie ułatwia dyskusję ?
 2. Ten temat to trochę wsadzenie kija w mrowisko, bo od zawsze (od czasu jak wymyślili buty wysokie i chodzenie po górach) była, jest i będzie wojna w tym temacie. Nawet gdyby istniały pancerne buty wysokie i ważyły po 400g to znalazłyby się osoby, które preferują niskie buty ? Ot, cała filozofia. To jest troszkę przesadą ? Kto w takim razie może głosować i kto jest kompetentny? Może przy rejestracji na forum powinna być selekcja? Może osobne forum dla zwolenników niskich butów i osobne dla tych, którzy wybierają wysokie? Trochę słabo, bo musiałbym się zarejestrować
 3. Czerwone Wierchy na raz to fajna opcja, bo zamiast jednego masz cztery 2-tysięczniki za jednym strzałem ? Ostatnio szedłem np. z Hali Kondratowej na Przełęcz pod Kopą Kondracką, stąd na chwilę na Kopę (15-20 minut) - tu zawróciłem i poszedłem w kierunku Kasprowego (dalej poszedłem na Świnicę, ale to zostaw sobie na później ?). Polecam, bo to naprawdę bardzo fajny odcinek (nieco ekspozycji, ale myślę, że na tyle, żeby się oswoić; do tego cudne widoki i mało ludzi (na ok 10-15 minut przed Kasprowym zaczynają się tłumy, ale poza tym spotkałem może 5 osób na całym odcinku)). Taką wyciec
 4. Zdjęcie można zmniejszyć poprzez dwukrotne kliknięcie w nie (wtedy podaje się wymiary). Zgodzę się jednak, że ludzie są z natury leniwi i raczej nie będzie się wszystkich chciało zmniejszać ręcznie, więc przychylam się do opcji zmniejszenia domyślnego rozmiaru zdjęć ?
 5. W aplikacji wybierasz jaki bilet (N/U, 1-, 7-dniowy, grupowy itp.), podajesz liczbę biletów, podajesz PIN i zatwierdzasz. W razie kontroli na terenie parku w aplikacji w dziale "Kontrola biletów" masz swój bilet (numer, kod QR, datę zakupu, datę ważności itp.). Nigdzie go nie odbijasz, nikomu nie pokazujesz przy wejściu (chyba, że Cię poproszą ?), a inni niech sobie pożerają wzrokiem - kto mądrzejszy lub ciekawszy to zapyta i na przyszłość sam skorzysta (mniej papieru, mniej śmieci, mniej czasu straconego w kolejce, mniej nerwów) ?
 6. Będąc w Norwegii trafiłem na 3 dni ulewy, po pierwszym dniu buty przemokły mi kompletnie, a zamiast reklamówek owinąłem skarpety folią NRC (oczywiście kawałkami, a nie całą) - coś niesamowitego! Dawało to radę przy 0 stopni, jak i przy 10-15, fajna izolacja termiczna (nie gotowałem się, a o marznięciu w ogóle zapomnij), a skarpety nie przemokły. Zawsze w plecaku mam zapakowaną, nową folię NRC, a w kieszonce w pasie biodrowym mam jedną już odpakowaną właśnie na takie sytuacje do pocięcia na mniejsze kawałki. Myślę, że jako rękawiczki też by się taka opcja sprawdziła (pewnie dużo zabawy z owini
 7. Ja może z daniem innej beczki - ostatnio schodząc ze szlaku już w kierunku dworca naszła mnie straszna ochota na pizzę, a wiadomo, że jak człowieka na coś najdzie to nie odpuści. Zaszedłem do La Playa Beach Bar & ChillOut Lounge na ul. T. Chałubińskiego i... dawno nie jadłem tak smacznej pizzy! Zapewne duży wpływ na walory smakowe miało zmęczenie, głód i parcie na włoskie danie, ale na pewno tam wrócę i sprawdzę ?
 8. Ratunek, Mapa Turystyczna, Windy i SkyCash, żeby nie stać w kolejce po bilety do TPN ?
 9. Nic tak nie relaksuje mięśni jak dobry basen, więc jeśli jesteśmy po intensywnym chodzeniu, mamy bazę w Zakopanem lub okolicznych miejscowościach i zanosi się deszczowy/burzowy dzień to termy lub coś w tym stylu w okolicy to u mnie numer 1 ?
 10. Jeśli na początku naszej trasy mamy do dyspozycji wrzątek (jest dostępny w schronisku bez kuchni/kuchnia już jest otwarta/mamy swój palnik) to na śniadanie bardzo mi podchodzi moja własna mieszanka z płatków owsianych, rodzynek, suszonej żurawiny, orzechów, wiórki kokosowe, suszone morele i Bóg jeden wie co jeszcze! Często dodaję kawałek batona, czekolady, miodu itp. Jest to o tyle elastyczne, że do płatków owsianych każdy może dosypać to co komu najbardziej podchodzi ? Na trasie raczej nie jem za dużo (więcej piję), ale jakaś konserwa, czy batony/czekolada zawsze jest w plecaku. Zdarzało
 11. Tak się właśnie spodziewałem, a z racji, że VII-/VII+ to okolice mojej życiówki to szkoda "piłować cyfrę" w Tatrach zamiast czerpać ogromną przyjemność ze wspinania. Od życiówek to są skały i panele ? Oczywiście z friendami jestem zaprzyjaźniony od czasu kursu tradowego, jednak jest to dość drogi sprzęt na moją kieszeń, więc póki co zostaje mi wspinanie sportowe i powolne kompletowanie szpeju tradowego ?
 12. Byłem na Glocku w piątek - pogoda na tyle przyjazna, że szło się niesamowicie przyjemnie, a na tyle nieprzyjazna, że chmury dość mocno ograniczyły widoczność na szczycie. Jeśli chodzi o samo wejście na Grossglockner to do schroniska na 2800 (i ciut wyżej do ok. 2900/3000) przejście absolutnie bezproblemowe (skała, momentami niewielkie odcinki śniegu, bo akurat od rana nieco popadało). Później fragment idziemy lodowcem, który akurat na Glocku jest mało spektakularnym i mało niebezpiecznym (oczywiście nie można lekceważyć!). Szczelina w zasadzie jedna, przed którą i tak odbijam
 13. Kasę obowiązkowo (nawet jeśli masz wszystko opłacone z góry i nie zamierzasz jeść w schronisku to z doświadczenia wiem, że takie plany lubią się zmieniać :)) Jedzenie - obowiązkowo tzw. szturm żarcie, czyli batony, czekolada, niektórzy preferują także kabanosy na szturm. Ponadto zależy jak długa wycieczka i czy masz schroniska po drodze - wtedy albo bierzesz puchy, bochenek chleba, liofile, czy gorące kubki, zupy z paczki i inne przysmaki (co kto lubi ?). Z liofilami jest taki problem, że potrzebujesz wrzątku, a na krótkich trasach nie każdy jest zwolennikiem (nie każdy jest posiadaczem)
 14. Dołączam się do pytania :) Czy w Tatrach coś obitego w granicach załóżmy do V/VI się znajdzie, czy raczej wszystko na własnej? Nie jestem zwolennikiem obijania obszarów górskich, ani pięknych rys tradowych, ale jeśli już coś jest oringowane/ospitowane to chętnie bym się wstawił na początek przygody ze wspinaniem w Tatrach :) Z góry dzięki za wszelkie wskazówki i informacje!
×
×
 • Create New...