Skocz do zawartości

Czerwona Ławka po 11 latach - 2 sierpień 2023


Pablo P

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór trasy padł spontanicznie dopiero przy Chacie Terycho.  O wyborze zdecydowała pogoda,  kiedy dotarłem na Hriebienok pogoda była idealna, pod dotarciu do Chaty Terycho zaczęło się chmurzyć i w ciągu pół godziny praktycznie nie wiele było widać.  Było to druga wycieczka do Doliny Pięciu Stawów Spiskich podczas tego wyjazdu dzień po dniu. W sumie nie padało jak dzień wcześniej kiedy to z powodu deszczu zawróciłem. Postanowiłem że przejdę przez Czerwoną Ławkę do Doliny Staroleśnej. Czerwona Ławka nie jest specjalnie atrakcyjna widokowo ale pomyślałem że może zahaczę o Mały Lodowy.  Po drodze spotkałem kilka osób które odradziły mi pomysł wejścia na  Mały Lodowy bo po opadach jest dość ślisko.  Był to mój drugi dzień pobytu i po kilku poprzednich dniach deszczowych miałem nadzieje że w końcu się pogoda poprawi niestety na poprawę pogody musiałem czekać do 11 sierpnia.  Ten dzień i tak był wyjątkowy bo kiedy wszedłem na Czerwoną Ławkę wypogodziło się i wyszły całkiem fajne zdjęcia.

Widok z Doliny Małej Zimnej Wody w stronę Terycho - jeden z moich ulubionych

 IMG_20230802_090529.thumb.jpg.dde1cc51a44f3a1e74717a65e13a78a3.jpg

 

Kozica w Staroleśnej

IMG_20230802_150418.jpg

Znowu Kozica

IMG_20230802_160759.jpg

Posrednia Grań z Doliny Staroleśnej

IMG_20230802_160840.jpg

 

Durny i Łomnica z Czerwonej Ławki

IMG_20230802_131722.jpg

Ciąg dalszy nastąpi.

 

Edytowane przez Pablo P
  • Lubię to ! 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mnich Admin napisał:

Rozkręcasz się @Pablo P. I bardzo mi się to podoba 👌

Mam takie etapy 🙂

Ostatnio niestety mogę sobie pozwolić na jeden wyjazd w roku, może w tym roku uda się coś więcej.  Z tego powodu jak mam czas aby ogarnąć dokumentacje foto, wrzucam co nieco.

Poza tym niektóre zdjęcia szczególnie te z telefonu po wstawieniu obraca mi o 180 stopni. Spróbuję to rozgryźć dlaczego.

Edytowane przez Pablo P
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Fibi napisał:

@Pablo P szedłeś szlakiem czy ferratą? Pogoda całkiem niezła mimo wszystko 😉

Nie wziąłem lonży oraz uprzęży, nie planowałem tego dnia ławki, wchodziłem szlakiem i momentami ferratą , w zasadzie to skupiłem się na tym aby wchodzić nie przeszkadzając innym szukając przy tym miejsc których się można chwicic i na których można nogę postawić. Pogoda w drugiej części dnia całkiem fajna natomiast do południa tak się zachmurzyło że zastanawiałem się czy w ogóle cokolwiek będzie widać. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...