Jump to content

A może... krakowskie Kopce? :)


Recommended Posts

Wiem, wiem, z górami nie mają nic wspólnego, ale co powiecie na coś takiego... niedawno wymyśliłem i zrealizowałem sobie taki projekt - wszystkie (główne) krakowskie kopce, w ciągu jednego dnia, pieszo. Na lekko, niskie buty, bez plecaka, zbędnego balastu (picie można kupić po drodze :). Od wyjścia z domu, do jego powrotu, cały czas na nogach. Bez komunikacji miejskiej, hulajnogi czy co tam jeszcze można spotkać po drodze. Tylko marsz.

Specjalnie nie układałem optymalnej trasy, szedłem "intuicyjnie", na pewno da się szybciej i krócej, ale nie w tym rzecz. Wymyśliłem taką kolejność: k. Krakusa - k. Wandy - k. Kościuszki - k. Piłsudskiego.

Całość wyniosła 58 km, ponad 12 godzin. Oczywiście bez forsowania, podbiegania, ale też w sumie bez przerw. Jak mówię, nie badałem wcześniej tematu, więc w sumie nie miałem pojęcia co z tego będzie i czy... dam radę w jeden dzień ? Niemal płasko, bez przewyższeń, ekspozycji i kolejek na łańcuchach więc dałem ?

Oczywiście nijak ma się to do szlaków górskich, w pięknych okolicznościach przyrody, ale jako ciekawostka... Jednorazowy wybryk, bo w przeciwieństwie do szlaków górskich, gdzie te same ścieżki mogę pokonywać niezliczoną ilość razy, tutaj nie wyobrażam sobie powtórzenia.

  • Like ! 3
  • Haha 3
Link to post
Share on other sites

No @reckeen powiem że nieźle?. Dla tatromaniaka tyle godzin po płaskim, bez przewyższeń, bez widoków na góry to musiało być naprawdę ekstremalne przeżycie??

A tak serio to gratuluję kondycji bo tyle kilometrów w ciągu jednego dnia to super wynik?

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...