Skocz do zawartości

Wspomnień czar - Krywań 2005.


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

@Jędrekfajne wspomnienia 👌 Nie pisze tu oczywiscie o tych wiatrolomach ale o samym Krywaniu 👍😍....jeszcze ten Krzyż był wtedy bezbarwnym lakierem pomalowany 👍

Też byłem w tamtym okresie na Krywaniu krótko przed halnym z 2004 i trochę po ....dwa różne światy, krajobraz nie do poznania 🙄 wygladalo to strasznie i bardzo przerażająco.... 

Edytowane przez Krzysiek Zd
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trochę za tymi czasami tęsknie. Człowiek robil 24/36 zdjęć i zawsze z taką niecierpliwością czekał an wywołanie.... jeszcze raz odtwarzał drogę, zastanawiając się, co go tak urzekło, że musiał zrobić fotę 😃... a teraz mam miliony fot i jakoś się nie mogę do żadnej przyzwyczaić, że to ta najlepsza....

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2023 o 05:53, Krzysiek Zd napisał:

Też byłem w tamtym okresie na Krywaniu krótko przed halnym z 2004 i trochę po ....dwa różne światy, krajobraz nie do poznania 🙄 wygladalo t

Ja byłam chyba w 2009/2010  po słowackiej stronie i wciąż zniszczenia były ogromne. Dzis wygląda to juz lepiej, chodz są i takie miejsca gdzie wciąż wiatrołomy straszą.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jaaga76 napisał:

Ja tam trochę za tymi czasami tęsknie. Człowiek robil 24/36 zdjęć i zawsze z taką niecierpliwością czekał an wywołanie.... jeszcze raz odtwarzał drogę, zastanawiając się, co go tak urzekło, że musiał zrobić fotę 😃... a teraz mam miliony fot i jakoś się nie mogę do żadnej przyzwyczaić, że to ta najlepsza....

I ta niepewność po urlopie - czy w ogóle coś wyszło z fotek. Zwykle coś tam wychodziło, ale bywało różnie

Zdarzyło mi się wyrzucić do śmietnika na stacji benzynowej niewywołany jeszcze film i 36 klatek przepadło (zresztą też z Krywania, ale inne wejście), zdarzyło mi się na Łomnicy nie zauważyć że obiektyw nie do końca się otwiera i część zdjęć ze szczytu wyszła ładnie "obcięta" po rogach itp itd.  No i nieraz bywało np. tak -  wycieczka dopiero w połowie, fajne światło, widok, kozice, świstaki, miś itd - a tu na ostatnim filmie zostało 3 czy 4 klatki. Teraz na szczęście nie ma tych ograniczeń. Efekt można od razu sprawdzić, a karty pamięci mają już naprawdę ogromną pojemność. 

Pisząc te słowa uśmiecham się gdy przypomnę sobie miny ludzi w fotolabie, kiedy po każdym urlopie oddawałem im do wywołania 10-15 filmów - "ale pan zdjęć natrzaskał" - teraz tyle się "trzaska" jednego dnia.  A ja jestem typowym tego przykładem - idę na ilość. Co zresztą ma ten minus że sporo czasu zajmuje samo "pstrykanie".  No ale coś za coś. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jędrek napisał:

A kornik o tym wie? Bo tak u nas jak i u nich lasu wciąż ubywa dzięki temu pracowitemu owadowi. 

Akurat Słowackie lasy pod tym względem mają się o wiele lepiej właśnie przez opryski. U nas jest park,  więc nieagresywne formy zwalczania się promuje. 

Poza tym powalone drewno to nowy wymiar życia. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jaaga76 napisał:

U nas jest park,  więc nieagresywne formy zwalczania się promuje. 

Kornik ma również wymiar pozytywny , wybija sztucznie nasadzonego świerka a to  miejsce wchodzą naturalna dla regla dolnego Jodła i Buk. Ja też nie znam liczb ale z własnych doświadczeń to coraz więcej brązowych plam w Gorcach jesienią. Kiedyś królowała tam ciemna zieleń.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...