Skocz do zawartości

Z Baníkov'a na Smutné sedlo


michelin

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie. Czy przejście z Baníkov'a na Smutné sedlo ma na całej długości poprowadzoną alternatywną ścieżkę poniżej grani. Chodzi mi o to, że chciałbym tam przejść z dwiema grupami z czego jedna da radę przejść granią, ale druga grupa może mieć problem. Dlatego pytanie czy dla tej słabszej grupy jest na całej długości graniówki poprowadzona łatwiejsza droga poniżej. Jeżeli nie to czy wspólne fragmenty trasy są do przejścia nawet dla tych mniej doświadczonych. Chodzi mi o przejście letnie.

Plan trasy

    

Edytowane przez michelin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • michelin zmienił(a) tytuł na Z Baníkov'a na Smutné sedlo

Obawiam się, że w tych najtrudniejszych miejscach (największą ekspozycja, łańcuchy) w okolicy Trzech Kop może nie być alternatywnej ścieżki, a tam jest chyba trochę trudniej niż na samych Rohaczach. Ogólnie do przejścia ale wszystko zależy od warunków pogodowych i doświadczenia grupy. Też nigdy nie szedłem tam alternatywną ścieżką ? 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, michelin napisał:

Od siebie dodam, że byłem na Rohaczach, ale szedłem od Wołowca przez Rohacz Ostry i Płaczliwy. Schodziłem ze Smutnej przełęczy. Z tego co się rozeznałem to trudności na Banikowie są podobne jak na Rohaczach, ale nie wiem jak jest z tą alternatywną ścieżką.

Czekaj, czekaj - chcesz "prowadzić grupę" (cokolwiek to znaczy) trudnym szlakiem, którego nawet nie znasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/7/2023 at 7:41 AM, Krzysiek Zd said:

Obawiam się, że w tych najtrudniejszych miejscach (największą ekspozycja, łańcuchy) w okolicy Trzech Kop może nie być alternatywnej ścieżki, a tam jest chyba trochę trudniej niż na samych Rohaczach. Ogólnie do przejścia ale wszystko zależy od warunków pogodowych i doświadczenia grupy. Też nigdy nie szedłem tam alternatywną ścieżką ? 

O właśnie o takie info mi chodziło. Czyli już wiem, że słabsza grupa nie da rady. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/7/2023 at 11:56 PM, Jędrek said:

Czekaj, czekaj - chcesz "prowadzić grupę" (cokolwiek to znaczy) trudnym szlakiem, którego nawet nie znasz? 

A nie, to może źle zabrzmiało. Ta silniejsza grupa to ja i szwagier. Fakt, że nie byłem na Banikov'ie, no ale chcę tam pójść. Dlatego pytałem.  

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...