Jump to content

Korona Gór Polski


Recommended Posts

Od zawsze było tak, że gdy chciałem jechać w góry to kierunek wyprawy był tylko jeden - Tatry.  Te góry nigdy mi się nie znudzą, jednak jako że jestem osobą, która lubi odkrywać nowe miejsca pojawił się pomysł - odwiedzić inne pasma górskie w Polsce.

Aby zrealizować swoje postanowienie w tym roku zapisałem się do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski - jest to fantastyczna motywacja, aby zobaczyć te inne pasma górskie znajdujące się w Polsce. Celem członka Klubu jest zdobycie najwyższego szczytu każdego z 28 pasm górskich - przed przystąpieniem do Klubu byłem na zaledwie 7 szczytach. To uświadomiło mi ile jeszcze nie widziałem i tylko zmotywowało mnie dwukrotnie. Obecnie na swoim koncie posiadam 10 szczytów. 

Kocham Tatry i zawsze będą u mnie na pierwszym miejscu, jednak naprawdę warto odwiedzić inne nasze polskie pasma górskie, polecam!  ?

 

 

  • Like ! 3
Link to post
Share on other sites

Mi udało się w tamtym roku zrobić 27 z 28. Niestety na Rysach we wrześniu spadł śnieg, ale w tym roku nadrobiłem. Samą przygodę polecam także tym którzy jeszcze nie zaczęli przygody z Tarami. Większość szczytów to właściwie Beskidzkie i Sudeckie pagórki. Ambitniejsze górki to Śnieżka, Śnieżnik, Babia Góra i oczywiście niezastąpione Rysy.

Samo zdobycie wszystkich gór to właściwie podróż przez całą południową Polskę i poznanie mnóstwa ciekawych regionów i pasm. Naprawdę warte polecenia. Jest jeszcze Diadem ale to już 80 gór chociaż przypadkowo ponad połowę już mam. ?

Edited by MonteLaguna
Interpunkcja
  • Like ! 5
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Czasem mi znajomy coś tam przebąkuje o Koronie, ale dla mnie koroną gór Polski lub po prostu Koroną Polski są... Tatry i nic poza tym. 

Spośród szczytów wchodzących w skład oficjalnej korony byłem na Rysach, Babiej, Śnieżce i Wysokiej w Pieninach, zaliczyłem jeszcze Skrzyczne i pewnie kilka innych szczytów jeszcze odwiedzę, ale jakoś mnie nie ciągnie podróżować po parę godzin, żeby potem wejść spacerkiem na jakiś 600 metrowy pagórek. Tak więc na zaliczenie całości się nie nastawiam.

Edited by Gieferg
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest jagusia
Dnia 20.08.2019 o 22:36, MonteLaguna napisał:

Mi udało się w tamtym roku zrobić 27 z 28.

 

Brawo Ty ? Ja też kiedyś myślałam o koronie ale czasu jakoś zawsze starcza tylko na Tatry. Mam chyba tylko 10 szczytów z korony ale może kiedyś....!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Dnia ‎2019‎-‎12‎-‎28 o 20:28, Żbik napisał:

 Moim zdaniem żaden z pana fanatyk gór, jak pan nie chce zaliczyć całej Korony. 

Moim też.

Liczą się Tatry, reszta tylko z braku laku :P  

Edited by Gieferg
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...