Jump to content
Sign in to follow this  
Konrad

Korona Gór Polski

Recommended Posts

Od zawsze było tak, że gdy chciałem jechać w góry to kierunek wyprawy był tylko jeden - Tatry.  Te góry nigdy mi się nie znudzą, jednak jako że jestem osobą, która lubi odkrywać nowe miejsca pojawił się pomysł - odwiedzić inne pasma górskie w Polsce.

Aby zrealizować swoje postanowienie w tym roku zapisałem się do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski - jest to fantastyczna motywacja, aby zobaczyć te inne pasma górskie znajdujące się w Polsce. Celem członka Klubu jest zdobycie najwyższego szczytu każdego z 28 pasm górskich - przed przystąpieniem do Klubu byłem na zaledwie 7 szczytach. To uświadomiło mi ile jeszcze nie widziałem i tylko zmotywowało mnie dwukrotnie. Obecnie na swoim koncie posiadam 10 szczytów. 

Kocham Tatry i zawsze będą u mnie na pierwszym miejscu, jednak naprawdę warto odwiedzić inne nasze polskie pasma górskie, polecam!  🙂

• Like ! 4

Posted (edited)

Mi udało się w tamtym roku zrobić 27 z 28. Niestety na Rysach we wrześniu spadł śnieg, ale w tym roku nadrobiłem. Samą przygodę polecam także tym którzy jeszcze nie zaczęli przygody z Tarami. Większość szczytów to właściwie Beskidzkie i Sudeckie pagórki. Ambitniejsze górki to Śnieżka, Śnieżnik, Babia Góra i oczywiście niezastąpione Rysy.

Samo zdobycie wszystkich gór to właściwie podróż przez całą południową Polskę i poznanie mnóstwa ciekawych regionów i pasm. Naprawdę warte polecenia. Jest jeszcze Diadem ale to już 80 gór chociaż przypadkowo ponad połowę już mam. 😄

Edited by MonteLaguna
Interpunkcja
  • Like ! 6