Jump to content
Sign in to follow this  
Konrad

Korona Gór Polski

Recommended Posts

Od zawsze było tak, że gdy chciałem jechać w góry to kierunek wyprawy był tylko jeden - Tatry.  Te góry nigdy mi się nie znudzą, jednak jako że jestem osobą, która lubi odkrywać nowe miejsca pojawił się pomysł - odwiedzić inne pasma górskie w Polsce.

Aby zrealizować swoje postanowienie w tym roku zapisałem się do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski - jest to fantastyczna motywacja, aby zobaczyć te inne pasma górskie znajdujące się w Polsce. Celem członka Klubu jest zdobycie najwyższego szczytu każdego z 28 pasm górskich - przed przystąpieniem do Klubu byłem na zaledwie 7 szczytach. To uświadomiło mi ile jeszcze nie widziałem i tylko zmotywowało mnie dwukrotnie. Obecnie na swoim koncie posiadam 10 szczytów. 

Kocham Tatry i zawsze będą u mnie na pierwszym miejscu, jednak naprawdę warto odwiedzić inne nasze polskie pasma górskie, polecam!  🙂

 

 

  • Like ! 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Mi udało się w tamtym roku zrobić 27 z 28. Niestety na Rysach we wrześniu spadł śnieg, ale w tym roku nadrobiłem. Samą przygodę polecam także tym którzy jeszcze nie zaczęli przygody z Tarami. Większość szczytów to właściwie Beskidzkie i Sudeckie pagórki. Ambitniejsze górki to Śnieżka, Śnieżnik, Babia Góra i oczywiście niezastąpione Rysy.

Samo zdobycie wszystkich gór to właściwie podróż przez całą południową Polskę i poznanie mnóstwa ciekawych regionów i pasm. Naprawdę warte polecenia. Jest jeszcze Diadem ale to już 80 gór chociaż przypadkowo ponad połowę już mam. 😄

Edited by MonteLaguna
Interpunkcja
  • Like ! 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...