Jump to content
piterson777

Góry w 24 godziny

Recommended Posts

Ja byłem po krótkim śnie poprzedniej nocy i po tych 38h zasnąłem w jakieś 30sekund. Idąc wylotem doliny Chochołowskiej, po ciemki to już mną chwiało. A co do porównań stanu bez snu do spozycia alkoholu - dokładnie tak się czułem. Będąc w sklepie by kupić najpotrzebniejsze rzeczy na dzień następny w kółko je sobie powtarzałem by nie zapomnieć co to miało być 😂 Ale taka wycieczka chociaż pokazała mi, gdzie się zaczynają moje granice. O ile cały dzień był słoneczny i póki było jasno to czułem się normalnie to w momencie zapadania zmroku mój organizm bez konsultacji ze mną sam kładł się spać 😁 70h bez snu dla mnie jest rzeczą absolutnie niemożliwą do zrobienia.

Edit: To nie było też tak że 38h w górach, miałem normalny dzień, nocną jazdę do Zakopanego, wyjście wraz z brzaskiem dnia następnego i powrót z gór po zachodzie, więc w nogach to było jakieś 17-18h. Po 38h marszu to chyba nawet powieką bym nie ruszał 😂

Edited by Luk_
  • Like ! 4

1 hour ago, Tatromen said:

Wtedy golisz głowę na łyso i przechodzisz na zasilanie słoneczne !!!!😉🤣

Golę co tydzień 👨‍🦲

• Haha 1

3 godziny temu, Kacha napisał:

A co do gór... Czy to ma sens? Takie chodzenie po tyle godzin? Ja rozumiem, że można sobie postawić ambitny cel, ale jaka jest wtedy przyjemność z tego wedrowania jak człowiek nie kontaktuje i potyka się o własne nogi? 

Jeśli już chodzić po górach, to nie po to, żeby komuś coś pokazać, albo nawet i sobie. Po prostu trzeba mieć też z tego trochę przyjemności, a taki hardcore to chyba nie ma nic wspólnego z przyjemnością... Takie jest moje zdanie, oczywiście każdy ma prawo mieć inne 😉

Czy ma sens 😂 dla jednych dla, dla innych nie, zależy jakieś są prognozy na ten konkretny dzień, jakie na dni kolejne, jaka grupa, jaką mają kondycję. I zdziwię Cię, taki hardcore jest przyjemny 😁 na tyle, że podobną wycieczkę zrobiłem od tej pory już dwukrotnie z tym, że jednak w nocy trochę spałem -raz 1,5h a raz około 3 - za każdym razem gdy dojeżdżałem w Tatry (jak macie sprawdzone patenty na spanie w aucie to się podzielcie, ja ze swojej strony polecam by na zwiniętej karimacie położyć głowę 😂). Plusem na pewno jest to, że dzień  wykorzysuje się na maxa i można zrobić bardzo dłuuuugie trasy.

• Like ! 2

Lubię długie godzinowo wypady, w ogóle najlepiej, to bym z gór nie schodziła 😄😉 Ale to właśnie po 22h w górkach, miałam "niedźwiedzie" przewidzenia 😂

• Like ! 1
  • Haha 4

1 godzinę temu, Tatromen napisał:

Sam masz wątpliwości co do brzmienia , to co tu komentować ???? 😉😂

Domyślasz się pewnie, iż był to celowy zabieg językowy. Ja po prostu lubię taką zabawę słowem 😂😂😂

A tak już zupełnie serio ja w górach chodzę interwałami. Idę szybko, aż złapię zadyszkę (fajki, niestety nie pomagają), chwila przerwy na uspokojenie oddechu i gnam dalej. Czyli szybkie tempo i sporo krótkich przystanków 😉

• Like ! 2

2 minuty temu, Tatromen napisał:

Jesteś starsza , oooo nie wiedziałem !!!!😉😂 Współczuję !!!! 😞

Powyżej 30tki to tylko Nosal 😁

• Haha 2

6 minutes ago, Tatromen said:

Jesteś starsza , oooo nie wiedziałem !!!!😉😂 Współczuję !!!! 😞

Skoro nie ma 18, to chyba młodsza 👹

• Like ! 2

1 minutę temu, Tatromen napisał:

To co ja robię do zadyszki proszę Pani , to Pani przez cały dzień , przykro mi !!!!😉😜🤣

Przez cały dzień robię zdjęcia i ciężko przy tym dostać zadyszki ale kto Ci zabroni ??? 😁

• Like ! 2
  • Haha 1