Jump to content

Góry w 24 godziny

Recommended Posts

3 godziny temu, Kacha napisał:

A co do gór... Czy to ma sens? Takie chodzenie po tyle godzin? Ja rozumiem, że można sobie postawić ambitny cel, ale jaka jest wtedy przyjemność z tego wedrowania jak człowiek nie kontaktuje i potyka się o własne nogi? 

Jeśli już chodzić po górach, to nie po to, żeby komuś coś pokazać, albo nawet i sobie. Po prostu trzeba mieć też z tego trochę przyjemności, a taki hardcore to chyba nie ma nic wspólnego z przyjemnością... Takie jest moje zdanie, oczywiście każdy ma prawo mieć inne ?

Czy ma sens ? dla jednych dla, dla innych nie, zależy jakieś są prognozy na ten konkretny dzień, jakie na dni kolejne, jaka grupa, jaką mają kondycję. I zdziwię Cię, taki hardcore jest przyjemny ? na tyle, że podobną wycieczkę zrobiłem od tej pory już dwukrotnie z tym, że jednak w nocy trochę spałem -raz 1,5h a raz około 3 - za każdym razem gdy dojeżdżałem w Tatry (jak macie sprawdzone patenty na spanie w aucie to się podzielcie, ja ze swojej strony polecam by na zwiniętej karimacie położyć głowę ?). Plusem na pewno jest to, że dzień  wykorzysuje się na maxa i można zrobić bardzo dłuuuugie trasy.

1 minutę temu, Tatromen napisał:

To co ja robię do zadyszki proszę Pani , to Pani przez cały dzień , przykro mi !!!!???

Przez cały dzień robię zdjęcia i ciężko przy tym dostać zadyszki ale kto Ci zabroni ??? ?

• 3 months later...
Guest Tatromen

Parking . Dolina Chochołowska , Wyżnia Chochołowska , Wołowiec , Ostry Rohacz , Płaczliwy Rohacz , Tri Kopy , Hruba Kopa , Banikov , Bainikovska Przełęcz , Rohackie Plesa , Tatialkova Chata , Sedlo Zabrat , Rakoń , Grześ , Dolina Chochołowska . Parking . 19 godzin . Spokojne przejście , dużo zdjęć , rozmów .

20180804_051201.jpg

20180804_053334.jpg

20180804_063115.jpg

20180804_081750.jpg

20180804_081940.jpg

20180804_083229.jpg

6 minut temu, Tatromen napisał:

Spokojne przejście , dużo zdjęć , rozmów .

Pętelka zacna... Ja bym umarł ze zmęczenia jakbym miał 40 km po Tatrach przejść :D Ja bym się kimnął gdzieś przy Banikowskiej przełęczy i odpoczął do następnego dnia. Wschód i zachód z Banikova musi meeega ładny w dobrą pogodę. Takie 25-30 km chyba optymalne dziennie, żeby nie zasapać (mowa o Tatrach), np. taka Bystra z Kir i zejście do Chochołowskiej. Czy Rysy... 

3 hours ago, Mateusz Z said:

Takie 25-30 km chyba optymalne dziennie, żeby nie zasapać (mowa o Tatrach) 

Wszystko zależy od wagi plecaka 😜

No i warunków klimatycznych w sumie też... torowanie 30km w świeżym śniegu, jest trochę mozolne. Ale już przebiegnięcie 30km po Zachodnich wiosną/jesienią na lekko z zapasem piwa w 5-6 godzin się ogarnie.

Edited by Q'bot
  • 2 months later...
Dnia 17.09.2019 o 03:50, piterson777 napisał:

Zwykle nie chwale się jakoś za bardzo swoimi trasami, ale ta będzie wyjątkiem. Bo nie codziennie robi się samotnie drogę Lublin-Zakopane, 10-godzinną trasę po górach i powrót Zakopane-Lublin w ciągu 24 godzin. To było czyste szaleństwo ale jestem z tego dumny, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem pasonatem 😄 Start 0:45 z Lublina, 6:15 Zakopane, 6:45 Kuznice, nastepnie Przełęcz Miedzy Kopami przez Boczan -> Murowaniec -> Czarny Staw -> Zawrat -> D5S -> Szpiglasowa Przelecz i Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko -> 16:45 Palenica Bialczanska, bus do Zakopanego, 18:00 wyjazd do Lublina, 23:45 na miejscu 🙂

@piterson777 czytam i nie mogę uwierzyć że dałeś radę 👍 ja bym chyba w połowie trasy już straciła siły. Gratki 👏

• Like ! 1
  • Thanks 1