Jump to content

Bielizna na trekking kilkudniowy po Tatrach

Recommended Posts

Hej szykuję się do trekingu kilkudniowego, zastanawiam się nad sensem zakupu bokserków z wełny merino, są one trochę drogawe po w granicach 100-150zł, co o tym sądzicie? Jest to ostatni element mojej garderoby, który do grupy wełniaków nie należy. Biorę pod uwagę jego właściwości bakteriobójcze w głównej mierze. Zamierzam iść od połowy września i spać po schronach.  Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami. 🙂 

Jeśli chodzi o bieliznę to kupuję najbadziewniejsze (czyt. najtańsze) produkty majtopodobne - syntetyk będzie lżejszy niż wełna no i z pewnością nie będzie gryzł 😜

Takie coś noszę ostatnio - i w sumie materiał jest na tyle szybkoschnący, że można zanurzyć w strumieniu, by po godzinie w słoneczny dzień mieć suche majty (gdy je np. przyczepisz klipsem do plecaka)

https://allegro.pl/oferta/f4479-norde-bielizna-kompresyjna-meska-xxl-10528610658

Mam też jakieś majty ze srebrnych nici (w prezencie dostałem, sam bym se nie kupił ;P) i wydaje mi się, że pod kątem higieny nie różnią się zanadto... Z resztą ja w górach tracę węch i wszystko mi pachnie piwem...

Dobra, teraz kolejne pytanko, muszę jeszcze zaopatrzeć się w mały i lekki sprzęt do spania. Waga i kompaktowość jest na pierwszym miejscu. Jednak nie chciałbym na całość wydać więcej jak 700-1000ziko 😄 Myślałem nad materacem, mam mały plecak niestety, 38 litrów więc muszę oszczędzać miejsce 😉

Ja ostatnio gustuję w hamaku, ale w wyższych górach niekoniecznie łatwo jest go rozłożyć 😜
Małe i lekkie są bivybagi - przy czym wysoka kondensacja i kiepska ochrona przed deszczem to chleb powszedni...

• 3 weeks later...