Skocz do zawartości

Śląski w przyrodzie.

  • wpisy
    3
  • komentarzy
    16
  • wyświetleń
    3 316

O blogu

Witam.

Pochodzę ze Śląska, pracowałem i żyłem tam przez długi okres czasu. Aktualnie od dwóch lat mieszkam w województwie obok i ostatnio pod wpływem myśli oraz osobistych refleksji postanowiłem sam w sobie pielęgnować swoje korzenie i przy okazji połącze to ze swoim hobby oraz się tym podzielę. Opinie mile widziane, zarówno te pozytywne jak i negatywne, ponieważ nie wiem czy będzie to wystarczająco "blogowate". To mają byc zdjęcia i myśli synka ze Śląska a główna idea to prostota w gwarze śląskiej.

Wpisy na tym blogu

W drodze na Babią Górę.

Śląski w przyrodzie. W drodze na Babią Górę. Zaczōntek sztreki na Babia Gōrã a jŏ już zaczynōm sie przekōnować czymu tak dyrekt je nazwanŏ. Wyżyj bodej bydzie szkrabikel a potym gymba.   Ôd horyzōntu we spodek je fajnie ale ôd horyzōntu w gōrã juz mynij.   Ta Babia Gōra mŏ taki znak, iże czowiek patrzi za pleca a niy w richtōngu szpice. Trochã tak choby niy chcioł bez chwilã spoziyrać na babã cobyś sie niy zastanŏwioł czy było wacho.  

patrykbala.89

patrykbala.89

W drodze na Szpiglasową Przełęcz.

Śląski w przyrodzie. W drodze na Szpiglasową Przełęcz. Wiyrch w kożdy chałupie jest na górze. A tuki we Morskim Oku wiyrchy są kajsik łobok.   Wiyrchy? Ja, kożdy musi mieć swoja hołda.   Kiery dziwam się na takie siecza to ino bym po nich lotał. Niy bydymy jednak lecieć, pódymy sie po leku do tego lasa.   Podziwej sie jako fest srogi tyn Mniszek. Spomni sie jak żeś był za bajtla i lotoł żeś na stróm. Psińco mi z tego zostało by poradzić

patrykbala.89

patrykbala.89

W drodze na Śnieżkę.

Śląski w przyrodzie. W drodze na Śnieżkę. Pojechołem kajś na dugo rajza i mnie niy mo. Kościoł tysz mioł dugo rajza, wim to z historiy.   Niy pamiyntom kiej żech łostatni roz widzioł taki gryfny szlak.   Pońdymy sie podziwać co to som za krzoki.   Kładko na poszczotku a za winklym je stowek. Mały stowek. Fest gryfny.   Wejrzi sie na ta hajda. Pódziecie prosto i wleziecie we dźwiyrza.   Taki srogi ustymp?

patrykbala.89

patrykbala.89

×
×
  • Dodaj nową pozycję...