Jump to content
Sign in to follow this  
ŁukaszJ

Gdzie warto być podczas pierwszej wyprawy?

Recommended Posts

Posted (edited)

@ŁukaszJ w Tatrach Zachodnich jeszcze kilka szlaków Tobie zostało. Starorobociański,  Błyszcz, Bystra. Może to?

Swoją drogą, czemu zamknęli Świnicę? Remont?

Edited by jaaga76
  • Like ! 1

Posted (edited)

@jaaga76 tak, remont na Przełęczy, informacja z dziś. Będę przez 2 dni i jednego zrobię jak piszesz tę część Zachodnich. Z drugiego dnia wypadła mi Świnica, ale myślę teraz bardziej o Kozi Wierch - Granat lub wszystkie Granaty jak napisał @Luk_ Ten odcinek chyba porównywalny ze Świnicą, więc jako tako utrzymałbym w ryzach swoje plany przejścia całych Tatr ze stopniowaniem trudności. 

Edited by ŁukaszJ

Posted (edited)

@ŁukaszJ  na Orlą musisz mieć dobra pogodę ( pytaj na forum na bieżąco - chłopaki mają jakieś "tajemne" aplikację i meldują o zmianach w pogodzie) Kozi Wierch -Granaty to sporo emocji 🙂, ale warto 👍

Edited by jaaga76
  • Like ! 1

Posted (edited)

@ŁukaszJOby! Ale najlepiej sprawdzać rano prognozę, bo tempo zmian w Tatrach jest obłędne, jeśli chodzi o pogodę. A z Orlej w 5 minut nie zejdziesz...

Dziś lało w Tatrach ....

Edited by jaaga76
  • Like ! 2

Posted (edited)

@Luk_ dzięki za polecenie szlaku Kozi Wierch - Granaty. Wybrałem wariant ze Skrajnym Granatem. Trasa nie sprawiła jakiś większych problemów, ale pod względem emocji super. Kościelec pozostaje jednak nr 1. 

Zrobiłem też dalszą część Zachodnich i jak się okazało do trzech razy sztuka. Pogoda fajna, ale nawet poza nią trasa Chochołowska - Starorobociański - Ornak - Kiry świetna dla chilloutu, spokojniejszego pochodzenia, porozglądania się, choć oczywiście kondycyjnie też na swój sposób wymagająca. W tej luźniejszej kategorii 1 miejsce przed Kopa - Kasprowy. 

Mam nadzieję, że we wrześniu będzie jeszcze Świnica i to byłoby tyle na ten rok. Rok temu tylko Śnieżka, dziś już większość polskich Tatr. Nie wiem czemu dopiero teraz je odkryłem. Dzięki za wszystkie wskazówki. 

GOPR7475.00_00_00_00.Still001.jpg

GOPR7475.00_00_06_02.Still002.jpg

GOPR7475.00_00_36_04.Still003.jpg

GOPR7475.00_02_16_13.Still004.jpg

GP017478.mp4.00_00_02_06.Still001.jpg

DSC_2609.jpg

DSC_2612.jpg

DSC_2618.jpg

DSC_2620.jpg

DSC_2629.jpg

DSC_2633.jpg

DSC_2637.jpg

DSC_2639.jpg

Edited by ŁukaszJ
  • Like ! 7

Super, że się udało 😁 może wraz ze Świnicą obskoczysz Rysy? Nie ma co czekać, raczej żadnego lęku wysokości bądź strachu przed ekspozycją nie masz 🙂

To teraz Tatry zimą? 😁

• Like ! 3

@ŁukaszJ gratulacje👍 Jak na początki w Tatrach to super fajne i ambitne trasy wybrałeś. Zdjęcia też rewelacyjne👌

• Like ! 1

@Luk_ na razie bardziej ciągnie na Świnicę, a co do kolejnych to zobaczę, ale chciałbym też zostawić trochę na kolejny rok, myślałem właśnie o Rysach, Mięguszowieckiej Przełęczy, całej Orlej i całych Rohaczach jako celach 2021. 

Tatry zimą na razie jakoś mnie nie przekonują, ale podejrzewam, że po dłuższym okresie bez gór to może być naturalna kolej rzeczy. Na pewno o tym trochę poczytam i pooglądam.